ZPRÁVY

Z policejní linky - 21. týden

24. května 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 21. týden
  • Vykázání osoby ze společného obydlí
  • Poškozená výloha
  • Překročil rychlost, bez trestu nezůstane
  • Kabely jsou stále v kurzu
  • Opilý motorkář na silnici
  • Nakupoval bez peněz 
  • Krádež části stroje
  • Odložila si kabelku, zloděj využil příležitosti
  • Poškození okrasných stromků
  • Vybral auto

 Vykázání osoby ze společného obydlí
Šumperk
- Šumperští policisté v pátek 22. května po poledni vyjížděli k případu slovního napadení 43leté ženy. Při prověřování zjistili, že dvacetiletý mladík svoji matku slovně a fyzicky opakovaně napadá již několik měsíců. Z těchto důvodů muži zákona přistoupili k opatření, a to vykázání útočníka ze společného obydlí na dobu 10 dnů.

Poškozená výloha
Šumperk
- Škodu ve výši 20 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, když ve středu 20. května někdy v podvečerních hodinách poškodil skleněnou výplň výlohy na lékárně nacházející se na ulici Krátká v Šumperku. Do skla o tloušťce 5 mm se mu podařilo vytvořit nepravidelný otvor o velikost 40 krát 30 centimetrů. Policisté po pachateli pátrají.

Překročil rychlost, bez trestu nezůstane
Šumpersko
- Ve čtvrtek 21. května ráno zastavili policisté řidiče vozidla značky Škoda 105 s přívěsným vozíkem na silnici ve směru od obce Bludov k obci Červená Voda. Řidiče zastavili policisté Dopravního inspektorátu Šumperk z důvodu naměření překročení rychlosti v obci Olšany, kde v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí 50 km/h mu naměřili rychlost 69 km/h. Kontrolou dokladů potřebných k řízení a provozu motorových vozidel také zjistili, že má již od února loňského roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Sedmadvacetiletý muž z Bartošovic je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.

Kabely jsou stále v kurzu
Bludov
- Neznámý pachatel někdy v době od úterního odpoledne do středečního rána na železniční trati mezi obcemi Šumperk a Bludov neznámým předmětem poškodil nerezové lano velkého pevného bodu troleje a to mezi kilometrovníkem č. 47 až 47,2. Mezi těmito kilometrovníky přestříhal uprostřed lano dlouhé 120 metrů a dále měděný proudový kabel o síle 14 milietrů a délce 4 metry. Mezi kilometrovníkem 47,8 až 48,8 přestříhal nerezová lana o různém průměru v celkové délce 220 metrů. Společnosti způsobil škodu ve výši 30 tisíc korun. Policisté se okolnostmi případu zabývají a po pachateli pátrají. Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení hrozí zloději v případě jeho dopadení a odsouzení až tři léta ve vězení.

Opilý motorkář na silnici
Rapotín
- V úterý 19. května večer zastavili policisté řidiče motocyklu Honda 600 na ulici Jižní v obci Rapotín. Při orientační dechové zkoušce nadýchal třicetiletý motorkář 2,12 promile alkoholu. Policisté zakázali nezodpovědnému řidiči další jízdu a vyzvali ho k odběru krve pro zjištění přesné hladiny alkoholu, se kterým souhlasil.

Nakupoval bez peněz
Mohelnice
- V úterý 19. května odpoledne zřejmě zapomněl omylem zaplatit zboží v prodejně na ulici Nádražní v Mohelnici čtyřiadvacetiletý muž. Pod bundu si na prodejně schoval červené tričko a bluetooth handsfree sadu SilverCrest. Prošel přes pokladnu bez zaplacení, ale daleko nedošel. Za pokladnami byl zadržen ostrahou prodejny, která zloděje předala policistům. Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 499 korun. Za krádež byl již v minulosti soudně trestán. Nyní jej čeká trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

Krádež části stroje
Jindřicho
v - Škodu ve výši 65 tisíc korun způsobil neznámý zloděj někdy od neděle 17. do pondělka 18. května na vyvážecím stroji odstaveném za čističkou odpadních vod v katastrálním území Jindřichov. Na stroji odcizil z ramene drapák s označením L 32 včetně rotátoru GR 463. Policisté po zloději a odcizených částech stroje pátrají. Za krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Odložila si kabelku, zloděj využil příležitosti
Šumperk
– V pondělí 18. května odpoledne okradl jednu ze zákaznic prodejny na ulici Vítězná v Šumperku neznámý zloděj. V nestřeženém okamžiku jí z vozidla na parkovišti během naložení nákupu z vozíku do zavazadlového prostoru odcizil z předního sedadla odloženou kabelku. Žena přišla o osobní doklady a peníze. Celkem jí byla způsobena škoda ve výši 12 300 korun.

Poškození okrasných stromků
Zábřeh
- V neděli 17. května dopoledne přijala Policie ČR oznámení od hlídky Městské policie Zábřeh o poškození okrasných stromků ve Wolkerových sadech. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že neznámý pachatel polámal kmínky o průměru 4 až 5 centimetrů u 12 okrasných stromků a dále poškodil jejich dvě opěry. Městu tak způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun. Policisté se okolnostmi případu zabývají a po pachateli pátrají.

Vybral auto
Mohelnice
- V neděli 17. května odpoledne se vloupal do motorového vozidla značky BMW dosud neznámý pachatel. Na vozidle, které bylo zaparkované na ulici 1. máje v Mohelnici poškodil skleněnou výplň okna dveří a vnikl do jeho interiéru. Majiteli odcizil na zadním sedadle odložený notebook a jiné písemnosti. Škoda byla celkem vyčíslena na 2 500 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.