ZPRÁVY

Z policejní linky – 21. týden

24. května 2012, 11:00, RJ, pis
Z policejní linky – 21. týden
 • Pyrotechnici mají stále plno práce – objevil se další dělostřelecký granát
 • Vozidlo srazilo cyklistu - foto
 • Mladou ženu chytil pod krkem a vyhrožoval, že ji zlikviduje
 • Muž si všiml zlodějů - aktualizováno
 • Pyrotechnici mají stále plno práce – objevil se další dělostřelecký granát

  Hoštejn – Čtyřicetiletý muž ze Zábřehu oznámil 24. května před čtrnáctou hodinou policii, že v katastru obce Hoštejn u Drozdovské pily nalezl munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o dělostřelecký granát ze 2. světové války. Munici zajistil a převezl k likvidaci.

  Vozidlo srazilo cyklistu – foto

  Šumperk – Vážná dopravní nehoda mezi vozidlem a cyklistou se stala 24. května v 16.20 hodin v ulici Jeremenková v Šumperku. Šestačtyřicetiletý cyklista ze Šumperska vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a nedal přednost projíždějícímu vozidlu Renault Megane, které řídil dvacetiletý muž ze Šumperska. Při střetu se cyklista těžce zranil, sanitka ho převezla do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič podle dechové zkoušky nepil před jízdou alkohol, u cyklisty byl nařízen odběr krve. Celková škoda činí 15 500 korun. Okolnosti dopravní nehody jsou stále v šetření.  Mladou ženu chytil pod krkem a vyhrožoval jí smrtí


  Rapotín – Z trestného činu nebezpečné vyhrožování je podezřelý devětapadesátiletý muž ze Šumperska. Dne 22. května ve večerních hodinách totiž v restauraci U Skláren v Rapotíně slovně napadal jednadvacetiletou ženu z Rapotína. Posléze vnikl do bytu poškozené, kde ji chytil pod krkem a vyhrožoval smrtí. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Muž skončil na policii.

  Muž si všiml zlodějů - aktualizováno


  Bohdíkov – Šedesátiletý muž z Bohdíkova oznámil 23. května kolem druhé hodiny ranní, že u jeho domu zastavilo vozidlo Opel Astra, z něhož vystoupili muž a žena. Ta měla v ruce kanystr s hadicí a šla směrem k místu, kde parkují stavební stroje. Na místo přijela policejní hlídka, která ženu vyzvala k prokázání totožnosti. Podezřelá se odmítla legitimovat a s hlídkou nespolupracovala, proto ji chtěli policisté předvést na obvodní oddělení, což odmítla. Začala se prát a urážet policisty a sama si způsobila pohmoždění kolena. Na místo byla přivolána záchranná služba, která ženu převezla do nemocnice v Šumperku. Po ošetření skončila na obvodním oddělení v Hanušovicích.
  Dalším prověřováním policisté zjistili, že během výše uvedeného incidentu třicetiletý muž z Jeseníku vnikl do objektu firmy Dřevovýroba Kogej, kde z odstavených motorových vozidel odčerpal 100 litrů nafty. Šetřením bylo zjištěno, že muž si na místo přivezl kanystry o objemu 230 litrů, které hodlal naplnit. Muž je podezřelý z trestného činu pokus krádeže. Celkově způsobil škodu přes 3 600 korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 24.5.2012 20:29
  Titulek: udavac z Bohdikova
  Autor: obcan
  62
  135
  moc vsimavej parchant
  Reagovat
  Datum: 25.5.2012 17:18
  Titulek: Re: udavac z Bohdikova
  Autor: občanka
  58
  Být to Tvoje firma, asi bys tahle nereagoval :o((
  Reagovat
  Datum: 26.5.2012 07:07
  Titulek: No jo
  Autor: LH
  79
  zase cyklista, nějakej zákon o provozu na p.......... mají v paži a takhle to končí, přednost z prava, hlavní silnice ani to že ten co jede z obytné zóny dává přednost všem jim naprosto nic neříká. To dva dny před tím jsem taky málem srazil cyklistku která mi nedala přednost z prava, měla hodně velký štěstí, už od pohledu mě bylo jasný že je to zas někdo kdo nemá v provozu co pohledávat a přibzdil jsem, jenže to všechny nenapadne a vinní je v tomto případě jasnej, neznalost zákona neomlouvá.
  Reagovat
  Datum: 26.5.2012 14:37
  Titulek: Re: No jo
  Autor: D
  62
  jj tak to chodí na našich silnicích, a určitě ten případ dopadne tak, že chudák kluk bude mít problémy, protože to měl předvídat. Taky se mi stalo, že jsem málem srazila cyklistku. Jela po vedlejší, už brzdila a najednout šlápla a střihla si to přes cestu a mě přímo před čumákem. Takový lidi nemají na silnicích co dělat. Je vidět že většina lidí co jezdí na kole nemá řidičák nebo nejezdí autem, jinak by věděli jak se mají chovat.
  Reagovat
  Datum: 28.5.2012 22:39
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Jarda
  67
  Jestli to nebude tím, že na kolo žádný řidičák nepotřebujem 8-)
  Reagovat
  Datum: 28.5.2012 23:20
  Titulek: Re: No jo
  Autor: LH
  73
  Ano, je to právě tím že kolo žádnej řidičák nepotřebujete ale neznalost zákonů neomlouvá, když nedáte přednost a někdo vás srazí tak vás to bude bolet a vy budete platit způsobenou škodu, když pojedete na kole nalitej a dostanete dýchnout tak dostanete flastra. Víte třeba jaká pokuta vám hrozí v případě že pojedete po silnici v místě kde je souběžně stezka pro cyklisty?
  Reagovat
  Datum: 29.5.2012 00:47
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Papoušek
  62
  To nevím. Dá se takový "ceník" někde najít? ;-) Mně by teda spíše zajímalo, jaká pokuta mi hrozí v případě, že pojedu po chodníku tam, kde žádná cyklostezka není a na silnici se mi zrovna moc nechce.
  Reagovat
  Datum: 29.5.2012 14:58
  Titulek: Re: No jo
  Autor: LH
  82
  Nevím kde takovej ceník najít ale za jízdu po chodníku a jízdu mimo stezku je to na místě až 2000kč a ve správním řízení až 2500kč.
  Reagovat
  Datum: 29.5.2012 11:04
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Tom
  55
  Nevím a ani to neřeším. Policajtům jsem na kole už 2x ujel. Stačí trochu znát terén a místa, kde se s jejich škodovkou nedostanou, např. mezi domy na sídlišti. Jezdím hodně ale taky na bruslích. A mám vyzkoušené, že právě na bruslích jedu o hodně rychlejc (i po chodníku) než bych jel na kole - pro trénovanou osobu není problém 25-30 km/h. Další nespornou výhodu to má v tom, že bruslař = chodec, takže může být klidně nalitej a policajti na něj prakticky nemůžou (chodcům zákon opilost nezakazuje)
  Reagovat
  Datum: 29.5.2012 11:28
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Smyl Flek z Nohavic
  70
  Jó tak to je nesporná výhoda :-D Teda pokud máš pocit, že už sis života užil dost. ;-)
  Reagovat
  Datum: 29.5.2012 11:37
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Tom
  59
  Tak samozřejmě, jelikož na bruslích jezdím ZÁSADNĚ po chodníku a v Šumperku na křižovatkách jedině po přechodu a na zelenou. Nehledě na to, že srážka bruslař vs. chodec není dopravní nehoda ;-)
  Reagovat
  Datum: 29.5.2012 15:01
  Titulek: Re: No jo
  Autor: krteček
  79
  Ale můžeš platit celej život.
  Reagovat
  Datum: 30.5.2012 08:18
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Tom
  102
  A za co?
  Reagovat
  Datum: 30.5.2012 09:34
  Titulek: Re: No jo
  Autor: krteček
  44
  108
  No Tome, to je narážka na "srážka bruslař-chodec není dopravní nehoda". To doopravdy není, ale můžeš chodce tak nešťastně zranit, že mu budeš celý život platit. Většinou srážku zaviní bruslař, protože se pohybuje nepřiměřenou rychlostí. Bruslař je chodec a přiměřená rychlost je rychlost chůze cca 4-7km/h
  Reagovat
  Datum: 30.5.2012 14:09
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Tom
  84
  Ale nikde není uvedené, že se bruslař musí pohybovat jenom 4-7 km/h, u bruslaře-chodce právní pojem "nepřiměřená rychlost" ani neexistuje. S tím placením nevím, zatím jsem se do takové situace nedostal. Ale kamarád sejmul na bruslích chodce, ujel a nic neplatí :-)
  Reagovat
  Datum: 30.5.2012 14:40
  Titulek: reakce na Toma
  Autor: Smyl Flek z Nohavic
  65
  To máš pravdu, to asi nikde uvedeno není. Ale uvedeno je, že se musíš chovat ohleduplně a neohrožovat ostatní chodce. Takže pokud někoho smeteš, bude to úplně normální ublížení na zdraví a poneseš právní následky. Ikdyž to se tobě samozřejmě nikdy nestane, protože ty vždycky ujedeš nebo utečeš, viď ty hrdino. A kamaráda pozdravuj, to musí být taky charakter.
  Reagovat
  Datum: 30.5.2012 15:13
  Titulek: Re: No jo
  Autor: Tom
  61
  Dík, rád vyřídím :-)
  Reagovat