ZPRÁVY

Z policejní linky – 30. týden

22. července 2013, 19:16, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 30. týden
 • Na silnici našli mrtvého cyklistu
 • Kradl, zatímco se koupali
 • Pil a řídil, skončil v příkopu
 • Hodil značku do koupaliště
 • Nadýchal přes tři promile
 • Na silnici našli mrtvého cyklistu

  Hynčice pod Sušinou
  – Mrtvého jednasedmdesátiletého cyklistu našli ležet na silnici u obce Hynčice pod Sušinou dva muži, kteří tudy v sobotu náhodou projížděli. Pětadvacetiletý mladík z Olomouce a jeho kamarád okamžitě zahájili resuscitaci, nicméně muže se jim už nepodařilo oživit. Lékař záchranné služby na místě konstatoval, že se jedná o úmrtí bez cizího zavinění. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o cyklistu ze Šumperka. Ve věci byla nařízena zdravotní pitva.


  Kradl, zatímco se koupali


  Mohelnice
  – Do automobilů, zaparkovaných u nádrže Bagr v Mohelnici, se v sobotu dopoledne vloupal neznámý pachatel. Z vozů ukradl osobní doklady majitelů, výbavy na kolo, spodní prádlo, věci ke kempování, batohy a spacáky. Celkově tak majitelům způsobil škodu za více než 35 tisíc korun. Policie ho nyní hledá pro trestný čin krádež vloupáním a poškození cizí věci.


  Pil a řídil, skončil v příkopu

  Vlachov, Libivá – Další opilý řidič způsobil dopravní nehodu. Tentokrát k ní došlo mezi obcemi Vlachov a Libivá v neděli po půlnoci. Třiatřicetiletý muž z Mohelnice nezvládl řízení a vyjel mimo silnici do travnatého příkopu. Při nehodě utrpěl lehké zranění. Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,38 promile alkoholu v dechu. Celková škoda na vozidle činí deset tisíc korun. Policie muži sebrala řidičský průkaz a stíhá ho pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Hodil značku do koupaliště

  Šumperk
  – Dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ odmontoval z ulice a hodil do šumperského koupaliště dvatřicetiletý muž. Tímto způsobem si krátil dlouhou chvíli v pátek před jednou hodinnou ranní v ulici Tatranská. Způsobil tak škodu za necelé tři tisíce korun. Policie ho stíhá pro podezření z trestného činu ohrožení obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let.


  Nadýchal přes tři promile

  Zábřeh – Přes tři promile alkoholu nadýchal v sobotu pětatřicetiletý muž ze Zábřeha, kterého po dvanácté hodině zastavila policejní hlídka v ulici Valová, když tudy projížděl ve svém voze. Dechová zkouška ukázala 3,21 promile alkoholu v dechu. Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Skončil v policejní cele.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  NA DYMYTRY ZADARMO


  Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

  A) Zahalují si tváře
  B) Oblékají se do kožichů
  C) Všichni nosí plnovous

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).