ZPRÁVY

Z policejní linky – 30. týden

22. července 2013, 19:16, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 30. týden
 • Na silnici našli mrtvého cyklistu
 • Kradl, zatímco se koupali
 • Pil a řídil, skončil v příkopu
 • Hodil značku do koupaliště
 • Nadýchal přes tři promile
 • Na silnici našli mrtvého cyklistu

  Hynčice pod Sušinou
  – Mrtvého jednasedmdesátiletého cyklistu našli ležet na silnici u obce Hynčice pod Sušinou dva muži, kteří tudy v sobotu náhodou projížděli. Pětadvacetiletý mladík z Olomouce a jeho kamarád okamžitě zahájili resuscitaci, nicméně muže se jim už nepodařilo oživit. Lékař záchranné služby na místě konstatoval, že se jedná o úmrtí bez cizího zavinění. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o cyklistu ze Šumperka. Ve věci byla nařízena zdravotní pitva.


  Kradl, zatímco se koupali


  Mohelnice
  – Do automobilů, zaparkovaných u nádrže Bagr v Mohelnici, se v sobotu dopoledne vloupal neznámý pachatel. Z vozů ukradl osobní doklady majitelů, výbavy na kolo, spodní prádlo, věci ke kempování, batohy a spacáky. Celkově tak majitelům způsobil škodu za více než 35 tisíc korun. Policie ho nyní hledá pro trestný čin krádež vloupáním a poškození cizí věci.


  Pil a řídil, skončil v příkopu

  Vlachov, Libivá – Další opilý řidič způsobil dopravní nehodu. Tentokrát k ní došlo mezi obcemi Vlachov a Libivá v neděli po půlnoci. Třiatřicetiletý muž z Mohelnice nezvládl řízení a vyjel mimo silnici do travnatého příkopu. Při nehodě utrpěl lehké zranění. Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,38 promile alkoholu v dechu. Celková škoda na vozidle činí deset tisíc korun. Policie muži sebrala řidičský průkaz a stíhá ho pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Hodil značku do koupaliště

  Šumperk
  – Dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ odmontoval z ulice a hodil do šumperského koupaliště dvatřicetiletý muž. Tímto způsobem si krátil dlouhou chvíli v pátek před jednou hodinnou ranní v ulici Tatranská. Způsobil tak škodu za necelé tři tisíce korun. Policie ho stíhá pro podezření z trestného činu ohrožení obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let.


  Nadýchal přes tři promile

  Zábřeh – Přes tři promile alkoholu nadýchal v sobotu pětatřicetiletý muž ze Zábřeha, kterého po dvanácté hodině zastavila policejní hlídka v ulici Valová, když tudy projížděl ve svém voze. Dechová zkouška ukázala 3,21 promile alkoholu v dechu. Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Skončil v policejní cele.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.