ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 20. týden

19. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 20. týden
  • Pátrání dobře dopadlo
  • Z vozidla zmizel počítač
  • Nedala přednost
  • Alkohol za volantem
  • Vandal pomaloval vagóny
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Nehod s lesní zvěří neubývá
  • Podezření z podvodného jednání

Pátrání dobře dopadlo
Hanušovicko – Hledání ztraceného chlapce mělo dobrý konec. V pátek 17. května odpoledne policisté usilovně pátrali po čtyřletém chlapci, který ten den krátce po poledni v nestřeženém okamžiku odešel od domu v jedné z obcí na Hanušovicku neznámo kam. Matka se nejprve sama snažila chlapce nalézt, ovšem marně. Kolem třinácté hodiny vše oznámila na policii. Po chlapci pátralo bezmála třicet policistů včetně psovodů se služebními psy. Na pomoc si přivolali také vrtulník Letecké služby Policie ČR. V pátrání pomáhali i rodinní příslušníci a jeden z nich nakonec kolem páté hodiny chlapce našel v malém lesíku asi pět set metrů od domu. Dítě nemělo žádná viditelná zranění a po předání matce bylo i s ní převezeno do nemocnice k preventivnímu vyšetření.

Z vozidla zmizel počítač
Mohelnice – Krádež počítače přišla na policii oznámit čtyřiačtyřicetiletá žena. Počítač značky HP měl odcizit dosud neznámý pachatel někdy v době od 16. do 17. května z vozidla VW Golf. Po celou dobu byl vůz zaparkován v Mohelnici na ulici Družstevní. Soukromé firmě vznikla krádeží počítače škoda za 30 tisíc korun.

Nedala přednost
Bludov – Škoda až 110 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě. Ve středu 15. května o půl deváté ráno se na křižovatce v Bludově střetly dva osobní vozy. Čtyřiapadesátiletá žena jela s vozem Land Rover ve směru od Postřelmova. Když přijížděla na křižovatku po vedlejší silnici, nedala přednost vozu Renault Twingo, který jel po hlavní silnici. V prostoru křižovatky došlo k nárazu. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění a obě dechové zkoušky byly u řidičů negativní.


Alkohol za volantem
Loštice – Dopravní policisté řešili dopravní nehodu s alkoholem. Ve středu 15. května před jedenáctou hodinou v noci jel jednačtyřicetiletý muž s vozem VW Passat ve směru od Loštic na Líšnice. Po projetí levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo silnici, kde se s vozidlem několikrát otočil kolem své osy a zůstal stát v poli na levém boku. Předtím, než byl se svým zraněním odvezen do nemocnice, provedli u něj policisté dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,51 promile alkoholu. Na vozidle vznikla škoda za 10 tisíc korun.

Vandal pomaloval vagóny
Mohelnice – Mohelničtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Dosud nezjištěný pachatel někdy v době od 10. do 14. května nastříkal na dva vagóny nákladního vlaku odstaveného u nákladní rampy na nádraží v Mohelnici nápisy stříbrnou barvou. Výše způsobené škody doposud nebyla přesně vyčíslena.

Řídil pod vlivem alkoholu
Brníčko – Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je sedmatřicetiletý muž ze Šumperka. Jako řidiče osobního motorového vozidla jej v úterý 14. května dopoledne v Brníčku zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, a ta byla pozitivní s výsledkem 1,02 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 0,98 promile. Muž policistům uvedl, že předchozí večer vypil 4 dl vína a dva panáky slivovice. Na jejich výzvu se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Nehod s lesní zvěří neubývá
Loštice – Další řidička má za sebou nepříjemnou zkušenost s nevyzpytatelným pohybem lesní zvěře. V pondělí 13. května před osmou hodinou ráno vběhl ženě při cestě z Loštic do Vlčic do jízdní dráhy srnec. Došlo ke střetu zvířete s předním obrysem vozidla, po kterém srnec uhynul. Řidička se na místě podrobila orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídila pod vlivem alkoholu. Uhynulou zvěř policisté předali zástupci tamějšího mysliveckého spolku. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně odhadnuta na 70 tisíc korun. V letošním roce přijali dopravní policisté na Šumpersku již šedesát sedm oznámení o střetu s lesní zvěří.


Podezření z podvodného jednání
Šumpersko – Šumperští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Toho se mohl dopustit dvaasedmdesátiletý muž coby žadatel vdovského důchodu po zemřelé manželce. Muž měl dávku pobírat po dobu šesti let i přesto, že uzavřel nové manželství. Tuto skutečnost však neoznámil. Za uvedené období si údajně přišel na více než 140 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.