ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 20. týden

22. května 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 20. týden
 • Nadýchala přes dvě promile
 • Vykradl pracovní stroje
 • Řádil jako smyslů zbavený
 • Řidička nadýchala dvě promile
 • Spala a po bytě jí chodil zloděj
 • Auto skončilo v kotrmelcích
 • Řídí dál i přes zákaz
 • Poškodil automat na mléko
 • Poškrábal karoserii auta
 • Na padesátce jel osmdesát
 • Opilá seniorka vjela do pěší zóny
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Kradl v zahrádkářské kolonii
 • Střízlivěl v cele
 • Srazil chodce, pak naboural protijedoucí auto

Nadýchala přes dvě promile
Šumperk - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá 36letá žena ze Šumperka, která byla dne 21. května kolem jedné hodiny ranní na ulici Temenické v Šumperku kontrolována jako řidička vozidla Škoda Felicie. U ženy byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 59 promile alkoholu v dechu. Podezřelé byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Vykradl pracovní stroje

Bludov - Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 20. do 21. května v prostoru vlakového nádraží v Bludově odcizil z pracovních drážních vozidel motorovou naftu, nářadí, světlomety, světelný maják a hasicí přístroj. Celkově tak firmě způsobil škodu kolem 100 tisíc korun.

Řádil jako smyslů zbavený
Úsov - Ve čtvrtek 19. května během dne se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v Úsově. Pachatel rozbil okno do dílny, která je součástí domu. Přes ni se pak dostal do obytné části. V kuchyni z lednice vyndal uskladněné potraviny a položil je na lednici. Mezi potravinami našel tvaroh, kterým praštil do zdi nad lednicí. Snědl také kus čabajky. V obývacím pokoji rozbil televizi a vodou polil DVD přehrávač a satelitní dekodér, které byly umístěné na polici nad televizí. V dalším pokoji pak způsobil spoušť tím, že rozbil akvárium. Druhé akvárium rozbil v ložnici. V pracovně poté rozbil další televizor. Majitel škodu předběžně odhadl na více jak 30 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu poškození cizí věci. Dle trestního zákoníku lze za tyto trestné činy uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Po pachateli nyní pátrají mohelničtí policisté.

Řidička nadýchala dvě promile
Mohelnice - Podezřelou ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 44letá žena z Mohelnicka. Ve středu 18. května kolem jedenácté hodiny dopoledne ženu jako řidičku osobního motorového vozidla zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Důvodem kontroly bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci o 15 km/h. Orientační dechová zkouška u řidičky měla pozitivní výsledek, a to 2,0 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,11 promile. Řidička policistům řekla, že předchozí den večer vypila „sedmičku“ bílého vína. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Spala a po bytě jí chodil zloděj
Loučná nad Desnou - V noci na středu 18. května vnikl neznámý pachatel do bytu panelového domu v Loučné nad Desnou. Majitelka, která v době krádeže v bytě spala, nechala odemčené vstupní dveře. Pachatel jí odcizil hotovost ve výši 5 tisíc korun a také klíč od vstupních dveří bytu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody. Po pachateli policisté pátrají.

Auto skončilo v kotrmelcích

Zábřeh - V úterý 17. května kolem jedenadvacáté hodiny havarovalo u Zábřeha osobní motorové vozidlo značky Citroen, které řídila 61letá žena. Při sjíždění z obchvatu obce Postřelmov směrem na Zábřeh v pravotočivé zatáčce patrně v důsledku nepřiměřené rychlosti dostala s vozidlem smyk, který nezvládla. Auto nejprve narazilo do dvou směrových sloupků vlevo u silnice a poté nekontrolovaně pokračovalo v cestě dál vlevo mimo silnici. Projelo travnatou plochou mezi dvěma komunikacemi. Pak narazilo do travnatého břehu u silnice vedoucí z Postřelmova do Zábřeha. Po nárazu se vůz vymrštil a vzduchem rotoval přes vozovku, přičemž narazil do svodidel a skutálel se ze svahu dolů pod silnici. Při havárii řidička utrpěla zranění, se kterým ji zdravotnická záchranná služba transportovala do nemocnice v Olomouci. Orientační dechovou zkouškou jí byla naměřena hodnota 1,11 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška ukázala hodnotu 1,17 promile. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 100 tisíc korun a na dopravním zařízení na asi 15 tisíc korun. Žena tento týden bourala již podruhé. V pondělí 16. května dopoledne také pod vlivem alkoholu vjela se svým autem do pěší zóny na Hlavní třídě v Šumperku, kde nabourala reklamní poutač a lavičku.


Řídí dál i přes zákaz
Loštice - V úterý 17. května dopoledne zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Lošticích osobní motorové vozidlo, které řídil 27letý muž. Při kontrole policisté zjistili, že mladý muž má od dubna letošního roku na půl roku rozhodnutím správního orgánu vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Poškodil automat na mléko
Zábřeh - V době od 16. do 17. května rozbil neznámý pachatel sklo u automatu určeného k prodeji kravského mléka, který je instalovaný na ulici Bezručově v Zábřehu. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na 10 tisíc korun.

Poškrábal karoserii auta
Šumperk - V době od 16. do 18. května poškrábal neznámý pachatel lak na karoserii osobního motorového vozidla Škoda Fabia, které bylo odstavené na ulici Finské v Šumperku. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 25 tisíc korun.

Na padesátce jel osmdesát

Sobotín - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 47letý muž ze Šumperka. V pondělí 16. května krátce před šestnáctou hodinou ho jako řidiče osobního automobilu v obci Sobotín zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Důvodem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci o 30 km/h. Orientační dechová zkouška na alkohol měla pozitivní výsledek, a to 2,98 promile. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly naměřeny podstatně nižší hodnoty, a to 1,82 a poté 1,97 promile alkoholu v dechu. Na výzvu policistů se řidič dobrovolně podrobil odběru krve. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Opilá seniorka vjela do pěší zóny
Šumperk - Podezřelou ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 61letá žena ze Zábřeha. V pondělí 16. května dopoledne vjela s osobním motorovým vozidlem značky Citroen z ulice Komenského do pěší zóny v Šumperku. Řízení vozidla nezvládla. Pravým bokem zavadila o reklamní poutač před budovou divadla a poté o lavičku umístěnou uprostřed komunikace. Orientační dechová zkouška u řidičky měla pozitivní výsledek, a to 2,1 promile. Opakovanou dechovou zkouškou jí byla naměřena hodnota 2,06 promile alkoholu v dechu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 5 tisíc korun, na lavičce asi tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.


Řídil pod vlivem alkoholu
Mohelnice - Krátce po druhé hodině v noci na neděli 15. května zastavila policejní hlídka v Mohelnici osobní motorové vozidlo značky Toyota, které řídil 30letý muž ze Zábřeha. Řidič u sebe neměl doklady a navíc byl pod vlivem alkoholu. Orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 2,58 promile. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 2,61 a 2,65 promile alkoholu v dechu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Kradl v zahrádkářské kolonii
Hanušovice - V době od 14. do 18. května se vloupal neznámý pachatel do tří chatek v zahrádkářské kolonii v Hanušovicích. U každé chatky vypáčil vstupní dveře a poté vnikl dovnitř. Z chatek odcizil věci v celkové hodnotě asi 5 tisíc korun. V jedné odcizil dvě vzduchovky a dvoje zahradní nůžky, v další vzal jen sekeru a v třetí odcizil mačetu v koženém pouzdře, dalekohled, dva batůžky a čutoru. Poškozením dveří majitelům zahradních chatek způsobil škodu v celkové výši asi 2 tisíce korun.

Střízlivěl v cele
Rovensko - V sobotu 14. května krátce po dvaadvacáté hodině zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Rovensku osobní motorové vozidlo značky Škoda, které řídil 44letý muž ze Zábřežska. Hlídka u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol. Její výsledek byl pozitivní, a to 2,04 promile. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 2,31 a 2,16 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče zadrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Srazil chodce, pak naboural protijedoucí auto
Šumperk - V sobotu 14. května krátce před čtrnáctou hodinou projížděl 42letý muž na motorce značky Honda po ulici Jesenické v Šumperku, směrem na Rapotín. Na přechodu pro chodce u křižovatky s ulicí Hybešovou se střetl s 61letým chodcem. Poté přejel do protisměru, kde bočně narazil do vozidla značky Toyota Yaris přijíždějícího od Rapotína. Při nehodě utrpěl zranění chodec a také řidič i jeho spolujezdec na motocyklu. Osádka osobního automobilu z nehody vyvázla bez zranění. U obou řidičů byly provedeny orientační dechové zkoušky s negativním výsledkem. U chodce vzhledem k jeho zraněním nebylo možné dechovou zkoušku provést, byl tedy proveden odběr krve. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na 70 tisíc korun. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).