ZPRÁVY

Z policejní linky - 20. týden

18. května 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 20. týden
 • Kontrola řidičů na Šumpersku
 • Vloupání do chaty
 • Poškození okna penzionu
 • Zfetovaný řidič za volantem
 • Krádež jízdního kola
 • Ukradl peníze z kasičky pro nevidomé
 • Krádež v domě
 • Ze skladu odnesl počítač
 • Vloupání do prodejny
 • Krádež v prodejně
 • Snědla koblihy a brambůrky
 • Vloupání do restaurace
 • Ukradli vytěžený buk
 • Krádež motocyklu na závodech
 • Poškrábaný Mercedes

Kontrola řidičů na Šumpersku
Šumpersko
- V pátek kontrolovali policisté řidiče na Šumpersku. Celkem kontrolou prošlo 88 řidičů. U 31 bylo zjištěno porušení zákona a vybráno 9200 korun na uložených pokutách. Nejčastějším přestupkem se opět stalo překročení nejvyšší povolené rychlosti. Rychlost jízdy překročilo 29 řidičů aut a jeden motorkář, jeden řidič za jízdy telefonoval.

Vloupání do chaty
Krchleby
- V pátek 16. května přijel majitel na svoji chatu v obci Krchleby a našel vypáčení vstupní dveře. Dále zjistil, že mu někdo odcizil z elektrického rozvaděče, který je na obvodové zdi, 12 elektrických jističů. Zloděj také odcizil 60 metrů čtverečních dřevěného stropního podbití a 3 metry krychlové palivového dřeva. Majitel celkovou škodu vyčíslil na 16 tisíc korun.

Poškození okna penzionu
Šumperk
- Podezřelý z poškození cizí věci je šestatřicetiletý muž, který na konci dubna letošního roku na ulici Potoční v Šumperku hodil přesně neurčené množství kamenů do skleněné výplně okna místního penzionu. Způsobil škodu ve výši 9 445 korun a za jeho jednání mu nyní hrozí až jednoroční pobyt za mřížemi.

Zfetovaný řidič za volantem
Šumperk
- Ve čtvrtek 15. května kolem 2.45 hodin zastavili policisté řidiče vozidlo značky Ford Escort na ulici Havlíčkové v Šumperku. Kontrolou dokladů následně zjistili, že má již vysloven zákaz řízení motorových vozidel a jako bonus měl při orientační zkoušce na návykové látky pozitivní test na látku amfetamin - pervitin. Ihned si tedy vysloužil podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu až dva roky ve vězení.

Krádež jízdního kola
Šumperk
- Ve čtvrtek večer odcizil neznámý pachatel ze stojanu na jízdní kola na ulici Husitská v Šumperku kolo značky SCUD v hodnotě 8 tisíc korun. Majiteli zůstal po návratu ke stojanu, kde kolo uzamknul lankovým zámkem pohled na prázdné místo. Policisté po odcizeném kole a pachateli pátrají. Za přečin Krádež mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Ukradl peníze z kasičky pro nevidomé
Šumperk
- Škodu v dosud nezjištěné výši způsobil neznámý pachatel někdy v době od úterka 13. do středečního odpoledne 14. května ve vestibulu nádraží ČD v Šumperku. Násilím se vloupal do kasičky na dobročinnou sbírku pro zrakově postižené ve tvaru černého psa. Poškodil plechový díl kasičky a odcizil zde uloženou finanční hotovost. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže.

Krádež v domě
Šumpersko
- Ve středu 14. května dopoledne byla okradena pětašedesátiletá žena. V jedné z obcí na Šumpersku jí neznámý pachatel odcizil z uzavřeného, ale neuzamčeného domu odloženou peněženku s penězi a platební kartou. Celková škoda se vyšplhala na více jak 30 tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají.

Ze skladu odnesl počítač
Zábřeh
- Podezřelý z krádeže je neznámý zloděj, který vnikl na ubytovnu na adrese 28. října v Zábřehu na Moravě. Následně poškodil dveře skladu, z kterého odcizil notebook značky ACER. Škoda byla vyčíslena na 4 500 korun.

Vloupání do prodejny
Bohutín
- Z pondělí 12. na úterý 13. května poškodil dosud neznámý pachatel zámek na zadních vratech vedoucích do objektu prodejny v obci Bohutín. Po vniknutí do prostoru nákladové rampy z ní zloděj odcizil dvě přepravky s čerstvým pečivem. Tímto jednáním způsobil škodu za necelých tisíc korun.

Krádež v prodejně
Šumperk
- V úterý 13. května před polednem odcizil třiapadesátiletý muž v prodejně v Šumperku na ulici Temenická zboží, se kterým chtěl bez placení projít přes pokladnu. Byl však zadržen ostrahou. U muže byly nalezeny čtyři kusy banánků v čokoládě a šunka v plechovce. Celková způsobená škoda činí 200 korun. Tohoto jednání se dopustil i přes to, že za podobný přečin již byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

Snědla koblihy a brambůrky
Šumperk
- Z trestného činu krádeže je podezřelá devětatřicetiletá žena z Brna, která se stala nezvaným hostem včera odpoledne v prodejně potravin na ulici Gen. Svobody v Šumperku. Nejprve si vzala z regálu dva koblihy a jedny brambůrky a tyto potraviny na místě snědla. Při krádeži krabičky cigaret však byla přistižena zaměstnankyní prodejny, která se pokusila krádeži zabránit. Pachatelka se své kořisti ale nechtěla vzdát a zaměstnankyni fyzicky napadla. Přivolaní policisté zlodějku ihned po příjezdu zajistili a převezli na policejní služebnu. Ke zranění osob nedošlo. Škoda byla vyčíslena na 125 korun. Podle policie hrozí pachatelce až dva roky ve vězení.

Vloupání do restaurace
Nový Malín
- Někdy v neděli 11. května se v nočních hodinách vloupal neznámý pachatel v obci Nový Malín do místní restaurace. Po poškození okénka vnikl dovnitř a zde pak majiteli odcizil cigarety různých značek. Celková škoda byla pro společnost vyčíslena na 6 630 korun. Policisté po pachateli pátrají.

Ukradli vytěžený buk
Loučná nad Desnou
- Během uplynulého víkendu nezahálel dosud neznámý pachatel, který odcizil ze třech svozových míst v lesních porostech v katastru obce Loučná nad Desnou celkem 10 metrů krychlových vytěženého bukového dřeva. Jednalo se o vlákninu středního průměru 15 až 30 cm v celkové hodnotě 13 220 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Krádež motocyklu na závodech
Rapotín
- Ze soboty 10. na neděli 11. května odcizil dosud neznámý pachatel v obci Rapotín v prostoru závodního areálu na ulici Na Střelnici, kde se konala soutěž Mistrovství ČR Enduro v cross country, terénní motocykl. Majitel měl motocykl značky GAS CG 300 červené barvy s oranžovými chrániči na řídítkách v obytném přívěsu, kde spal. Zloděj dvaačtyřicetiletému závodníkovi způsobil škodu za 100 tisíc korun.

Poškrábaný Mercedes
Šumperk
- V sobotu 10. května večer zaparkoval řidič své vozidlo značky Mercedes Benz v Šumperku na ulici Zahradní. Když v neděli odpoledne k vozidlu přišel, zjistil, že má poškrábaný lak a barvu na autě. Majitel škodu vyčíslil na 40 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.