ZPRÁVY

Z policejní linky – 20. týden

15. května 2013, 22:33, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 20. týden
 • Vybílil auto
 • Ukradl terénní motorku
 • V sms tvrdil, že je v restauraci bomba
 • Zemřel na kolejích
 • Ukradl cisternu na pitnou vodu
 • Řidiči stále nedodržují rychlost
 • Vybílil auto

  Bludov
  – Na své si přišel zloděj, který si v úterý „sáhl“ otevřenými předními dveřmi do automobilu Mercedes, zaparkovaného v ulici Úzká v Bludově. Ukradl odtud autorádio a peněženku se dvěma platebními kartami, šestnácti tisíci korunami a šestnácti sty eury. Celkově tak způsobil škodu za více než šedesát jeden tisíc korun. Policie ho hledá pro spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.


  Ukradl terénní motorku


  Šumperk – Krádež terénního motocyklu Kawasaki bez registrační značky zaregistrovala v úterý šumperská policie. Neznámý pachatel vnikl na oplocený pozemek rodinného domu v ulici Gen. Krátkého a motorku vytáhl z dřevěné kůlny. Dopustil se trestných činů porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci. Majiteli motocyklu způsobil škodu za čtyřicet tři tisíce korun.


  V sms tvrdil, že je v restauraci bomba

  Šumperk – Explozí hrozil ve středu prostřednictvím sms neznámý pachatel restauraci U Jirsáka v Šumperku ve Vikýřovické ulici. V první textovce napsal, že je v objektu bomba, která do večera vybuchne. V dalších dvou sms pak uvedl, že se nejedná o legraci. Policie restauraci uzavřela a společně s psovodem důkladně prohledala. Žádná trhavina však nebyla nalezena. Ka zranění či škodě na majetku nedošlo. Pachateli hrozí za trestný čin šíření poplašené zprávy šestiměsíční až tříletý pobyt ve vězení.


  Zemřel na kolejích

  Zábřeh
  – Pod koly projíždějící vlakové soupravy skončil v pátek v půl páté odpoledne muž, který přecházel koleje. Vážnému zranění na místě podlehl. Policisté zjišťují okolnosti této tragické nehody. Provoz na hlavní trati nebyl omezen.


  Ukradl cisternu na pitnou vodu

  Moravičany – Krádež cisterny ze soukromého areálu v obci Moravičany ohlásil ve čtvrtek 16. května pětačtyřicetiletý muž. Neznámý pachatel rozstříhal plot u pozemku a z odstavné plochy odtáhl traktorový přívěs s nerezovou cisternou na pitnou vodu o obsahu 2700 litrů. Soukromé firmě tak vznikla škoda za více než 180 tisíc korun.


  Řidiči stále nedodržují rychlost

  Šumperk – Celkem 92 řidičů zkontrolovali ve čtvrtek 16. května v rámci dopravě bezpečností akce šumperští policisté z dopravního inspektorátu. Dvacet šest účastníků silničního provozu se dopoustilo některého z přestupků. Za překročení rychlosti, nevyhovující technický stav, špatný způsob jízdy a za nepoužití zádržného systému udělili blokové pokuty v celkové výši deset tisíc korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.