ZPRÁVY

Z policejní linky – 20. týden

21. května 2012, 12:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky – 20. týden
 • Vykradl restauraci
 • Přivlastnil si dřevěné latě
 • Žena narazila do policejního auta a ujela - foto
 • Ukradené motocykly
 • Na zahrádce nalezla protiletadlový náboj z roku 1937
 • Zkoušel ujet policistům
 • Motorkář narazil do svodidel - foto
 • Vesele si jezdil bez dovolení
 • Za řízení „pod vlivem“ skončil v cele
 • Mladý muž kradl espézetky a tankoval „zadarmo“
 • Vykradl restauraci

  Vikýřovice – Neznámý zloděj vnikl 22. května do restaurace ve Vikýřovicích v ulici Sokolská. Odnesl si odtud 9 200 korun spolu s balíčky cigaret a poškodil výherní automat. Celkově způsobil škodu za 22 tisíc korun.

  Přivlastnil si dřevěné latě


  Nový Malín – Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který ve dnech od 18. do 21. května ukradl z rozestavěné novostavby v Novém Malíně 48 balíků volně odložených latí. Majiteli vznikla škoda za 40 tisíc korun.

  Žena narazila do policejního auta a ujela – foto

  Mohelnice – Nešikovně vyjížděla čtyřiadvacetiletá žena 21. května po patnácté hodině s vozidlem Renault 19 z parkoviště v Nádražní ulici v Mohelnici. Narazila totiž do zaparkovaného policejního vozu a z místa nehody ujela. Policistům přesto neutekla. Poté, co ji našli, zkontrolovali, zda před jízdou nepožila alkohol. Výsledek byl negativní. Celkově způsobila škodu za 11 tisíc korun. Událost je stále v šetření.


  Na zahrádce nalezla protiletadlový náboj z roku 1937


  Šumperk – Dvaašedesátiletá žena ze Šumperska našla na své zahrádce nevybuchlou munici. Policie o tom byla informována 20. května kolem šestnácté hodiny. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o protiletadlový náboj z roku 1937. Munici zajistil a převezl k likvidaci.

  Zkoušel ujet policistům

  Šumpersko – Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý jednadvacetiletý muž ze Šumperska, který 19. května kolem půlnoci v obci Sobotín nezastavil hlídce policie. Řidič začal ujíždět, avšak ve Vernířovicích ho policisté dostihli. Při kontrole zjistili, že muž nesmí řídit až do dubna 2014. Na místě jej proto zadrželi.

  Motorkář narazil do svodidel – foto

  Lanškroun/Štíty – K vážné dopravní nehodě došlo 18. května po šestnácté hodině v úseku mezi obcemi Lanškroun a Štíty. Jednačtyřicetiletý řidič motocyklu Yamaha XJ 900 z Pardubicka při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení, spadl na silnici a narazil do svodidel. Při nehodě utrpěl těžké zranění a byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policie na místě neměla šanci zjistit, zda požil před jízdou alkohol. Odběr krve provedli až lékaři v nemocnici. Celková škoda na motocyklu dosáhla 40 tisíc korun a na svodidlech 5 tisíc korun. Příčiny nehody policie dosud šetří.
  Ukradené motocykly


  Hanušovice - Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který ve dnech 12. až 16. května vnikl do samostatně stojící garáže v ulici Jesenická v Hanušovicích. Z objektu odcizil dva motocykly Jawa 90 a Jawa 555, které neměly registrační značky. Dále odcizil náhradní díly, motor Jawy 50, horkovzdušnou pistoli, brusku, motorovou a rotorovou sekačku. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 17 700 korun.

  Vesele si jezdil bez dovolení

  Hanušovice – Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý sedmatřicetiletý muž z Hanušovic, kterého policejní hlídka 18. května po půlnoci kontrolovala v ulici Hlavní v Hanušovicích při řízení vozu Škoda Favorit 136 L. Hlídka zjistila, že mu Okresní soud v Šumperku zakázal řízení všech motorových vozidel do února roku 2015.

  Za řízení v opilosti skončil v cele


  Šumperk
  – Z trestného činu řízení pod vlivem návykové látky je podezřelý jednapadesátiletý muž ze Šumperka, který řídil s 1,83 promile alkoholu v dechu. Zjistila to městská policie, když ho 16. května po šestnácté hodině kontrolovala v ulici Husitská v Šumperku. Na místo přijela hlídka PČR, která si řidiče převzala. Zadržela muži řidičský průkaz a umístila ho do policejní cely.

  Mladý muž kradl espézetky a neplatil za natankované pohonné hmoty


  Šumpersko – Dvacetiletý muž z Olomouce je podezřelý z trestných činů krádeže a maření úředního rozhodnutí. V autech Fiat Brava a Mazda Xedos vyrážel od 5. března do 1. května do šumperského okolí, kde ukradl pět registračních značek, u čerpacích stanic natankoval a ujel bez placení. Celkově způsobil škodu přes 8 300 korun. Muž se tohoto jednání dopustil, i když byl za obdobnou trestnou činnost šetřen již v minulosti. Navíc mu Okresní soud v Olomouci vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel do dubna 2014. Hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.