ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 2. týden

13. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
  • Na výživném dluží přes sto tisíc
  • Řídil i přes zákaz
  • Opilá řidička
  • Zanedbání povinné výživy
  • Z domu mizely věci
  • Pozor na náledí
  • Obviněný muž skončil ve vazbě
  • Nedal přednost
  • Vozidlo skončilo v příkopu

Na výživném dluží přes sto tisíc
Šumpersko – Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý muž ze Šumperska. Od května 2017 nepřispívá 34letý muž na výživu svých tří nezletilých dětí. Rozhodnutím soudu má přispívat částkou ve výši 5 700 korun měsíčně. Do dnešního dne tak na výživném dluží 114 tisíc korun.

Řídil i přes zákaz
Zábřeh – Ani zákaz řízení muže neodradil usednout za volant. V pátek 11. ledna kolem desáté hodiny večer kontrolovali policisté v Zábřehu osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. Při kontrole 28letého řidiče zjistili, že má uloženy tři platné zákazy řízení, a to až do října roku 2026.

Opilá řidička
Šumperk – Mladá řidička usedla za volant pod vlivem alkoholu. V sobotu 12. ledna krátce po půlnoci kontrolovali policisté v Šumperku osobní motorové vozidlo Škoda Fabia. U 22leté řidičky provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili jí lehce přes 1,1 promile alkoholu v dechu. Žena navíc ani nepředložila řidičský průkaz.

Zanedbání povinné výživy
Šumpersko – Šumperští policisté šetří podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle prvotního šetření si 40letý muž ze Šumperska řádně neplní vyživovací povinnost vůči svým dvěma nezletilým dětem. Povinnost vyživovat nezletilé děti obecně vyplývá z příslušných ustanovení občanského zákoníku. Muži byla tato povinnost dále opakovaně upravena rozsudkem Okresního soudu v Šumperku. Od března roku 2015 do současné doby má na výživném dlužit přes 80 tisíc korun.

Z domu mizely věci
Mohelnicko – Sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže si vyslechla mladá žena z Mohelnicka, která si měla opatřovat finanční prostředky poněkud netradičním způsobem. V průběhu uplynulého roku měla obviněná z domu svých rodičů postupně odnést tablet, mobilní telefon a LED televizor. Uvedené věci pak zpeněžila a získanou finanční hotovost užila pro vlastní potřebu.

Pozor na náledí
Rapotín – Vozidlo se na kluzkém povrchu vozovky může stát během okamžiku neovladatelné. V úterý 8. ledna dostala 52letá řidička vozu značky Citroen u obce Rapotín smyk. Ten se jí nepodařilo vyrovnat, načež přejela do protisměru, sjela ze silnice a narazila do sloupu veřejného osvětlení, který částečně vyvrátila. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun, na poškozeném sloupu veřejného osvětlení na 5 tisíc korun. Za tento manévr uložili policisté řidičce pokutu ve výši 1 tisíc korun.


Obviněný muž skončil ve vazbě
Šumperk – Mladík ze Šumperska je obviněn z trestných činů loupež, ublížení na zdraví, výtržnictví, krádež a poškození cizí věci. Když jednoho říjnového večera procházel 19letý muž v alkoholovém opojení Šumperkem, měl za sebou zanechat spoušť v podobě rozbitého okna u přízemního bytu, které poškodil vhozením kusu betonu, a také škodu na vstupních dveřích panelového domu, do kterých kopal. V cestě mu zřejmě dále překážel betonový odpadkový koš, který převrátil a poškodil. Tímto jednáním vznikla škoda za více než 9 tisíc korun. Koncem měsíce října pak měl v sanitním voze jednou ranou pěstí a kousnutím do předloktí napadnout pracovníka záchranné služby. Způsobené zranění si u záchranáře vyžádalo pracovní neschopnost. Na svědomí má podle kriminalistů také další násilné jednání. To spočívalo v loupežném přepadení 59leté ženy, kterou se v předvánočním období snažil připravit o kabelku. K incidentu došlo 22. prosince krátce před sedmou hodinou ráno na ulici M. R. Štefánika v Šumperku, kde měl oběma rukama uchopit kabelku, kterou žena nesla zavěšenou na lokti, a vší silou se snažit kabelky zmocnit, a to i přesto, že se žena intenzivně bránila a křičela na něj. Svého lupu se nechtěl vzdát, a tak ženu i s kabelkou táhl po kluzkém povrchu silnice asi sedm metrů a svůj útok vzdal až poté, co na něj začala křičet také kolegyně poškozené a vyhrožovat oznámením věci policii. Ve středu 2. ledna před druhou hodinou v noci probudil obyvatelku domu nacházejícího se v blízkosti prodejny potravin na ulici Jeremenkova hluk připomínající řinčení skla. Z obavy, že by se někdo mohl vloupat do prodejny potravin, kontaktovala strážníky městské policie. Ti o této situaci ihned vyrozuměli také policisty. Díky včasnému oznámení se podařilo mladíka zadržet přímo ve chvíli, kdy se snažil i s odcizeným zbožím opustit prodejnu otvorem ve výloze, kterou předtím za pomoci betonové dlaždice rozbil. Jak se ukázalo, zájem měl především o alkohol, cigarety a tabák. Z prodejny vynesl zboží za více než 7 tisíc korun.

Nedal přednost
Mohelnice – Nehoda dvou osobních vozidel komplikovala provoz v Mohelnici. V pátek 4. ledna po čtvrté hodině odpoledne jel 57letý řidič vozu Kia Ceed směrem od centra města. Chtěl odbočit vlevo na Olomouc, ale nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu VW Touran, které řídil 42letý muž. Při nehodě se lehce zranila spolujezdkyně z vozidla Kia a byla přepravena k ošetření do nemocnice. Provedené dechové zkoušky vyloučily, že by některý z řidičů usedl za volant pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun.
 


Vozidlo skončilo v příkopu
Kopřivná – Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval. V sobotu 5. ledna po páté hodině ráno projížděl Kopřivnou směrem na Hanušovice řidič vozu Audi Q5. Na zasněžené a kluzké vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel mimo silnici a sjel do příkopu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda byla v tomto případě předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.