ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 2. týden

14. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
  • Vybílil klubovnu
  • Převrácený přívěs
  • Přehlédl dva chodce
  • Plně se nevěnoval řízení
  • Řídil bez oprávnění
  • Odcizená jízdní kola
  • Kontrola účastníků silničního provozu
  • Případy krádeží vloupáním
  • Tašku zapomněl před vchodem do domu
  • Podnapilý cyklista

Vybílil klubovnu
Štíty – Z klubovny zmizely cennosti. V noci na sobotu 13. ledna se zatím neznámý pachatel vloupal do budovy na ulici Sportovní ve Štítech. Z objektu odcizil dva LCD televizory, kuchyňské vybavení a hotovost. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na více jak 60 tisíc korun.

Převrácený přívěs
Studená Loučka – U obce Studená Loučka došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 11. ledna o půl sedmé ráno na silnic v blízkosti Studené Loučky jel 71letý řidič s vozem Škoda Octavia s přívěsem směrem na Mohelnici. V místě klesání nezvládl řízení jízdní soupravy. Přívěs, na kterém převážel vůz značky Tatra 613, se mu rozkmital. Vyjel vpravo ve směru jízdy, kde přední částí vozu narazil do svodidel. V důsledku nárazu se vozidlo otočilo do protisměru a přívěs se i s přepravovaným vozem převrhl na levý bok. Jak na tažném, tak i na přepravovaném voze byla škoda předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun. Škoda na podvalníku byla vyčíslena na 20 tisíc korun.


Přehlédl dva chodce

Zábřeh – Řidič přehlédl dvě osoby na přechodu. Ve středu 10. ledna krátce po půl páté odpoledne byli zraněni dva chodci na náměstí Osvobození v Zábřehu. 71letý řidič vozu Fiat při průjezdu mírně pravotočivou zatáčkou zřejmě přehlédl dva lidi přecházející přechod pro chodce. Došlo ke střetu přední části vozu s přecházejícím chodcem, který při nárazu strhl na zem také svoji přítelkyni. Oba utrpěli zranění a byli převezeni k ošetření do šumperské nemocnice. Ovlivnění alkoholem bylo u všech účastníků vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun.
 


Plně se nevěnoval řízení
Studená Loučka – U Studené Loučky došlo k dopravní nehodě. Ve středu 10. ledna večer jel 34letý řidič vozidla Opel Agila po silnici I. třídy v blízkosti obce Studená Loučka. V místě klesání ve směru jízdy na Mohelnici nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a zezadu narazil do právě se rozjíždějícího nákladního vozu Renault Master, které zde popojíždělo v koloně. Po nárazu do náklaďáku zůstal muž ve svém vozidle zaklíněn. Přivolaní hasiči jej za pomocí hydraulických nůžek vyprostili a předali do péče záchranářům.Následně byl transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Ovlivnění alkoholem bylo u obou řidičů vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na osobním vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 30 tisíc, na nákladním na 90 tisíc korun.

Řídil bez oprávnění
Hanušovice – Muž usedl za volant bez řidičského oprávnění. V úterý 9. ledna odpoledne provedli policisté v Hanušovicích kontrolu 54letého řidiče osobního vozu. Ten jim však nepředložil řidičský průkaz. Provedenou lustrací policisté zjistili, že řídil, aniž by vlastnil příslušné řidičské oprávnění.

Odcizená jízdní kola
Velké Losiny – Někdo ukradl kola. Dosud nezjištěný pachatel odcizil v noci ze 7. na 8. ledna odcizil ze společné kolárny panelového domu ve Velkých Losinách zánovní pánské horské jízdní kolo značky Superior. Jeho majiteli vznikla škoda 25 tisíc korun.
Šumperk - Další kolo zmizelo v kolem jedné hodiny odpoledne v pondělí 8. ledna na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Odstavené ve stojanu a zajištěné lankovým zámkem jej tam zanechala jeho majitelka. V tomto případě byla škoda vyčíslena na částku 1 700 korun.

Kontrola účastníků silničního provozu
Zábřežsko – Motoristé se mohli setkat se zvýšenou kontrolou na Zábřežsku. V pondělí 8. ledna dopoledne se zábřežští policisté zúčastnili bezpečnostní akce se snahou předcházet nepříznivému vývoji na úseku dopravní nehodovosti a nekázni řidičů zejména motorových vozidel. V průběhu akce zkontrolovali 87 vozidel a odhalili 22 přestupků. Všechny vyřešili na místě uložením pokuty. Jednalo se zejména o případy, kdy řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, nepředložili předepsané doklady, nebo nerespektovali dopravní značení. V šesti případech byl zjištěn špatný technický stav vozidla.

Případy krádeží vloupáním

Velké Losiny – Neznámý pachatel vykradl kanceláře. V době ze 7. na 8. ledna někdo vnikl do prostor kanceláří firmy ve Velkých Losinách. S sebou si odnesl elektroniku, fotoaparáty a elektrocentrálu v hodnotě za bezmála 65 tisíc korun.
Šumperk – V době od 5. do 8. ledna došlo také k vloupání do prodejny v Šumperku. Tady pachatel vnikl po rozbití skleněných výplní oken v zadní části budovy. Z obchodu odcizil pracovní pomůcky v hodnotě přes 7 tisíc korun.

Tašku zapomněl před vchodem do domu
Mohelnice – Ze zapomenuté tašky zmizely věci. V pondělí 8. ledna si muž v Mohelnici před vchodem do panelového domu odložil svou příruční tašku, na kterou pak zapomněl. Když se na místo po patnácti minutách vrátil, zjistil, že postrádá mobilní telefon a z peněženky zmizela finanční hotovost. Škoda byla vyčíslena na více než 11 tisíc korun.

Podnapilý cyklista
Šumperk - Šumperští policisté provádějí šetření ve věci pádu podnapilého cyklisty. V neděli 7. ledna krátce po půl desáté večer se zranil cyklista při pádu z kola na ulici Jesenická v Šumperku. Na rovném úseku komunikace v důsledku své podnapilosti plně nezvládl řízení. Přejel vpravo mimo silnici, kde předním kolem narazil do vyvýšeného obrubníku a upadl na chodník. Následně byl přivolanou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice, kde se podrobil dechovým zkouškám. Muži byla naměřena hodnota 1,97 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.