ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 2. týden

14. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
  • Vybílil klubovnu
  • Převrácený přívěs
  • Přehlédl dva chodce
  • Plně se nevěnoval řízení
  • Řídil bez oprávnění
  • Odcizená jízdní kola
  • Kontrola účastníků silničního provozu
  • Případy krádeží vloupáním
  • Tašku zapomněl před vchodem do domu
  • Podnapilý cyklista

Vybílil klubovnu
Štíty – Z klubovny zmizely cennosti. V noci na sobotu 13. ledna se zatím neznámý pachatel vloupal do budovy na ulici Sportovní ve Štítech. Z objektu odcizil dva LCD televizory, kuchyňské vybavení a hotovost. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na více jak 60 tisíc korun.

Převrácený přívěs
Studená Loučka – U obce Studená Loučka došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 11. ledna o půl sedmé ráno na silnic v blízkosti Studené Loučky jel 71letý řidič s vozem Škoda Octavia s přívěsem směrem na Mohelnici. V místě klesání nezvládl řízení jízdní soupravy. Přívěs, na kterém převážel vůz značky Tatra 613, se mu rozkmital. Vyjel vpravo ve směru jízdy, kde přední částí vozu narazil do svodidel. V důsledku nárazu se vozidlo otočilo do protisměru a přívěs se i s přepravovaným vozem převrhl na levý bok. Jak na tažném, tak i na přepravovaném voze byla škoda předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun. Škoda na podvalníku byla vyčíslena na 20 tisíc korun.


Přehlédl dva chodce

Zábřeh – Řidič přehlédl dvě osoby na přechodu. Ve středu 10. ledna krátce po půl páté odpoledne byli zraněni dva chodci na náměstí Osvobození v Zábřehu. 71letý řidič vozu Fiat při průjezdu mírně pravotočivou zatáčkou zřejmě přehlédl dva lidi přecházející přechod pro chodce. Došlo ke střetu přední části vozu s přecházejícím chodcem, který při nárazu strhl na zem také svoji přítelkyni. Oba utrpěli zranění a byli převezeni k ošetření do šumperské nemocnice. Ovlivnění alkoholem bylo u všech účastníků vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun.
 


Plně se nevěnoval řízení
Studená Loučka – U Studené Loučky došlo k dopravní nehodě. Ve středu 10. ledna večer jel 34letý řidič vozidla Opel Agila po silnici I. třídy v blízkosti obce Studená Loučka. V místě klesání ve směru jízdy na Mohelnici nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a zezadu narazil do právě se rozjíždějícího nákladního vozu Renault Master, které zde popojíždělo v koloně. Po nárazu do náklaďáku zůstal muž ve svém vozidle zaklíněn. Přivolaní hasiči jej za pomocí hydraulických nůžek vyprostili a předali do péče záchranářům.Následně byl transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Ovlivnění alkoholem bylo u obou řidičů vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na osobním vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 30 tisíc, na nákladním na 90 tisíc korun.

Řídil bez oprávnění
Hanušovice – Muž usedl za volant bez řidičského oprávnění. V úterý 9. ledna odpoledne provedli policisté v Hanušovicích kontrolu 54letého řidiče osobního vozu. Ten jim však nepředložil řidičský průkaz. Provedenou lustrací policisté zjistili, že řídil, aniž by vlastnil příslušné řidičské oprávnění.

Odcizená jízdní kola
Velké Losiny – Někdo ukradl kola. Dosud nezjištěný pachatel odcizil v noci ze 7. na 8. ledna odcizil ze společné kolárny panelového domu ve Velkých Losinách zánovní pánské horské jízdní kolo značky Superior. Jeho majiteli vznikla škoda 25 tisíc korun.
Šumperk - Další kolo zmizelo v kolem jedné hodiny odpoledne v pondělí 8. ledna na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Odstavené ve stojanu a zajištěné lankovým zámkem jej tam zanechala jeho majitelka. V tomto případě byla škoda vyčíslena na částku 1 700 korun.

Kontrola účastníků silničního provozu
Zábřežsko – Motoristé se mohli setkat se zvýšenou kontrolou na Zábřežsku. V pondělí 8. ledna dopoledne se zábřežští policisté zúčastnili bezpečnostní akce se snahou předcházet nepříznivému vývoji na úseku dopravní nehodovosti a nekázni řidičů zejména motorových vozidel. V průběhu akce zkontrolovali 87 vozidel a odhalili 22 přestupků. Všechny vyřešili na místě uložením pokuty. Jednalo se zejména o případy, kdy řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, nepředložili předepsané doklady, nebo nerespektovali dopravní značení. V šesti případech byl zjištěn špatný technický stav vozidla.

Případy krádeží vloupáním

Velké Losiny – Neznámý pachatel vykradl kanceláře. V době ze 7. na 8. ledna někdo vnikl do prostor kanceláří firmy ve Velkých Losinách. S sebou si odnesl elektroniku, fotoaparáty a elektrocentrálu v hodnotě za bezmála 65 tisíc korun.
Šumperk – V době od 5. do 8. ledna došlo také k vloupání do prodejny v Šumperku. Tady pachatel vnikl po rozbití skleněných výplní oken v zadní části budovy. Z obchodu odcizil pracovní pomůcky v hodnotě přes 7 tisíc korun.

Tašku zapomněl před vchodem do domu
Mohelnice – Ze zapomenuté tašky zmizely věci. V pondělí 8. ledna si muž v Mohelnici před vchodem do panelového domu odložil svou příruční tašku, na kterou pak zapomněl. Když se na místo po patnácti minutách vrátil, zjistil, že postrádá mobilní telefon a z peněženky zmizela finanční hotovost. Škoda byla vyčíslena na více než 11 tisíc korun.

Podnapilý cyklista
Šumperk - Šumperští policisté provádějí šetření ve věci pádu podnapilého cyklisty. V neděli 7. ledna krátce po půl desáté večer se zranil cyklista při pádu z kola na ulici Jesenická v Šumperku. Na rovném úseku komunikace v důsledku své podnapilosti plně nezvládl řízení. Přejel vpravo mimo silnici, kde předním kolem narazil do vyvýšeného obrubníku a upadl na chodník. Následně byl přivolanou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice, kde se podrobil dechovým zkouškám. Muži byla naměřena hodnota 1,97 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.