ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 2. týden

18. ledna 2016, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
  • Jeli moc rychle
  • Do rána bylo auto pryč
  • Auto skončilo na střeše v příkopu
  • Během smutečního obřadu vykradl auta
  • Ujížděl policejní hlídce
  • Objet zaparkované auto se jí nepodařilo
  • Policisté se zaměřili na dopravu
  • Více poškodil, než odcizil

Jeli moc rychle
Okres - Ve čtvrtek 14. ledna proběhla na území okresu Šumperk dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřená dodržování obecně platných podmínek souvisejících se silničním provozem. Během akce policisté dopravního inspektorátu zkontrolovali celkem 65 vozidel, zjistili 39 přestupků a uložili blokové pokuty ve výši 11 400 korun. Nejčastějším přestupkem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to v 35 případech. U jednoho z řidičů vyšla pozitivně orientační dechová zkouška na alkohol, tento přestupek bude řešit příslušný správní orgán.

Do rána bylo auto pryč

Šumperk - Přes noc na čtvrtek 14. ledna odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky BMW, které bylo odstavené na parkovišti před panelovým domem na ulici Finské v Šumperku. V autě byla také dětská sedačka a videokamera. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na více jak 200 tisíc korun.

Auto skončilo na střeše v příkopu
Mohelnice - Ve středu 13. ledna kolem sedmé hodiny ráno došlo v Mohelnici na ulici Družstevní k havárii osobního motorového vozidla značky Škoda, které řídila 50letá žena. Řidička na výjezdu z obce směrem na Moravičany v důsledku nepřiměřené rychlosti dostala smyk, který nezvládla. Auto vyjelo mimo silnici a skončilo na střeše v příkopu. Žena při nehodě utrpěla lehká zranění, se kterými byla převezena do šumperské nemocnice na ošetření. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Škoda na havarovaném vozidle byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun. Policisté nehodu vyřešili na místě uložením blokové pokuty.


Během smutečního obřadu vykradl auta

Šumperk - V úterý 12. ledna odpoledne se vloupal neznámý pachatel do dvou osobních motorových vozidel odstavených na parkovišti před krematoriem v Šumperku. Do vozidel pachatel vnikl po rozbití oken ve dveřích. Zlákaly ho kabelky odložené v interiérech aut. V jednom vozidle vzal kabelku z předního sedadla spolujezdce a ve druhém kabelku položenou na podlaze za sedadlem řidiče a kabelku na zadním sedadle. Poškození tak během smutečního obřadu přišli o peněženky s hotovostí, platební karty, doklady a osobní věci. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála 40 tisíc korun.

Ujížděl policejní hlídce

Zábřeh - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 27letý muž z Mohelnicka. Mladý muž projížděl v neděli 10. ledna kolem půl druhé odpoledne Zábřehem. Vzhledem k tomu, že nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem, byl od ulice Olomoucké sledován hlídkou dopravní policie, která se jej na ulici Československé armády pokusila zastavit. Jako výzvu k zastavení policisté použili výstražné světlo a zvukové znamení. Na toto řidič nereagoval a hlídce ujížděl. Na sídlišti Severovýchod pak vozidlo zastavil a pokusil se policistům utéct. Policisté řidiče dostihli a zadrželi. Byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Orientační test na omamné a psychotropní látky byl však pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Na výzvu policistů se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Dalším šetřením ve věci navíc bylo zjištěno, že mladý muž má rozsudkem soudu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na 36 měsíců, a to až do dubna roku 2017. Řidič byl umístěn v policejní cele. Dle trestního zákoníku lze za výše uvedený trestný čin uložit až tříletý trest odnětí svobody.

Objet zaparkované auto se jí nepodařilo

Zábřeh - V sobotu 9. ledna kolem šestnácté hodiny došlo na parkovišti u prodejny Billa v Zábřehu k dopravní nehodě. Řidička, 38letá žena ze Zábřeha, objížděla zaparkované vozidlo a poškodila ho. Dle majitele poškozeného vozidla, který v době střetu seděl v autě, řidička měla v úmyslu z místa nehody odjet. On jí v tom však zabránil a telefonicky vše oznámil na policii. Přivolaná policejní hlídka u řidičky provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 2,89 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly naměřeny hodnoty 2,68 a 2,53 promile alkoholu v dechu. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Dle jejího vyjádření před jízdou vypila tři čaje s blíže neupřesněným, větším množstvím rumu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidlech, v předběžné výši tisíc korun na každém z nich.

Policisté se zaměřili na dopravu
Šumperk, Velké Losiny - Od pátku 8. ledna do neděle 10. ledna se policisté Územního odboru Šumperk zaměřili na bezpečnost silničního provozu. Během této dopravně bezpečnostní akce bylo zkontrolováno celkem 298 vozidel, přičemž bylo zjištěno 70 přestupků. Nejčastějším přestupkem, a to v 27 případech, bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, ve 14 případech nebyl řidič či spolujezdec připoután bezpečnostním pásem, v 11 případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu. V pondělí 11. ledna se na bezpečnost silničního provozu v teritoriu působnosti svého obvodního oddělení zaměřili policisté z Velkých Losin. Během dne zkontrolovali 155 vozidel a zjistili 9 přestupků. V 6 případech neměl řidič doklady potřebné k řízení motorového vozidla, ve 2 případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a u jednoho vozidla nebylo v pořádku osvětlení.
Většina přestupků z obou akcí byla vyřešena na místě blokovými pokutami v celkové částce bezmála 25 tisíc korun. Jeden přestupek z víkendové akce, a to požití alkoholických nápojů před jízdou, bude postoupen příslušnému správnímu orgánu.

Více poškodil, než odcizil

Bohdíkov - Někdy v době od 4. do 9. ledna se vloupal neznámý pachatel do rekreační chaty v obci Bohdíkov. Do chaty vnikl po rozbití okna. V ložnici vzal dvě ruční svítilny a ze sklepa odcizil pět kilogramů brambor. Majiteli vznikla poškozením okna škoda ve výši asi tisíc korun a odcizením věcí asi 250 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).