ZPRÁVY

Z policejní linky - 2. týden

11. ledna 2015, 18:42, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
 • Krádež auta
 • Peníze odmítla vrátit
 • Žádost o pátrání po svědkyni
 • V honitbě se pohybovali bez povolenky k lovu
 • Neoprávněně užíval profil na sociální síti
 • Vrazila do policejního vozu
 • Přišel o auto
 • Internetový prodejce byl podvodník
 • Kameník si za neodvedenou práci nechal jen platit
 • Odcizil domácí zavařeniny
 • Chtěl spáchat sebevraždu

Krádež auta
Zábřeh, Rovensko
- V pátek zjistil třiadvacetiletý majitel osobního auta VW Golf, že mu auto, které zaparkoval v neděli 4. ledna na parkovišti poblíž ulice ČSA v Zábřehu, někdo ukradl. Vozidlo bylo nalezeno v pátek v obci Rovensko, ale chyběly mu všechna kola (pneumatiky i disky). Škodu odcizením kol vyčíslil na 3 500 korun.

Peníze odmítla vrátit
Šumpersko
- Z trestného činu zatajení věci je podezřelá 28letá žena ze Svitav, která si ponechala finanční hotovost ve výši 14 251 koruna. Částka jí přišla 1. dubna 2014 omylem na účet. Podezřelá byla kontaktována poškozenou firmou, aby hotovost zaslala zpět. Žena uvedla, že jí peníze na konto přišly, ale že už je použila pro vlastní potřebu a zpět je již nevrátí. Do současné doby peníze firmě nevrátila. Podezřelé za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Žádost o pátrání po svědkyni
Staré Město
- Dne 11. prosince 2014 po dvanácté hodině došlo v prodejně na náměstí osvobození ve Starém Městě k potyčce mezi dvěma muži. Osmačtyřicetiletý prodejce odmítl obsloužit 51letého zákazníka, posléze došlo k verbální potyčce a následně i fyzickému kontaktu. Prodejce měl odejít za pult, namířit na 51letého muže střelnou zbraň a vyhrožovat mu zastřelením. Jednapadesátiletý muž z prodejny odešel. Ke zranění osob nedošlo. Celému incidentu měla přihlížet neznámá žena.
Policie pro řádné objasnění celého incidentu žádá případnou svědkyni, aby kontaktovala nejbližší policejní služebnu, nebo telefonní linku 158.

V honitbě se pohybovali bez povolenky k lovu
Vernířovice
- Z trestného činu pytláctví jsou podezřelí dva muži ve věku 30 a 55 let ze Šumperska. Oba muže zahlédla dne 7. ledna po osmé hodině ranní 49letá žena, jak jedou po cestě do lesa v katastru obce Vernířovice. Celou událost posléze oznámila na policii. Muži byli kontrolováni hlídkou policie v honitbě, kdy mladší z nich měl u sebe legálně drženou loveckou zbraň. V revíru se pohybovali bez povolenky k lovu a s provozuschopnou zbraní. V současné době jsou okolnosti celého případu předmětem šetření. V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na dvě léta a zákaz činnosti.

Neoprávněně užíval profil na sociální síti
Šumpersko
- Trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací se dopustil neznámý pachatel, který se dne 6. ledna neoprávněně přihlásil na facebookový profil 30leté ženy ze Šumperska a jejím přátelům rozeslal požadavek na zaslání částky ve výši 30 korun. Na uvedený požadavek do současné doby nikdo nereagoval. Pachateli za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Vrazila do policejního vozu
Šumperk
- Dne 6. ledna před osmou hodinou ranní na ulici ČSA v Šumperku nedodržela 53letá řidička vozidla Peugeot bezpečnou vzdálenost a zezadu narazila do policejního vozidla, které zastavilo před přechodem pro chodce. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Celková škoda na vozidlech činí 10 tisíc korun. (foto viz příloha)


Přišel o auto

Šumperk
- Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 5. ledna kolem poledne odcizil z parkoviště na ulici Dr. E. Beneše v Šumperku uzamknuté vozidlo Audi. Tímto jednáním majiteli vznikla celkově škoda kolem 21 200 korun.

Internetový prodejce byl podvodník
ČR
- Oddělením informační kriminality v Olomouci zahájilo trestní stíhání 18letého mladíka z Jihlavska, který se v době od 11. října 2013 do současné doby dopustil podvodného jednání. Mladík z místa bydliště, ale také i z jiných míst s internetovým připojením pod několika smyšlenými jmény uživatelů emailových schránek nabízel k prodeji různé zboží. Především se jednalo o mobilní telefony, ošacení, obuv a módní doplňky, a to prostřednictvím internetové sítě na inzertním serveru sbazar.cz. Dodání zboží podmiňoval uhrazením kupní ceny předem. Pro tento účel založil bankovní účty, přičemž inzerované zboží nedodal a ani neměl v úmyslu objednané zboží zájemcům dodat. Celkově poškodil 92 osob v hodnotě kolem 120 tisíc korun. Škoda nedosahuje takové výše, neboť pachatel se v mnoha případech spokojil i s drobnými zálohami za zboží ve výši od 100korun. Emailové účty úmyslně pojmenoval tak, aby svým názvem budily důvěru, že se jedná o zavedeného prodejce. V současné době již bylo mladíkovi sděleno obvinění z trestného činu podvod, kdy mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Kameník si za neodvedenou práci nechal jen platit
Morava
- Z trestného činu podvod je obviněný 44letý muž z Uherského Hradiště, který od roku 2013 do srpna 2014 v doposud zjištěných případech poškodil 48 osob a způsobil škodu ve výši 2 milióny a 505 tisíc korun. Pachatel vystupoval jako pracovník různých firem a nabízel práce v oblasti kamenictví, převážně se jednalo o renovace opravy nebo zhotovení pomníků, náhrobních kamenu a dalších částí hrobů. Muž pokaždé vybral různé výše záloh na smluvené práce, kdy byl i stanoven termín provedení těchto prací na hrobech. V doposud oznámených případech práce neprovedl a peníze nevrátil. Obviněný svoji činnost realizoval především na území Jižní Moravy, kdy většina poškozených pochází z Vyškovska. Ale jsou oznámeny i případy ze Šumperska. Není vyloučeno, že poškozených může být více i z jiných krajů. Případní další poškození mohou kontaktovat jakékoliv oddělení policie nebo přímo službu kriminální policie oddělení hospodářské kriminality v Šumperku na telefonním čísle 974 779 489. Pachateli za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody na pět až deset let.

Odcizil domácí zavařeniny
Vernířovice
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. prosince 2014 do 2. ledna 2015 v obci Vernířovice po překonání vstupních dveří vnikl do rekreační chaty. Odtud odcizil pět domácích zavařenin, litr mléka a propanbutanovou láhev. Celkově majitelce způsobil škodu přes 1 700 korun.

Chtěl spáchat sebevraždu
Šumperk
- Dne 2. ledna před třináctou hodinou oznámil na linku 112 z telefonní budky, která se nachází na ulici Lidické v Šumperku 39letý muž, že chce spáchat sebevraždu. Oznámení bylo prověřeno, přesto muž nebyl nalezen. Ten se v následujícím dni v ranních hodinách sám dostavil na oddělení v Šumperku, policistům sdělil, že se nachází v těžké životní situaci, bez domova a prostředků. Dále uvedl, že není zraněn a nemá v úmyslu spáchat sebevraždu a že si půjde požádat o podporu v nouzi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).