ZPRÁVY

Z policejní linky - 2. týden

9. ledna 2014, 09:19, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
  • Nadýchal 2, 58 promile
  • Řidiči se udělalo nevolno a vrazil do stromu
  • Pokusil se o sebevraždu
  • Vykradl neobydlený dům
  • Vykopal dělostřelecký granát
  • Požár stodoly
  • Řídil pod vlivem a se zákazem
  • Pracovní stroj zůstal bez nafty
  • Napadala družku a pak i policistu

Nadýchal 2, 58 promile

Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 25letý muž ze Zábřehu, který byl v neděli 12. ledna před šestou hodinou ranní na sídlišti Severovýchod v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Škoda Favorit. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 58 promile alkoholu v dechu. Řidič byl převezen k podání vysvětlení na místní obvodní oddělení.


Řidiči se udělalo nevolno a vrazil do stromu

Postřelmov - V neděli po třinácté hodině mezi obcemi Zábřeh a Postřelmov došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Jak uvedl řidič havarovaného auta, 61letý muž cizí státní příslušnosti, udělalo se mu nevolno a na chvíli usnul. S vozidlem vyjel mimo silnici, kde narazil do stromů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Celková škoda činí 121 tisíc korun.Pokusil se o sebevraždu

Bludov - V neděli 12. ledna po jedné hodině ranní bylo oznámeno na policii, že na ulici Nerudova v Bludově sedí ve vozidle muž, který se snaží otrávit výfukovými plyny. Policisté zjistili, že se jedná o 32letého muže ze Šumperska, který si pomocí lepící pasky zavedl do kabiny vozidla od výfukového potrubí hadici od vysavače. Muž byl při vědomí, v podnapilém stavu a dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3, 05 promile alkoholu v dechu. Muž byl převezen záchrannou službou do nemocnice v Šumperku k dalšímu vyšetření, kdy není v ohrožení života.


Vykradl neobydlený dům

Lesnice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. ledna 2014 vnikl na pozemek neobydleného domu v obci Lesnice. Následně u objektu rozbil uzamčené vchodové dveře a z vnitřních prostor domu odcizil křovinořez, vrtačku, dva rybářské pruty a motocykl Jawa 175. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 25 tisíc korun.


Vykopal dělostřelecký granát

Loučná nad Desnou - Při výkopových pracích u železničního přejezdu v Loučné nad Desnou v korytu toku Desné nalezl ve středu 8. ledna po sedmé hodině ranní 45letý pracovník předmět válcovitého tvaru, který připomíná náboj do děla. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že jde o funkční dělostřelecký granát ráže 75 mm, nezjištěného stáří a původu. Munici zajistil a převezl k likvidaci. K přerušení železniční dopravy, škodě na zdraví a majetku nedošlo.


Požár stodoly

Vikýřovice - Ve čtvrtek 9. ledna po třetí hodině ranní bylo z tísňového volání oznámeno na policii, že v obci Vikýřovice na ulici Petrovské hoří stodola. Požár stavbu zcela zničil, předběžná škoda byla odhadnuta kolem 100 tisíc korun. Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru uvedl, že požár vznikl z nedbalosti. Případ je v kompetenci vyšetřovatele z hasičského záchranného sboru.Řídil pod vlivem a se zákazem

Šumperk - Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí je podezřelý 34letý muž z Mohelnicka, který 7. ledna po osmé hodině ranní na ulici Americké v Šumperku byl kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena opakovaná dechová zkouška, kdy nadýchal 0, 98 promile alkoholu v dechu, kdy hodnota měla stále stoupající tendenci. Dále bylo zjištěno, že dotyčný má od srpna 2012 vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny řidičského oprávnění v době dvou let. Řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely.


Pracovní stroj zůstal bez nafty

Jindřichov - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 5.  do  6. ledna v lese u obce Jindřichov vnikl do nádrže odstaveného pracovního stroje Timberjack. Pachatel odstranil zámek, který zajišťoval víko palivové nádrže a následně odcizil 250 litrů motorové nafty. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 9300 korun.


Napadala družku a pak i policistu

Šumperk - Z trestných činů násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování je podezřelá 31letá žena ze Šumperska. V pondělí 6. ledna před šestnáctou hodinou oznámila na policii 47letá žena, že její družka ji verbálně i fyzicky napadá. Když policisté přijeli před rodinný dům oznamovatelky, 31letá útočnice se vrhla i na muže zákona s nadávkami a výhružkami. Nezůstalo jen u slov - jednoho z policistů udeřila pěstí do obličeje a kopla ho pravou nohou do stehna. Při zákroku utrpěl policista lehké zranění bez pracovní neschopnosti, nikdo jiný zraněn nebyl. Agresivní žena byla zadržena a umístěna do policejní cely. U podezřelé byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 03 promile alkoholu v dechu. Dále byla provedena i dechová zkouška u oznamovatelky, která nadýchala 2, 13 promile alkoholu v dechu. Za tyto činy hrozí podezřelé ženě trest odnětí svobody až na čtyři léta.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.