ZPRÁVY

Z policejní linky - 2. týden

9. ledna 2014, 09:19, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
  • Nadýchal 2, 58 promile
  • Řidiči se udělalo nevolno a vrazil do stromu
  • Pokusil se o sebevraždu
  • Vykradl neobydlený dům
  • Vykopal dělostřelecký granát
  • Požár stodoly
  • Řídil pod vlivem a se zákazem
  • Pracovní stroj zůstal bez nafty
  • Napadala družku a pak i policistu

Nadýchal 2, 58 promile

Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 25letý muž ze Zábřehu, který byl v neděli 12. ledna před šestou hodinou ranní na sídlišti Severovýchod v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Škoda Favorit. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 58 promile alkoholu v dechu. Řidič byl převezen k podání vysvětlení na místní obvodní oddělení.


Řidiči se udělalo nevolno a vrazil do stromu

Postřelmov - V neděli po třinácté hodině mezi obcemi Zábřeh a Postřelmov došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Jak uvedl řidič havarovaného auta, 61letý muž cizí státní příslušnosti, udělalo se mu nevolno a na chvíli usnul. S vozidlem vyjel mimo silnici, kde narazil do stromů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Celková škoda činí 121 tisíc korun.Pokusil se o sebevraždu

Bludov - V neděli 12. ledna po jedné hodině ranní bylo oznámeno na policii, že na ulici Nerudova v Bludově sedí ve vozidle muž, který se snaží otrávit výfukovými plyny. Policisté zjistili, že se jedná o 32letého muže ze Šumperska, který si pomocí lepící pasky zavedl do kabiny vozidla od výfukového potrubí hadici od vysavače. Muž byl při vědomí, v podnapilém stavu a dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3, 05 promile alkoholu v dechu. Muž byl převezen záchrannou službou do nemocnice v Šumperku k dalšímu vyšetření, kdy není v ohrožení života.


Vykradl neobydlený dům

Lesnice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. ledna 2014 vnikl na pozemek neobydleného domu v obci Lesnice. Následně u objektu rozbil uzamčené vchodové dveře a z vnitřních prostor domu odcizil křovinořez, vrtačku, dva rybářské pruty a motocykl Jawa 175. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 25 tisíc korun.


Vykopal dělostřelecký granát

Loučná nad Desnou - Při výkopových pracích u železničního přejezdu v Loučné nad Desnou v korytu toku Desné nalezl ve středu 8. ledna po sedmé hodině ranní 45letý pracovník předmět válcovitého tvaru, který připomíná náboj do děla. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že jde o funkční dělostřelecký granát ráže 75 mm, nezjištěného stáří a původu. Munici zajistil a převezl k likvidaci. K přerušení železniční dopravy, škodě na zdraví a majetku nedošlo.


Požár stodoly

Vikýřovice - Ve čtvrtek 9. ledna po třetí hodině ranní bylo z tísňového volání oznámeno na policii, že v obci Vikýřovice na ulici Petrovské hoří stodola. Požár stavbu zcela zničil, předběžná škoda byla odhadnuta kolem 100 tisíc korun. Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru uvedl, že požár vznikl z nedbalosti. Případ je v kompetenci vyšetřovatele z hasičského záchranného sboru.Řídil pod vlivem a se zákazem

Šumperk - Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí je podezřelý 34letý muž z Mohelnicka, který 7. ledna po osmé hodině ranní na ulici Americké v Šumperku byl kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena opakovaná dechová zkouška, kdy nadýchal 0, 98 promile alkoholu v dechu, kdy hodnota měla stále stoupající tendenci. Dále bylo zjištěno, že dotyčný má od srpna 2012 vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny řidičského oprávnění v době dvou let. Řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely.


Pracovní stroj zůstal bez nafty

Jindřichov - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 5.  do  6. ledna v lese u obce Jindřichov vnikl do nádrže odstaveného pracovního stroje Timberjack. Pachatel odstranil zámek, který zajišťoval víko palivové nádrže a následně odcizil 250 litrů motorové nafty. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 9300 korun.


Napadala družku a pak i policistu

Šumperk - Z trestných činů násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování je podezřelá 31letá žena ze Šumperska. V pondělí 6. ledna před šestnáctou hodinou oznámila na policii 47letá žena, že její družka ji verbálně i fyzicky napadá. Když policisté přijeli před rodinný dům oznamovatelky, 31letá útočnice se vrhla i na muže zákona s nadávkami a výhružkami. Nezůstalo jen u slov - jednoho z policistů udeřila pěstí do obličeje a kopla ho pravou nohou do stehna. Při zákroku utrpěl policista lehké zranění bez pracovní neschopnosti, nikdo jiný zraněn nebyl. Agresivní žena byla zadržena a umístěna do policejní cely. U podezřelé byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 03 promile alkoholu v dechu. Dále byla provedena i dechová zkouška u oznamovatelky, která nadýchala 2, 13 promile alkoholu v dechu. Za tyto činy hrozí podezřelé ženě trest odnětí svobody až na čtyři léta.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).