ZPRÁVY

Z policejní linky – 2. týden

8. ledna 2013, 11:23, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 2. týden
 • Amnestie přidělala práci policii
 • Další mrtvé tělo leželo poblíž Rohle
 • Z půdy šlohnul lyže a brnění
 • Poškodil zařízení na železnici
 • Ukradl tele přímo ze stáda
 • Bavili se vytahováním patníků
 • Policie hledá svědky nehody
 • Z obchodu odnesl cigarety a cukrovinky
 • Amnestie přidělala práci policii

  Kraj
  – Amnestie, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, se ve statistikách kriminality projevila také v Olomouckém kraji. Policie zatím podle tiskového mluvčího Josefa Bednaříka eviduje osm případů porušení zákona, kterých se dopustili amnestovaní. „Jedná se převážně o přestupky majetkového charakteru, například krádeže potravin nebo cigaret z obchodů. Tři případy prošetřujeme v rovině trestného činu – dvakrát porušování domovní svobody a jedno nebezpečné vyhrožování,“ upřesnil Bednařík. Zatím však nedošlo k žádnému hrubému narušení veřejného pořádku amnestovanými.


  Další mrtvé tělo leželo poblíž Rohle


  Rohle
  – Lidské tělo bez známek života nalezl v neděli v korytě potoka Rohelnice u obce Rohle policista, který byl v tu dobu mimo službu. Policejní šetření ukázalo, že mrtvé tělo patří čtyřiapadesátiletému muži z Rohle. Přivolaný lékař stanovil dobu úmrtí zhruba na jednu hodinu v noci. Příčina smrti zatím není jasná, bude následovat soudní pitva.


  Z půdy šlohnul lyže a brnění

  Šumperk – Rozmanitou sbírku věcí si z půdy činžovního domu v ulici Žižkova v Šumperku odnesl neznámý poberta. Podařilo se mu posbírat tři páry sjezdových lyží a jedny přezkáče, snowboard, boty a brnění na historický šerm s přilbou a mečem. Majiteli tak způsobil škodu za 24 tisíc korun. Policie ho hledá pro trestný čin krádež vloupáním.


  Poškodil zařízení na železnici

  Malá Morava – S mnoha lidskými životy si nepřímo zahrál neznámý pachatel, který poškodil signalizační zařízení na železnici. Dvě stě metrů před vlakovou zastávkou Malá Morava na Hanušovicku přestřihl a ukradl více než devadesát metrů měděného kabelu, který napájí předvěst před návěstidlem. Zařízení tak vyřadil z provozu a strojvedoucí si museli počínat tak, jako kdyby měli zastavit na červenou. K ohrožení života nebo zdraví cestujících naštěstí nedošlo. Pachatel se dopustil trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí jednoroční až šestiletý žalář.


  Ukradl tele přímo ze stáda

  Březná – Telátko ukradl přímo ze stáda v obci Březná na Zábřežsku neznámý pachatel v neděli v odpoledních hodinách. Dopustil se tak trestného činu krádeže, zemědělské společnosti způsobil škodu zhruba za 15 tisíc korun.


  Bavili se vytahováním patníků

  Šumperk – Na silniční patníky se zaměřili dva mladíci, kteří řádili v Šumperku v Jesenické ulici v rámci silvestrovské noci. Městští strážníci je ve spolupráci s hlídkou Policie ČR přistihli ve dvě hodiny po půlnoci, jak vytahují patníky a rozhazují je po silnici. Výtečníci pocházejí ze Zábřeha a z Postřelmova. Do příjezdu mužů zákona se jim podařilo zlikvidovat celkem dvacet tři kousků. Případ nyní šetří Policie ČR.


  Policie hledá svědky nehody

  Šumperk – Svědky dopravní nehody hledá v těchto dnech Policie České republiky. Ke srážce cyklistky a muže došlo 20. října 2012 v 9.45 v ulici Jesenická v Šumperku ve směru od Rapotína k nádraží. Cyklistka nedala na přechodu přednost sedmačtyřicetiletému muži a po srážce z místa nehody ujela. Chodec musel být následně hospitalizován. Policie žádá všechny svědky tohoto incidentu, aby se přihlásili na libovolném policejním oddělení nebo na telefonní lince 158.


  Z obchodu odnesl cigarety a cukrovinky

  Úsov – Cigarety a cukrátka za tisíce korun ukradl neznámý pachatel z prodejny potravin v Úsově. Navíc poškodil elektronickou pokladnu, terminál na platební karty a snímač čárových kódů. Aby se dostal dovnitř, roztloukl výkladní skříň. Celkově způsobil škodu zhruba za 60 tisíc korun. Po dopadení bude obviněn z tresného činu krádež vloupáním.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 18.1.2013 22:42
  Titulek: Bez titulku
  Autor: Jedna bukva
  102
  Podivejte se na film Goyovy prizraky - cirkevni restituce upalovani a KDU-CSL! Pak uvazujte, proc jsou lidi co zac!!!
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).