ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 19. týden

12. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Pozor na zloděje kol
  • Lup schoval do spodního prádla
  • Odcizil staré počítače
  • Zaměřeno na řidiče
  • Srazil cyklistku
  • Obviněn z loupeže

Pozor na zloděje kol
Šumperk – O víkendu šumperští policisté přijali dvě oznámení týkajících se krádeží tří jízdních kol.
První případ se stal v pátek 10. května kolem osmnácté hodiny na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Zloděj ze stojanu pro kola odcizil horské jízdní kolo značky Author, modré barvy v hodnotě přes 7 tisíc korun. Kolo bylo ve stojanu uzamčené lankovým zámkem. Další dvě jízdní kola pachatel odcizil v době od 4. do 11. května ze sklepní kóje bytového domu v Šumperku na ulici Gagarinova. Zloděj poškodil visací zámek a petlici od kóje, z níž následně odcizil dvě horská jízdní kola značek Specialized a Norco, v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun. Pachateli za přečiny krádež a porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Lup schoval do spodního prádla
Šumperk – Z přečinu krádeže je podezřelý osmadvacetiletý muž z Nymburku. V sobotu 11. května po dvacáté hodině byl přistižen zloděj při krádeži v obchodním domě v Šumperku. Muž si v prostorách prodejny zastrčil za kalhoty do spodního prádla sluchátka za necelých 230 korun a s tímto zbožím prošel pokladnami bez zaplacení. Následně byl zastaven. Policisté při prověřování zjistili, že nekradl poprvé. V posledních třech letech byl za takový skutek odsouzen Okresním soudem v Nymburku.

Odcizil staré počítače
Loštice – Policisté z Mohelnice zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Do konce dubna měl dosud neznámý pachatel několikrát vniknout na oplocený pozemek sběrného dvoru v Lošticích. Z přístřešku pak odcizil celkem sedm počítačů. Staré počítače zde byly nachystány k odvozu a následnému rozebrání. Pachatel k samotným počítačům přibral i monitory, klávesnice a několik kusů velkoobjemového odpadu. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na tisíc korun.

Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Na Šumpersku proběhla bezpečnostní akce. Ve čtvrtek 9. května se policisté zaměřili na řidiče. Nekontrolovali však pouze rychlost jízdy v obci, ale u nákladních vozidel prováděli také speciální kontroly (technický stav vozidel, stav nákladu a také vše ohledně sociálních předpisů). Během dopoledne zvládli zkontrolovat čtyřicet dva vozidel. Devíti řidičům uložili pokutu za překročení rychlosti v obci, nepoužití pásů, telefonování za jízdy, nedodržení bezpečnostních přestávek a jízdy bez dokladů. U nákladních vozidel provedli pět technických silničních kontrol.

Srazil cyklistku
Šumperk – Řidič nedal přednost cyklistce a způsobil nehodu. Ve čtvrtek 9. května došlo v Šumperku k dopravní nehodě mezi cyklistkou a nákladním vozidlem. Třiasedmdesátiletá žena jela na svém kole ve vyznačeném jízdním pruhu pro cyklisty ve směru od Šumperku na Rapotín. Na křižovatce s ulicí Hraběšická jí nedal přednost jednačtyřicetiletý řidič dodávky, který jel po vedlejší silnici. Došlo ke střetu mezi cyklistkou a nákladním vozem. Žena byla se svým zraněním převezena na ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla jak u cyklistky, tak řidiče negativní.


Obviněn z loupeže
Šumperk – Kriminalisté v těchto dnech obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže ze Šumperska ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Z provedeného šetření vyplynulo, že měl obviněný muž v sobotu 4. května večer na ulici Jeremenkova v Šumperku požadovat peníze a fyzicky napadnout třiapadesátiletého muže, se kterým se krátce před útokem seznámil v blízkém baru. Útočník si měl nejprve říci o peníze. Když mu ale poškozený řekl, že mu žádné peníze nedá, dostal ránu pěstí, po které upadl na chodník. To útočníka neodradilo, a za použití násilí se snažil zmocnit peněženky, kterou měl poškozený uloženou v zadní kapse kalhot. Tu se však po chvíli přetahování poškozenému podařilo odhodit přes plot do přilehlé zahrady. Teprve poté pachatel z místa odešel a poškozený zalarmoval policisty. Ti útočníka krátce po incidentu zadrželi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.