ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 19. týden

12. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Pozor na zloděje kol
  • Lup schoval do spodního prádla
  • Odcizil staré počítače
  • Zaměřeno na řidiče
  • Srazil cyklistku
  • Obviněn z loupeže

Pozor na zloděje kol
Šumperk – O víkendu šumperští policisté přijali dvě oznámení týkajících se krádeží tří jízdních kol.
První případ se stal v pátek 10. května kolem osmnácté hodiny na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Zloděj ze stojanu pro kola odcizil horské jízdní kolo značky Author, modré barvy v hodnotě přes 7 tisíc korun. Kolo bylo ve stojanu uzamčené lankovým zámkem. Další dvě jízdní kola pachatel odcizil v době od 4. do 11. května ze sklepní kóje bytového domu v Šumperku na ulici Gagarinova. Zloděj poškodil visací zámek a petlici od kóje, z níž následně odcizil dvě horská jízdní kola značek Specialized a Norco, v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun. Pachateli za přečiny krádež a porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Lup schoval do spodního prádla
Šumperk – Z přečinu krádeže je podezřelý osmadvacetiletý muž z Nymburku. V sobotu 11. května po dvacáté hodině byl přistižen zloděj při krádeži v obchodním domě v Šumperku. Muž si v prostorách prodejny zastrčil za kalhoty do spodního prádla sluchátka za necelých 230 korun a s tímto zbožím prošel pokladnami bez zaplacení. Následně byl zastaven. Policisté při prověřování zjistili, že nekradl poprvé. V posledních třech letech byl za takový skutek odsouzen Okresním soudem v Nymburku.

Odcizil staré počítače
Loštice – Policisté z Mohelnice zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Do konce dubna měl dosud neznámý pachatel několikrát vniknout na oplocený pozemek sběrného dvoru v Lošticích. Z přístřešku pak odcizil celkem sedm počítačů. Staré počítače zde byly nachystány k odvozu a následnému rozebrání. Pachatel k samotným počítačům přibral i monitory, klávesnice a několik kusů velkoobjemového odpadu. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na tisíc korun.

Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Na Šumpersku proběhla bezpečnostní akce. Ve čtvrtek 9. května se policisté zaměřili na řidiče. Nekontrolovali však pouze rychlost jízdy v obci, ale u nákladních vozidel prováděli také speciální kontroly (technický stav vozidel, stav nákladu a také vše ohledně sociálních předpisů). Během dopoledne zvládli zkontrolovat čtyřicet dva vozidel. Devíti řidičům uložili pokutu za překročení rychlosti v obci, nepoužití pásů, telefonování za jízdy, nedodržení bezpečnostních přestávek a jízdy bez dokladů. U nákladních vozidel provedli pět technických silničních kontrol.

Srazil cyklistku
Šumperk – Řidič nedal přednost cyklistce a způsobil nehodu. Ve čtvrtek 9. května došlo v Šumperku k dopravní nehodě mezi cyklistkou a nákladním vozidlem. Třiasedmdesátiletá žena jela na svém kole ve vyznačeném jízdním pruhu pro cyklisty ve směru od Šumperku na Rapotín. Na křižovatce s ulicí Hraběšická jí nedal přednost jednačtyřicetiletý řidič dodávky, který jel po vedlejší silnici. Došlo ke střetu mezi cyklistkou a nákladním vozem. Žena byla se svým zraněním převezena na ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla jak u cyklistky, tak řidiče negativní.


Obviněn z loupeže
Šumperk – Kriminalisté v těchto dnech obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže ze Šumperska ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Z provedeného šetření vyplynulo, že měl obviněný muž v sobotu 4. května večer na ulici Jeremenkova v Šumperku požadovat peníze a fyzicky napadnout třiapadesátiletého muže, se kterým se krátce před útokem seznámil v blízkém baru. Útočník si měl nejprve říci o peníze. Když mu ale poškozený řekl, že mu žádné peníze nedá, dostal ránu pěstí, po které upadl na chodník. To útočníka neodradilo, a za použití násilí se snažil zmocnit peněženky, kterou měl poškozený uloženou v zadní kapse kalhot. Tu se však po chvíli přetahování poškozenému podařilo odhodit přes plot do přilehlé zahrady. Teprve poté pachatel z místa odešel a poškozený zalarmoval policisty. Ti útočníka krátce po incidentu zadrželi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.