ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 19. týden

13. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Kolo už má někdo jiný
  • Auto není trezor
  • Řídila přes zákaz
  • Lákalo ho občerstvení
  • Střet dvou vozidel
  • Před jízdou se posilnil alkoholem
  • Nález munice
  • Zaměřeno na řidiče
  • Krádež piva se nevyplatila

Kolo už má někdo jiný
Šumperk – Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý zloděj jízdního kola. V době ze čtvrtka na pátek 11. května pachatel odcizil z firmy v Šumperku pánské jízdní kolo značky Maxbike, které bylo uzamčeno k traverze plotu. Majiteli vznikla škoda za předběžně 10 100 korun.

Auto není trezor
Šumperk – Neznámý pachatel se vloupal do zaparkovaného vozidla. Někdy v době z pátka na sobotu 12. května se někdo zatím nezjištěným způsobem vloupal do vozidla Opel Corsa. Zevnitř pak odcizil peněženku a mobilní telefon značky Honor. V peněžence byla finanční hotovost 18 200 korun, osobní doklady a platební karta. Majiteli vznikla škoda předběžně za 20 200 korun.

Řídila přes zákaz
Šumperk – Žena neměla za volantem co pohledávat. Ve čtvrtek 10. května dopoledne kontrolovali šumperští policisté 49letou řidičku vozu Škoda Fabia. Poté, co ji vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla, zjistili, že usedla za volant i přesto, že jí byl správním orgánem uložen trest zákazu řízení motorových vozidel.

Lákalo ho občerstvení
Hanušovicko – Neznámý pachatel vykradl stánek s občerstvením. Někdy v době od 7. do 10. května se lupič vloupal do výdejního stánku s občerstvením v malé obci na Hanušovicku. Dovnitř se dostal po rozbití skleněné výplně výdejního okénka. S sebou si odnesl blíže neupřesněné množství alkoholu, cukrovinek a uzenin. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 2 tisíce korun.

Střet dvou vozidel
Bludov – Na křižovatce v Bludově došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 10. května krátce po sedmé hodině ranní jel 54letý řidič vozu značky Ford ze směru od Olšan. Z dosud nezjištěných důvodů přejel při projíždění křižovatkou do protisměru, kde narazil do stojícího vozidla Peugeot 207, jehož řidič měl v úmyslu odbočit vlevo na Zábřeh. Při nehodě došlo ke zranění obou řidičů. Celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.


Před jízdou se posilnil alkoholem
Hanušovice – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. V pondělí 7. května před osmou hodinou večer kontrolovali hanušovičtí policisté vozidlo VW Transportér. Řidiče vyzvali k předložení dokladů a k podrobení se dechové zkoušce. Ta ukázala, že 49letý muž usedl za volant po konzumaci alkoholu. Přístroj Dräger mu naměřil 2,50 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil.

Nález munice
Bohdíkov – Na zahradě našel munici. V úterý 8. května se na policisty obrátil 57letý muž s tím, že na zahradě svého domu vykopal podezřelé předměty připomínající střelivo. Přivolaný policejní pyrotechnik zjistil, že pod svrchní vrstvou zeminy se nacházejí zkorodovaná torza munice a jejich části. Na místě bylo nalezeno přes sedm desítek neškodných torz dělostřeleckých granátů různých ráží, sedm kusů dělostřeleckých zapalovačů a malorážková munice. Nález byl pyrotechnikem zajištěn a přepraven k bezpečné likvidaci.


Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Na Šumpersku proběhla dopravně bezpečnostní akce. V pondělí 7. května dopoledne se policisté zaměřili především na kázeň řidičů v silničním provozu, kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a dodržování stanovené rychlosti jízdy. Během této akce zkontrolovali 57 vozidel a zjistili devatenáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Nejčastěji se jednalo o překročení stanovené rychlosti jízdy, ve třech případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel.

Krádež piva se nevyplatila
Zábřeh – Muž se pokusil krást. V pondělí 7. května odcizil 56letý muž z prodejny potravin v Zábřehu láhev piva. Tu si uschoval pod bundu a prošel prostorem pokladen, aniž by zboží zaplatil. Přivolaní policisté zjistili, že již byl za takové jednání v posledních třech letech odsouzen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).