ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 19. týden

13. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Kolo už má někdo jiný
  • Auto není trezor
  • Řídila přes zákaz
  • Lákalo ho občerstvení
  • Střet dvou vozidel
  • Před jízdou se posilnil alkoholem
  • Nález munice
  • Zaměřeno na řidiče
  • Krádež piva se nevyplatila

Kolo už má někdo jiný
Šumperk – Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý zloděj jízdního kola. V době ze čtvrtka na pátek 11. května pachatel odcizil z firmy v Šumperku pánské jízdní kolo značky Maxbike, které bylo uzamčeno k traverze plotu. Majiteli vznikla škoda za předběžně 10 100 korun.

Auto není trezor
Šumperk – Neznámý pachatel se vloupal do zaparkovaného vozidla. Někdy v době z pátka na sobotu 12. května se někdo zatím nezjištěným způsobem vloupal do vozidla Opel Corsa. Zevnitř pak odcizil peněženku a mobilní telefon značky Honor. V peněžence byla finanční hotovost 18 200 korun, osobní doklady a platební karta. Majiteli vznikla škoda předběžně za 20 200 korun.

Řídila přes zákaz
Šumperk – Žena neměla za volantem co pohledávat. Ve čtvrtek 10. května dopoledne kontrolovali šumperští policisté 49letou řidičku vozu Škoda Fabia. Poté, co ji vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla, zjistili, že usedla za volant i přesto, že jí byl správním orgánem uložen trest zákazu řízení motorových vozidel.

Lákalo ho občerstvení
Hanušovicko – Neznámý pachatel vykradl stánek s občerstvením. Někdy v době od 7. do 10. května se lupič vloupal do výdejního stánku s občerstvením v malé obci na Hanušovicku. Dovnitř se dostal po rozbití skleněné výplně výdejního okénka. S sebou si odnesl blíže neupřesněné množství alkoholu, cukrovinek a uzenin. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 2 tisíce korun.

Střet dvou vozidel
Bludov – Na křižovatce v Bludově došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 10. května krátce po sedmé hodině ranní jel 54letý řidič vozu značky Ford ze směru od Olšan. Z dosud nezjištěných důvodů přejel při projíždění křižovatkou do protisměru, kde narazil do stojícího vozidla Peugeot 207, jehož řidič měl v úmyslu odbočit vlevo na Zábřeh. Při nehodě došlo ke zranění obou řidičů. Celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.


Před jízdou se posilnil alkoholem
Hanušovice – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. V pondělí 7. května před osmou hodinou večer kontrolovali hanušovičtí policisté vozidlo VW Transportér. Řidiče vyzvali k předložení dokladů a k podrobení se dechové zkoušce. Ta ukázala, že 49letý muž usedl za volant po konzumaci alkoholu. Přístroj Dräger mu naměřil 2,50 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil.

Nález munice
Bohdíkov – Na zahradě našel munici. V úterý 8. května se na policisty obrátil 57letý muž s tím, že na zahradě svého domu vykopal podezřelé předměty připomínající střelivo. Přivolaný policejní pyrotechnik zjistil, že pod svrchní vrstvou zeminy se nacházejí zkorodovaná torza munice a jejich části. Na místě bylo nalezeno přes sedm desítek neškodných torz dělostřeleckých granátů různých ráží, sedm kusů dělostřeleckých zapalovačů a malorážková munice. Nález byl pyrotechnikem zajištěn a přepraven k bezpečné likvidaci.


Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Na Šumpersku proběhla dopravně bezpečnostní akce. V pondělí 7. května dopoledne se policisté zaměřili především na kázeň řidičů v silničním provozu, kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a dodržování stanovené rychlosti jízdy. Během této akce zkontrolovali 57 vozidel a zjistili devatenáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Nejčastěji se jednalo o překročení stanovené rychlosti jízdy, ve třech případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel.

Krádež piva se nevyplatila
Zábřeh – Muž se pokusil krást. V pondělí 7. května odcizil 56letý muž z prodejny potravin v Zábřehu láhev piva. Tu si uschoval pod bundu a prošel prostorem pokladen, aniž by zboží zaplatil. Přivolaní policisté zjistili, že již byl za takové jednání v posledních třech letech odsouzen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.