ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 19. týden

14. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Ujela z místa nehody
  • Vozidlo zastavilo až o sloup
  • Využil chvilkové nepozornosti
  • Vandal poškodil lampy
  • Vydělávali na nemocenském pojištění
  • Poškodil posedy
  • Alkohol za volantem
  • Řídil pod vlivem pervitinu

Ujela z místa nehody
Šumperk - Šumperští policisté pátrají po osobním vozidle, které ujelo od dopravní nehody. K nehodě došlo ve čtvrtek 11. května na křižovatce ulic Jesenická, Uničovská a M. R. Štefánika. Chvíli po poledni křižovatkou projížděl 23letý muž na motocyklu značky Honda. Chtěl projet rovně z ulice Uničovská na ulici M. R. Štefánika. Motocyklu však nedalo přednost osobní vozidlo, které jelo z ulice M. R. Štefánika a chtělo odbočit vlevo. Motorkář poté, co narazil do pravého boku osobního vozidla, upadl na zem. Podle svědků dopravní nehody se mělo jednat o osobní vozidlo značky Škoda Fabia bílé barvy. Za volantem měla sedět žena ve věku zhruba 25 let s tmavými vlasy na ramena. Mladík byl se svým zraněním převezen do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Na motocyklu vznikla škoda za 50 tisíc korun.
Policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po řidičce osobního vozidla, která byla účastnicí této dopravní nehody. Jak případní svědci, tak i samotná řidička se mohou přihlásit šumperským dopravním policistům na telefonním čísle 735 788 600. 


Vozidlo zastavilo až o sloup
Lukavice – Mezi obcemi Zvole a Lukavice došlo k dopravní nehodě. 27letý řidič jel ve čtvrtek 11. května před osmou hodinou večer s vozem Renault Megane směrem na obec Lukavice. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým řidičským schopnostem a vlastnostem vozidla. Po vyjetí ze zatáčky se dostal do smyku, který nezvládl vyrovnat. Když se vozidlo dostalo vpravo mimo silnici, přerazilo dopravní značku a o kousek dál narazilo do sloupu elektrického vedení. Řidiči, který zůstal ve vozidle zaklíněn, pomohli ven svědci dopravní nehody. Ti také přivolali záchrannou službu a policii. Zraněný byl následně převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Při nehodě vznikla škoda na vozidle ve výši 50 tisíc korun a na dopravní značce 5 tisíc korun. 


Využil chvilkové nepozornosti
Zábřeh - Chvilkové nepozornosti 30letého muže využil neznámý pachatel v Zábřehu. Ve středu 10. května okolo jedenácté hodiny navštívil muž se svou manželkou supermarket. Brašničku s osobními doklady a platebními kartami si na chvíli odložil na vozidlo. Během dvou minut ji neznámý pachatel odcizil a zmizel. Tímto vznikla škoda krádeží za 1 200 korun.

Vandal poškodil lampy

Libina - Policisté pátrají po pachateli, který v Libině poškodil veřejné osvětlení. Neznámý vandal někdy v době od 5. do 9. května poškodil v místním parku 4 lampy veřejného osvětlení. Svým jednáním způsobil škodu, která je předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Vydělávali na nemocenském pojištění
Šumpersko - Tři muži ze Šumperska a Prahy ve věku od 34 do 59 let a jedna právnická osoba si vyslechli obvinění ze spáchání přečinu podvodu, při kterém měli stát připravit o více než milión korun. Od roku 2008 do roku 2013 obvinění v úmyslu zajistit si pravidelný měsíční příjem vylákali ze státu dávky nemocenského pojištění. S různými firmami uzavřeli pracovní poměr již s vědomím, že pár dní poté nastoupí na dlouhodobou pracovní neschopnost. Nikdy se nejednalo o závažné onemocnění. Ke kontrolám u lékaře se nedostavovali nebo přicházeli se zpožděním s potřebou vystavení potvrzení o trvání dlouhodobé pracovní neschopnosti. Na neschopence setrvávali méně jak 12 měsíců. Obvinění muži pracovní smlouvy uzavírali se společnostmi, které sami vlastnili nebo je vlastnili jejich příbuzní, a které neměly dostatek finančních prostředků na pokrytí mzdových nákladů svých zaměstnanců.

Poškodil posedy
Dubicko - Poškození kazatelny (mysliveckého posedu) oznámil na policii 38letý muž ze Zábřežska. Neznámý pachatel měl kazatelnu u obce Dubicko poškodit někdy v době od 5. do 6. května. K poškození došlo dosud nezjištěným způsobem, pravděpodobně užitím neznámé výbušniny. Mysliveckému sdružení byla způsobena škoda za 15 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Zábřeh – 38letý muž řídil opilý. V neděli 7. května před pátou hodinou ranní zastavili policisté u čerpací stanice vozidlo značky VW. Při dechové zkoušce byla řidiči naměřena pozitivní hodnota, a to 1,73 ‰ alkoholu. Po lékařské prohlídce byl umístěn do policejní cely. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řídil pod vlivem pervitinu
Šumperk - V noci na pondělí 8. května prováděli šumperští policisté dohled nad BESIPem. Na ulici Jeremenkova chtěli zkontrolovat vůz Opel Omega. Jeho řidič však na znamení nereagoval a začal hlídce ujíždět. Policistům se jej podařilo zastavit až na ulici Vančurova. Zjistili, že 31letý řidič má soudem vysloven zákaz řízení až do července 2019. Dechová zkouška na alkohol proběhla bez problémů. Test na drogy vyšel pozitivně na pervitin. Následnému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči se řidič odmítl podrobit. Policisté také zjistili, že registrační značka umístěná na vozidle patří na jiné vozidlo. Opel měl být již na začátku roku 2016 vyřazen z provozu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.5.2017 12:40
Titulek: Alkohol za volantem
Autor: Občan
49
To je tak fajn, že v Zábřehu dělají kontroly jenom na těch 3 místech. Člověk potom může jet z hospody pod vlivem a jenom musí myslet, že je třeba se vyhnout těmto 3 místům :-)
Reagovat