ZPRÁVY

Z policejní linky - 19. týden

11. května 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Krádež motocyklu
  • Poškození auta
  • Odcizil elektrický ohradník
  • Řídil přes vyslovený zákaz
  • Bezpečnostní akce “Y“
  • Poničil židovské náhrobky
  • Poničil židovské náhrobky
  • Přišel o řidičský průkaz
  • S vozidlem naboural do zdi
  • Auta přišla o kola
Krádež motocyklu
Rapotín
- Ze soboty na neděli odcizil dosud neznámý pachatel v obci Rapotín, v prostoru závodního areálu v ulici Na Střelnici, kde se konala soutěž Mistrovství ČR Enduro v cross country, terénní motocykl. Majitel měl motocykl značky GAS CG 300 červené barvy s oranžovými chrániči na řídítkách v obytném přívěsu, kde spal. Zloděj dvaačtyřicetiletému závodníkovi způsobil škodu za 100 tisíc korun.

Poškození auta
Šumperk
- V sobotu večer zaparkoval řidič své vozidlo značky Mercedes Benz v Šumperku na ulici Zahradní. Když v neděli odpoledne k vozidlu přišel, zjisti, že má poškrábaný lak a barvu na autě. Majitel škodu vyčíslil na 40 tisíc korun.

Odcizil elektrický ohradník
Malé Vrbno
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který dne 7. května na pastvině v obci Malé Vrbno poškodil zámek u maringotky, do které následně vnikl. Z maringotky odcizil baterii a impulsátor elektrického ohradníku, osm cívek s elektrickým drátem a deset kostek s minerálním lezem pro zvířata. Celkově tak způsobil škodu kolem 22 tisíc korun.

Řídil přes vyslovený zákaz
Sobotín
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 62letý muž ze Šumperska, který byl dne 6. května po čtrnácté hodině v Sobotíně kontrolován jako řidič vozidla Škoda Superb. Muž vozidlo řídil i přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel do června 2014.

Bezpečnostní akce “Y“
Šumperk
- V pondělí 5. května proběhla na území Šumperka dopravně bezpečnostní akce zaměřena na alkohol za volantem. Policisté zkontrolovali celkem 89 vozidel a zjistili 39 přestupků, za které uložili pokuty v hodnotě 12 400 korun. Ve většině případů se jednalo o porušení stanovené rychlosti, následoval technický stav vozidla a nepoužití zádržného systému. Během akce byl zjištěn jeden řidič pod vlivem alkoholu.

Poničil židovské náhrobky
Úsov
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. dubna do 5. května na židovském hřbitově v Úsově, který je od roku 1991 prohlášen národním památkovým úřadem kulturní památkou, poničil tři náhrobky. Jeden náhrobek rozlomil a u dvou ulomil rohy. Škoda na poničených náhrobcích bude Federací židovských obci v České republice teprve vyčíslena.

Přišel o řidičský průkaz
Bludov
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 51letý muž ze Zábřežska, který byl 5. května po sedmé hodině ranní kontrolován v obci Bludov jako řidič vozidla Peugeot 207. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 38 promile. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

S vozidlem naboural do zdi
Kopřivná
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 31letý muž z Hanušovic, který dne 5. května po devatenácté hodině jel s vozidlem Škoda Felicia od Šumperka na Kopřivnou. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a před pravotočivou zatáčkou prudce přibrzdil a dostal smyk, který nezvládl. S vozidlem narazil do svodidel, přejel vlevo, kde narazil do betonového sloupu elektrického osvětlení a oplocení domu. Při nehodě byl lehce zraněn spolujezdec. U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 26 promile alkoholu v dechu. Muži byl zadržen řidičský průkaz. Celková škoda činí 20 tisíc korun. Nikdo jiný nebyl při nehodě zraněn. 


Auta přišla o kola
Mohelnice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. do 4. května odcizil všechna kola z vozidla Toyota Yaris, které bylo zaparkované na ulici 1. máje v Mohelnici. Dále odcizil dvě kola z vozidla Škoda Fabia, které bylo odstavené na ulici Olomoucké v Mohelnici. Celkově tak způsobil škodu kolem 21 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).