ZPRÁVY

Z policejní linky - 19. týden

11. května 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
  • Krádež motocyklu
  • Poškození auta
  • Odcizil elektrický ohradník
  • Řídil přes vyslovený zákaz
  • Bezpečnostní akce “Y“
  • Poničil židovské náhrobky
  • Poničil židovské náhrobky
  • Přišel o řidičský průkaz
  • S vozidlem naboural do zdi
  • Auta přišla o kola
Krádež motocyklu
Rapotín
- Ze soboty na neděli odcizil dosud neznámý pachatel v obci Rapotín, v prostoru závodního areálu v ulici Na Střelnici, kde se konala soutěž Mistrovství ČR Enduro v cross country, terénní motocykl. Majitel měl motocykl značky GAS CG 300 červené barvy s oranžovými chrániči na řídítkách v obytném přívěsu, kde spal. Zloděj dvaačtyřicetiletému závodníkovi způsobil škodu za 100 tisíc korun.

Poškození auta
Šumperk
- V sobotu večer zaparkoval řidič své vozidlo značky Mercedes Benz v Šumperku na ulici Zahradní. Když v neděli odpoledne k vozidlu přišel, zjisti, že má poškrábaný lak a barvu na autě. Majitel škodu vyčíslil na 40 tisíc korun.

Odcizil elektrický ohradník
Malé Vrbno
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který dne 7. května na pastvině v obci Malé Vrbno poškodil zámek u maringotky, do které následně vnikl. Z maringotky odcizil baterii a impulsátor elektrického ohradníku, osm cívek s elektrickým drátem a deset kostek s minerálním lezem pro zvířata. Celkově tak způsobil škodu kolem 22 tisíc korun.

Řídil přes vyslovený zákaz
Sobotín
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 62letý muž ze Šumperska, který byl dne 6. května po čtrnácté hodině v Sobotíně kontrolován jako řidič vozidla Škoda Superb. Muž vozidlo řídil i přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel do června 2014.

Bezpečnostní akce “Y“
Šumperk
- V pondělí 5. května proběhla na území Šumperka dopravně bezpečnostní akce zaměřena na alkohol za volantem. Policisté zkontrolovali celkem 89 vozidel a zjistili 39 přestupků, za které uložili pokuty v hodnotě 12 400 korun. Ve většině případů se jednalo o porušení stanovené rychlosti, následoval technický stav vozidla a nepoužití zádržného systému. Během akce byl zjištěn jeden řidič pod vlivem alkoholu.

Poničil židovské náhrobky
Úsov
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. dubna do 5. května na židovském hřbitově v Úsově, který je od roku 1991 prohlášen národním památkovým úřadem kulturní památkou, poničil tři náhrobky. Jeden náhrobek rozlomil a u dvou ulomil rohy. Škoda na poničených náhrobcích bude Federací židovských obci v České republice teprve vyčíslena.

Přišel o řidičský průkaz
Bludov
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 51letý muž ze Zábřežska, který byl 5. května po sedmé hodině ranní kontrolován v obci Bludov jako řidič vozidla Peugeot 207. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 38 promile. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

S vozidlem naboural do zdi
Kopřivná
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 31letý muž z Hanušovic, který dne 5. května po devatenácté hodině jel s vozidlem Škoda Felicia od Šumperka na Kopřivnou. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a před pravotočivou zatáčkou prudce přibrzdil a dostal smyk, který nezvládl. S vozidlem narazil do svodidel, přejel vlevo, kde narazil do betonového sloupu elektrického osvětlení a oplocení domu. Při nehodě byl lehce zraněn spolujezdec. U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 26 promile alkoholu v dechu. Muži byl zadržen řidičský průkaz. Celková škoda činí 20 tisíc korun. Nikdo jiný nebyl při nehodě zraněn. 


Auta přišla o kola
Mohelnice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. do 4. května odcizil všechna kola z vozidla Toyota Yaris, které bylo zaparkované na ulici 1. máje v Mohelnici. Dále odcizil dvě kola z vozidla Škoda Fabia, které bylo odstavené na ulici Olomoucké v Mohelnici. Celkově tak způsobil škodu kolem 21 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.