ZPRÁVY

Z policejní linky – 19. týden

6. května 2013, 23:23, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 19. týden
 • Po srážce s autem letěl cyklista do nemocnice
 • Opil se a naboural policejní vůz
 • Udělal díru do trafiky
 • Kameny na kolejích
 • Policie hledá řidiče, který srazil cyklistku
 • Ukradl naftu a světlomet
 • Pátrá se po muži, který sejmul chodce
 • Pili a řídili, skončili v cele
 • Po srážce s autem letěl cyklista do nemocnice

  Loštice, Palonín
  – K vážné dopravní nehodě mezi autem a cyklistou došlo ve středu krátce před jedenáctou hodinou dopoledne mezi obcemi Loštice a Palonín. Šedesátiletý řidič z Brna jel ve voze Škoda Fabie z Loštic a před Palonínem začal předjížděl dvaasedmdesátiletého cyklistu z Moravičan. Z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu. Cyklista utrpěl těžké zranění a musel být letecky transportován do nemocnice v Olomouci. Řidič automobilu byl střízlivý, cyklistu prověří vzorek krve. Nehoda je v šetření. Celková škoda činí čtyřicet dva tisíce korun.

  Opil se a naboural policejní vůz

  Šumperk
  – Další řidič sedl za volant opilý. Policejní hlídka se v úterý kolem druhé hodiny ranní snažila zastavit na křižovatce ulic 17. listopadu a Jeremenkova pětadvacetiletého řidiče vozu VW Passat. Mladík sice nejprve zabrzdil, ale pak se rozjel a čelně narazil do auta městské policie. Dechová zkouška u něj prokázala 2,69 promile alkoholu. Při srážce nebyl naštěstí nikdo zraněn, škoda na autě opilce činí tisíc korun, na policejním voze pět tisíc korun. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


  Udělal díru do trafiky

  Mohelnice
  – Poměrně kreativním způsobem kradl neznámý pachatel v Mohelnici. Do novinového stánku udělal díru na prostrčení ruky a vytáhl z ní 227 krabiček cigaret. Celkově způsobil škodu za více než šestnáct tisíc korun. Policie ho hledá pro trestný čin krádež vloupáním.


  Kameny na kolejích


  Vikýřovice, Nový Malín
  – Kameny na kolejích zaznamenala ve třech případech policie na železniční trati za zastávkou Vikýřovice ve směru na Petrov nad Desnou. Neznámý pachatel je rozmístil na větší plochu. Dvakrát je vlak přejel a rozdrtil, ve třetím případě strojvedoucí zastavil a nebezpečné předměty, které mohly způsobit vykolejení soupravy, sám posbíral. Napočítal celkem šedesát pět kamenů. Ke zranění osob či škodě na majetku naštěstí nedošlo. Podobný případ se stal v Novém Malíně. Také zde strojvůdce zastavil a sebral z kolejí dva větší kameny. Policie všechny incidenty šetří jako trestný čin obecné ohrožení a obrací se všechny, kteří by mohli poskytnout jakékoli informace k tomuto případu. Pro tyto účely je k dispozici linka 158.


  Policie hledá řidiče, který srazil cyklistku

  Šumperk – Svědky dopravní nehody, která se stala v poslední dubnový den v Šumperku, nyní hledá zdejší policejní oddělení. Krátce před tři čtvrtě na čtyři odpoledne došlo na okružní křižovatce ulic Žerotínova, Dr. E. Beneše a Nemocniční ke srážce mezi nezjištěným vozidlem a cyklistkou. Řidič na kruhovém objezdu cyklistku předjížděl, a když odbočoval do Jesenické ulice, zkřížil jí dráhu. Žena do něj narazila a při pádu z kola utrpěla lehké zranění. Řidič z místa nehody ujel. Policie žádá svědky události, kteří mohou přispět k identifikaci řidiče, aby zavolali na telefonní linku 974 779 586 (kde mohou také nechat vzkaz na záznamníku) nebo na linku 158.


  Ukradl naftu a světlomet


  Jindřichov – Sto šedesát litrů motorové nafty a střešní světlomet odcizil z volně přístupné pastviny v katastru obce Jindřichov neznámý pachatel v průběhu minulého týdne. Pohonné hmoty odsál z lesnického vyvážecího stroje, který zde byl zaparkovaný. Policie hledá tohoto pachatele pro trestný čin krádež vloupáním. Celková škoda činí 8300 korun.


  Pátrá se po muži, který sejmul chodce

  Šumperk
  – Ke srážce osobního vozidla a chodce došlo v sobotu 4. května na křižovatce ulic Temenická, Langrova a Havlíčkova v Šumperku. Policie nyní hledá svědky nehody. Dosud neznámý řidič vozidla Škoda Felicia najel na ochranný ostrůvek a narazil do semaforu pro chodce. Z místa dopravní nehody ujel a vozidlo odstavil v ulici Okružní v Šumperku, kde ho objevila policejní hlídka. Ke zranění osob nedošlo, škoda na zařízení činí čtyřicet tisíc korun. V současné době jsou okolnosti dopravní nehody předmětem šetření. Policie žádá případné svědky, kteří by mohli identifikovat řidiče, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 779 586 nebo osobně na dopravním inspektorátu v Šumperku.  Pili a řídili, skončili v cele

  Bohdíkov, Zábřeh
  – Hned dvě obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky zaznamenali v úterý 7. května policisté v šumperském okrese. Nejprve chytili po jedné hodině ranní v Bohdíkově čtyřiačtyřicetiletého muže z Prostějova, který sedl za volant opilý. Provedená zkouška odhalila 1,97 promile alkoholu v jeho dechu. Kromě toho vyšlo najevo, že muž nesmí řídit žádné motorové vozidlo až do června 2010. Muž byl proto zadržen a umístěn do policejní cely.
  Další alkoholem posilněný muž sedl za volant v Zábřeze. Policejní hlídka ho chytial po čtvrté hodině ranní v ulici Kosmonautů. Osmadvacetiletý mladík nafoukal 1,41 promile. Také on skončil v policejní cele.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 8.5.2013 20:10
  Titulek: redakce taky nafoukala
  Autor: Michal
  65
  Mě přijde, že redakce by taky něco nafoukala. Četls jsem jen části, ale i tak jsem se dočetl dost nesmyslů :-) Pátrá se po muži, který sejmul chodce.. Ke zranění osob nedošlo... Kromě toho vyšlo najevo, že muž nesmí řídit žádné motorové vozidlo až do června 2010. Muž byl proto zadržen a umístěn do policejní cely... chudák :-)
  Reagovat
  Datum: 8.5.2013 23:23
  Titulek: Re: redakce taky nafoukala
  Autor: cinique
  61
  103
  Ne že bych se chtěla zdejší redakce jakkoliv zastávat, ale když už kritizujete jak kdo píše, neměl byste při tom možná mít hned v prvním slově hrubku jako prase ;-D To pak poněkud snižuje váhu vašeho názoru. Se kterým se jinak ale naprosto ztotožňuji.
  Reagovat
  Datum: 12.5.2013 19:27
  Titulek: Bez titulku
  Autor: Michal
  55
  To není hrubka jako prase, to je uplně obyčejná hrubka z večerní únavy :-)
  Reagovat
  Datum: 14.5.2013 22:27
  Titulek: Pili a řídili, skončili v cele
  Autor: rypka
  59
  TADY BY TO CHTĚLO UMĚT PSÁT A NEBO PŘEMYŠLET CO PÍŠU...PHAAAAAA
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.