ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 18. týden

5. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
 • Poklad nenašel
 • Vykradený sklad
 • Řídil i přes zákaz
 • Zmizelo vozidlo
 • Podnapilí motoristé
 • Nevydařená krádež
 • Zmizelo další jízdní kolo
 • Dostal chuť na sladkou snídani
 • Křižovatkou projel na červenou
 • Alkohol za volantem
 • Tragická dopravní nehoda

Poklad nenašel
Hanušovice – Hledač pokladů našel pomocí detektoru kovů trhavinu. V sobotu 4. května odpoledne oznámil na policii tzv. hledač pokladů, že za pomoci detektoru kovů našel v lesním porostu v Hanušovicích, části zvané Žleb, dvě krabice s trhavinou. Přivolaná hlídka nalezené předměty zkontrolovala a po jejich ohledání přivolala na místo pyrotechnika. Zjistilo se, že se jedná o roznětky, zápalné šňůry, plastickou trhavinu, dynamit, dva německé útočné granáty a další trhaviny, které pochází z 2. světové války. Stav trhavin byl špatný, proto pyrotechnik rozhodl o jejich likvidaci v kamenolomu v Hanušovicích. Byl kontaktován vedoucí kamenolomu, který dal souhlas se zneškodněním nálezu. Na místě byl přítomný pověřený pracovník. V podvečerních hodinách byly předměty zlikvidovány.

Vykradený sklad
Velké Losiny – Neznámý pachatel je obviněný z trestného činu krádež. V pátek 3. května přijali policisté oznámení, že někdy v době od 29. dubna do doby nahlášení byl vykraden sklad v obci Velké Losiny. Zloděj odstranil visací zámek a ze skladu ukradl 750 kusů sazenic smrku ztepilého. Poškozené společnosti tím způsobil škodu za 7 500 korun. Další škoda ve výši sto korun byla vyčíslena na ukradeném visacím zámku.

Řídil i přes zákaz
Mohelnicko – Dopravně bezpečnostní akce na Mohelnicku odhalila řidiče s platným zákazem řízení. Ve čtvrtek 2. května odpoledne realizovali policisté mohelnického obvodního oddělení dopravně bezpečnostní akci zaměřenou především na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových i nemotorových vozidel. V rámci této akce odhalili čtyři přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Policejní kontrole se nevyhnul ani třicetiletý řidič osobního motorového vozidla, který usedl za volant, i když mu byl rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do dubna 2023.

Zmizelo vozidlo
Mohelnice – V Mohelnici zmizelo další vozidlo. Ve čtvrtek 2. května odpoledne oznámila mohelnickým policistům osmatřicetiletá žena, že postrádá svůj vůz Škoda Fabia. Ten ve středu 1. května okolo sedmé hodiny večer zaparkovala na ulici Stanislavově v Mohelnici. Následující den po poledni vůz na místě nenašla. Způsobenou škodu majitelka vyčíslila na více než 90 tisíc korun.

Podnapilí motoristé
Bludov – Policisté odhalili další řidiče pod vlivem alkoholu. V úterý 30. dubna krátce před půlnocí zastavili policisté u Bludova řidiče motocyklu značky Simson. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motocyklu čtyřiačtyřicetiletého řidiče vyzvali, aby se podrobil také dechové zkoušce. Ta ukázala, že se před jízdou vydatně posilnil alkoholem. Při dechových zkouškách mu byly naměřeny hodnoty 1,79 a 1,92 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zbytek noci strávil v policejní cele.
Šumperk – Dalšího hříšníka s pozitivní hodnotou na alkohol v dechu kontrolovali policisté ve čtvrtek 2. května před šestou hodinou ráno na ulici Jesenické v Šumperku. Křižovatku ulic Jesenická a Lidická totiž projel „na červenou“. Sedmatřicetiletého řidiče osobního vozu policisté v rámci silniční kontroly vyzvali, aby se podrobil také dechové zkoušce. Také v tomto případě byly řidiči opakovaně naměřeny hodnoty přes 0,5 promile alkoholu v dechu.

Nevydařená krádež
Studená Loučka – Podezřelým ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody je jednapadesátiletý muž ze Svitavska. Ten ve středu 1. května okolo páté hodiny ráno vnikl poblíž Studené Loučky na Mohelnicku na pozemek rodinného domu a dále do neuzamčeného sklepa. Z něj si chtěl odnést čtyři piva a láhev destilátu. Přistihl jej však majitel, který na místo přivolal policisty. Ti zjistili, že se muž v posledních třech letech obdobného jednání nedopustil poprvé a hrozí mu proto nyní až tříletý trest odnětí svobody.

Zmizelo další jízdní kolo
Šumperk – Policisté pátrají po zloději kola. Ten se v úterý 30. dubna v době od 7:50 do 13:30 hodin pohyboval v areálu základní školy na ulici 8. května v Šumperku. Z místa neodešel po svých. S sebou si odvezl pánské horské jízdní kolo značky Specialized v hodnotě za 8 tisíc korun.

Dostal chuť na sladkou snídani
Zábřeh – Zábřežští policisté dopadli pětadvacetiletého mladíka, který si koncem března letošního roku zašel pro snídani přímo do prostor expedice zábřežské pekárny. V nestřeženém okamžiku popadl plastovou bednu s koláči a koblihami v hodnotě přes 400 korun a rychle zmizel. Na jeho stopu policisty přivedly záznamy z kamer.

Křižovatkou projel na červenou
Šumperk – Nerespektování pravidel silničního provozu zapříčinilo dopravní nehodu. V pondělí 29. dubna o půl páté odpoledne jel jedenašedesátiletý řidič s vozem Ford Galaxy po ulici Lidické ve směru na Bratrušov. V křižovatce s ulicí Jeremenkova nerespektoval červený světelný signál „Stůj“ a zkřížil tak cestu řidiči vozu Škody Fabia, který vjížděl do křižovatky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Oba řidiči se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 180 tisíc korun. Viníkovi nehody policisté uložili pokutu ve výši 2 tisíce korun.
Alkohol za volantem
Šumperk – Podnapilý řidič skončil v policejní cele. V neděli 28. dubna před pátou hodinou ráno zastavili policisté na Jesenické ulici v Šumperku řidiče vozu Kia Sorento. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla jej vyzvali, aby se podrobil také orientační dechové zkoušce. Při té mu byly opakovaně naměřeny hodnoty přes jedno promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami muž souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a po provedení nezbytných prvotních úkonů skončil v policejní cele.

Tragická dopravní nehoda
Zábřeh – V Zábřehu došlo k tragické dopravní nehodě. Ve středu 29. dubna dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Československé armády v Zábřehu. Na místě došlo ke střetu nákladního vozidla s chodkyní seniorského věku, která při nehodě utrpěla zranění neslučitelná se životem. Z důvodu šetření okolností dopravní nehody byla silnice v místě nehody téměř celé dopoledne uzavřena. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této tragické dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění obou účastníků, jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů. V této souvislosti policisté prosí případné svědky, kteří mají jakýkoli poznatek k průběhu a okolnostem uvedené nehody, případně řidiče, kteří disponují záznamovým zařízením a krátce po půl desáté projížděli danou ulicí, aby se co nejdříve přihlásili na kterékoli policejní služebně nebo kdykoli na bezplatné lince 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.