ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 18. týden

6. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
 • Vloupání do garáže
 • Dopravní nehoda
 • Ukradené kolo
 • Přehlédl protijedoucí vozidlo
 • Podezření z krádeže
 • Obviněný skončil ve vazbě
 • Havárie motocyklu
 • Poškodil lak
 • Vloupání do vozidel
 • Odcizené vozidlo
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Motorkář nepřizpůsobil rychlost

Vloupání do garáže
Lukavice – Neznámý pachatel vykradl garáž. V noci na sobotu 5. května se neznámý pachatel vloupal do garáže v obci Lukavice. Uvnitř odcizil rybářské vybavení a okružní pilu značky Einhell. 26letý majitel vyčíslil způsobenou škodu na 31 tisíc korun.

Dopravní nehoda
Kouty nad Desnou – Na Červenohorském sedle havaroval motorkář. V sobotu 5. května před jednou hodinou odpoledne jel 26letý mladík na motocyklu značky Kawasaki ve směru od Loučné nad Desnou. Pravděpodobně nepřizpůsobil svou rychlost profilu komunikace a při průjezdu ostrou zatáčkou dostal smyk, přičemž mu podjelo zadní kolo. S položeným motocyklem se sunul až ke svodidlům, o které se pouze opřel. Mladík utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Na motorce vznikla škoda ve výši 40 tisíc korun a na oblečení motorkáře 10 tisíc korun.

Ukradené kolo
Postřelmov – Ze sklepa zmizelo kolo. Neznámý pachatel se v době od 2. do 3. května vloupal do sklepní kóje v panelovém době v Postřelmově. Poté přestřihl lankový zámek, kterým bylo zajištěno jízdní kolo Scott Scale, které si odnesl s sebou. 52letý majitel vyčíslil škodu na 38 tisíc korun.

Přehlédl protijedoucí vozidlo
Šumperk – V Šumperku došlo k dopravní nehodě. V pátek 4. května před polednem jel 25letý řidič s vozem Škoda Felicia po ulici Žerotínova. Na křižovatce chtěl odbočit vlevo směrem na Rapotín. Při odbočování přehlédl protijedoucí vozidlo Volkswagen Passat, které jelo v přímém směru. Na havarovaných vozidlech vznikla škoda ve výši 110 tisíc korun.


Podezření z krádeže
Šumpersko - Sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže si vyslechla 29letá žena. Ta měla v noci na pondělí 26. března v menší obci na Šumpersku vniknout do provozovny potravin a restaurace a odcizit zde finanční hotovost, kosmetiku a šest krabiček cigaret. Majiteli provozovny měla způsobit škodu za více než 16 tisíc korun.

Obviněný skončil ve vazbě
Šumperk - Šumperští kriminalisté provádějí šetření ve věci závažného fyzického napadení, kterého se měl vůči svému známému dopustit 27letý muž ze Šumperska. Incident se měl odehrát 28. dubna odpoledne v blízkosti vlakového nádraží. Agresivní mladík posilněný alkoholem tam měl nejprve v prostoru nástupiště uchopit svého 35letého známého a hlavou mu udeřit o konstrukci krytého přístřešku. Poté ho měl vyzvat, aby jej následoval do přilehlého bývalého drážního domku, kde měl ve svém fyzickém útoku pokračovat. Tam jej měl opakovaně bít pěstmi do obličeje a kopat do nohou. Následně měl uchopit větev z tvrdého dřeva a touto jej opakovaně uhodit do oblasti kolene, ramene i hlavy. Pro případ, že by se poškozený obrátil na policii, mu měl útočník v průběhu incidentu vyhrožovat fyzickou likvidací. Ze spárů útočníka se napadenému muži podařilo uniknout pod záminkou, že si potřebuje odskočit. Z místa se mu podařilo utéci. Jeho volání o pomoc vyslyšel náhodný kolemjdoucí, který na místo přivolal zdravotnickou záchrannou službu, kterou byl převezen k hospitalizaci do šumperské nemocnice. Podle prvotního šetření měl nepříjemné události předcházet spor o zapůjčenou finanční hotovost. Krátce po incidentu policisté útočníka zadrželi a umístili v policejní cele. Nyní je stíhán vazebně.


Havárie motocyklu
Písařov - Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u dopravní nehody motorkáře. V úterý 1. května odpoledne došlo na silnici I/11 v katastru obce Písařov k dopravní nehodě. 24letý řidič motocyklu KTM 990 jedoucí ve směru na Bušín tam podle prvotního šetření nepřizpůsobil rychlost při průjezdu zatáčky a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu. Při nehodě byl zraněn a musel být záchrannou službou letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.


Poškodil lak
Zábřeh – Výtržník poškodil lak na vozidlech. V úterý 1. května v Zábřehu na ulici U Dráhy poškrábal neznámý pachatel lak na vozidlech VW Golf, BMW a Peugeot Partner. Jejich majitelům způsobil škodu za téměř 20 tisíc korun.

Vloupání do vozidel
Zábřeh – Neznámý pachatel se vloupal do dvou vozidel. Někdy ze soboty na neděli 29. dubna v Zábřehu na ulici Na Nové vnikl lupič hned do dvou zaparkovaných automobilů. Z vozu Fiat Panda odcizil autorádio. U vozidla Rover poškodil spínací skříňku, kryt pod volantem a vnitřní obložení dveří, protože pravděpodobně zamýšlel s vozem odjet. Rover nalezl majitel asi o padesát metrů dále, než jej původně zaparkoval. Škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na částku 8 tisíc korun.

Odcizené vozidlo
Velké Losiny – Ve Velkých Losinách zmizelo vozidlo. V neděli 29. dubna v sedm hodin ráno zaparkoval 46letý muž na parkovišti na ulici Komenského vůz Peugeot Boxer. Po druhé hodině odpoledne jej tam však nenašel.

Nehoda se obešla bez zranění
Sobotín – Na silnici mezi Skřítkem a Sobotínem došlo k dopravní nehodě. V sobotu 28. dubna před půl desátou večer jel 29letý řidič vozu Audi po silnici I/11 směrem na Skřítek. Ve stoupání při průjezdu ostré levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a a vyjel vpravo mimo vozovku. Zamířil na odstavnou plochu před horskou chatou Ztracenka, kde narazil do zadní části vozu Kia Carens. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. Škoda na voze Audi byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, na voze Kia na částku 20 tisíc korun.


Motorkář nepřizpůsobil rychlost
Loučná nad Desnou – Na silnici v katastru Loučné nad Desnou došlo k nehodě motocyklu. V neděli 29. dubna krátce dopoledne tam 44letému řidiči motocyklu Yamaha YZF R1 jedoucímu směrem k Loučné nad Desnou v levotočivé zatáčce podklouzlo přední kolo z důsledku nepřizpůsobení rychlosti jízdy. S motocyklem se pak sunul po levém boku, až narazil do svodidel. Řidič byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.