ZPRÁVY

Z policejní linky - 18. týden

26. dubna 2014, 00:00, BH
Z policejní linky - 18. týden
  • Podivné parkování s překvapením
  • Vyhrožovala sebevraždou, skončila na psychiatrii
  • Kradl v garáži
  • Pokusil se odcizit kultivační stroj
  • Skončil v policejní cele
  • Napadl muže na pěší zóně
  • Řidička byla nalitá jako chlap
  • Krádež kol z auta
  • Krádež traktoru
Podivné parkování s překvapením
Šumperk
- V sobotu 26. dubna kolem třetí hodiny ráno, parkoval 21letý mladý muž Škodu Felicii na ulici Čajkovského v Šumperku. Při parkování nejprve narazil do sousedních aut Škody Octavie a Škody Fabie. Na místo přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1,35 promile. Následnými dvěma dechovými zkouškami pak 1,47 a 1,49 promile. Při šetření nehody policisté navíc zjistili, že mladý muž nevlastní řidičský průkaz. Na místě mu další jízdu zakázali. Celková škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Mladý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vyhrožovala sebevraždou, skončila na psychiatrii
Šumperk
- V pátek 25. dubna před třiadvacátou hodinou oznámila z telefonní budky na vlakovém nádraží v Šumperku na linku 158 dvaadvacetiletá žena ze Šumperka, že chce skočit pod vlak. Žena byla vypátrána v pořádku hlídkou městské policie kolem půlnoci na ulici Gen. Svobody. Následným prověřováním bylo zjištěno, že se v jejím případě jedná již o několikátou výhružku sebevraždou. Žena následně byla převezena do psychiatrické léčebny ve Šternberku.

Kradl v garáži
Šumperk
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 21. do 23. dubna na ulici Bludovské v Šumperku za použití shodného klíče vnikl do garáže. Z objektu odcizil benzínovou sekačku, autonabíječku a autobaterii. Celkově tak majiteli způsobil škodu bezmála 15 tisíc korun.

Pokusil se odcizit kultivační stroj
Libivá
- Z trestného činu pokusu krádeže je podezřelý 22letý muž z Mohelnicka. Ten v době od 15. do 16. dubna v obci Libivá poškodil oplocení u ovocného sadu a vyvrátil tři sloupky. Při ohledání místa činu byly nalezeny pánské botasky a další stopy, které vedly k uvedenému pachateli. Dalším šetřením bylo zjištěno, že se muž z prostoru sadu pokusil odcizit kultivační stroj, který odtlačil za poškozené oplocení, kde ho zanechal. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 26 tisíc korun.

Skončil v policejní cele
Kamenná
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 49letý muž ze Zábřežska, který dne 22. dubna před čtrnáctou hodinou z obce Kamenná do obce Rohle řídil osobní vozidlo VAZ 2101. Řidič byl zastaven v křižovatce mezi obcemi Kamenná a Rohle policejním vozidlem. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 52 promile. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení, kde byl umístěn do policejní cely.

Napadl muže na pěší zóně
Šumperk
- Z trestného činu výtržnictví je podezřelý 29letý muž ze Šumperka, který dne 21. dubna před dvacátou hodinou na pěší zóně v Šumperku po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl 43letého muže z Bratrušova. Nejdříve ho uhodil pěstí do obličeje, a když muž upadl na zem, tak ho kopl do zubů. Poškozený utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice, kde byl ošetřen a následně propuštěn domů. U obou mužů byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní, kdy útočník nadýchal 1, 74 a poškozený 1, 79 promile alkoholu v dechu. Podezřelý muž byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Řidička byla nalitá jako chlap
Šumperk
- V neděli 27. dubna kolem 13. hodiny kontrolovala policejní hlídka řidiče v Šumperku na ulici Lidická a ČSA. Při kontrole u pětačtyřicetileté řidičky osobního auta Renault Twingo byla provedena i dechová zkouška. Žena na první pokus nadýchala 2,83 promile a při druhé zkoušce se na displeji ukázala hodnota 3,03 promile. Žena se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření. Na místě jí byl zabaven řidičský průkaz. Věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení.

Krádež kol z auta
Mohelnice
- V pátek 18. dubna ráno přišel řidič k autu značky Toyota Yaris, které večer zaparkoval v Mohelnici na ulici 1.máje a nestačil se divit. Auto stálo pouze na „špalkách“. Přes noc zloděj odcizil všechna čtyři kola. Společnosti byla způsobena škoda přes 8 tisíc korun.

Krádež traktoru
Oskava
- V pátek 18. dubna dopoledne odcizil zloděj z prostoru před domem v obci Oskava traktor. Majiteli krádeží traktoru značky ZetorZ 7211 červené barvy způsobil škodu za 144 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.