ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 17. týden

29. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Vstupenky nedodal
  • Odcizená peněženka
  • Zmizelo nářadí a motocykl
  • Dopravní nehoda čtyř vozidel
  • Vloupal se do trafiky
  • Zaměřeno na řidiče

Vstupenky nedodal
Šumperk - Šumperští policisté prověřují případ možného podvodného jednání, kterého se měl dopustit 64letý muž z Olomoucka. V červnu roku 2017 telefonicky kontaktoval poškozeného, kterému za zvýhodněnou cenu 14 tisíc korun nabízel vstupenky na plánovaný koncert skupiny Metalica v Praze. Po vzájemné telefonické domluvě zaslal poškozený prostřednictvím internetového bankovnictví smluvenou částku. Přestože koncert již proběhl, nedočkal se ani vstupenek, ani vrácených peněz.

Odcizená peněženka
Šumperk - Pouhých patnáct minut stačilo zloději k odcizení peněženky. V úterý 24. dubna odpoledne ukradl neznámý pachatel v kosmetickém studiu v Šumperku z kabelky peněženku. Poškozené 35leté ženě spolu s kabelkou zmizela finanční hotovost, osobní doklady a platební karta.

Zmizelo nářadí a motocykl
Velké Losiny - Policisté pátrají po lupiči. V pondělí 23. dubna v době od páté hodiny ranní do odpoledne se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu ve Velkých Losinách. Nejprve odstranil visací zámek zajišťující vjezdovou bránu, poté násilím překonal vstupní dveře do domu, kde se pak volně pohyboval. Z obytné části domu si odnesl notebook, z přilehlé dílny odcizil různé pracovní a elektrické nářadí. Zmizel i motocykl Yamaha FZ6 N v hodnotě 200 tisíc korun. Zloděj majiteli odcizených věcí způsobil škodu za více než 400 tisíc korun.

Dopravní nehoda čtyř vozidel
Mohelnice - Mezi Mohelnicí a Studenou Loučkou došlo k dopravní nehodě. V pondělí 23. dubna tam měl 21letý řidič vozu Opel Corsa jedoucí ve směru od Mohelnice předjíždění přehlédnout 56letého řidiče vozu Škoda Fabia, který jej v tom okamžiku už předjížděl. Došlo ke střetu obou vozidel, po kterém byla fabie vytlačena do protisměrného jízdního pruhu, kde se střetla s právě projíždějícím nákladním vozem Mercedes - Benz. Na situaci nestihl zareagovat řidič vozu Renault Master jedoucí od Moravské Třebové a došlo ke střetu s vozem Škoda Fabia. Při nehodě řidič Fabie utrpěl zranění, se kterými byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Provedené dechové zkoušky ukázaly, že žádný z řidičů nebyl ovlivněn alkoholickými nápoji. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku 240 tisíc korun, na poškozených svodidlech na 15 tisíc korun.


Vloupal se do trafiky
Zábřeh – Neznámý pachatel vykradl trafiku. V noci z neděle na pondělí 23. dubna se někdo vloupal do prodejny tabáku v Zábřehu. S sebou si odnesl cigarety a tabák v hodnotě téměř za 100 tisíc korun.

Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Na Šumersku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel, dodržování stanovené rychlosti jízdy a právních předpisů o provozování silniční dopravy. V pondělí 23. dubna policisté zkontrolovali 71 vozidel a zjistili 21 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Ve většině případů se jednalo o překročení stanovené rychlosti jízdy. V jednom případě policisté odhalili řidiče pod vlivem alkoholu. Motorista se na výzvu policistů podrobil také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.