ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 17. týden

1. května 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Pracovní úraz
  • V centru obce našli pancéřovou pěst
  • Posprejoval kapotu auta
  • Řidič střízlivěl v cele
  • Zacíleno na rekreační oblasti
  • K výslechu přijel autem, předtím se posilnil alkoholem
  • Nenechávejte ve svých autech odložené věci
  • Ze skladovacího kontejneru vzal nářadí
  • Z pastvin se ztrácí dobytek

Pracovní úraz
Mohelnice – V sobotu 30. dubna v nočních hodinách došlo k pracovnímu úrazu ve firmě v Mohelnici. Mladá žena procházela kolem vysokozdvižného vozíku, který obsluhoval její spolupracovník a právě v daný okamžik spouštěl vidle vozíku dolů. Žena hlavou narazila do těchto vidlí a způsobila si lehčí poranění, se kterým byla ošetřena ve fakultní nemocnici v Olomouci.

V centru obce našli pancéřovou pěst
Ruda nad Moravou - Oznámení o nálezu podezřelého předmětu přijala policejní tísňová linka ve středu 27. dubna. Předmět našli pracovníci provádějící výkopové práce za pohostinským zařízením. Policejní hlídka místo nálezu zajistila a střežila až do příjezdu pyrotechnika. Ten pak zjistil, že se jedná o hlavici takzvané pancéřové pěsti Panzerfaust 60. Munici si převzal a odvezl ke zneškodnění. Během zákroku nebyl nikdo zraněn a nevznikla škoda na majetku.

Posprejoval kapotu auta

Šumperk - Ve středu 27. dubna během dne posprejoval neznámý pachatel osobní automobil zaparkovaný na ulici Šumavské v Šumperku. Na kapotě sprejer vytvořil šedou čáru o délce jeden metr. Způsobená škoda bude vyčíslená dodatečně.

Řidič střízlivěl v cele

Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 39letý řidič ze Šumperska. Krátce po půl druhé v noci na středu 27. dubna zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Šumperku na ulici Jesenické automobil, který muž řídil. Orientační dechovou zkouškou šoférovi naměřili hodnotu 2,78 promile alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce byla naměřena hodnota 2,85 promile. Policisté muže zdrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zacíleno na rekreační oblasti
Kouty nad Desnou, Klepáčov - V úterý 26. dubna mezi čtrnáctou a dvaadvacátou hodinou se policisté z obvodního oddělení Policie ČR Velké Losiny zaměřili nejen na bezpečnost silničního provozu, ale především na majetkovou kriminalitu, respektive na krádeže vloupáním do objektů, které bývají častým terčem zájmu. Kontroly zacílili zejména na objekty ve vyhledávaných rekreačních lokalitách v teritoriu své působnosti, jako jsou Kouty nad Desnou a Klepáčov. Zkontrolovali 35 rekreačních chat a chalup, 21 rodinných domů a 122 garáží. Ani v jednom případě nezjistili násilné vniknutí do těchto objektů. Při dohledu na bezpečnost silničního provozu pak zkontrolovali 43 motorových vozidel a zjistili šest přestupků. Všechny byly vyřešeny na místě uložením blokových pokut. Ve dvou případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a ve čtyřech případech neměli řidiči v pořádku doklady potřebné řízení vozidla.

K výslechu přijel autem, předtím se posilnil alkoholem

Velké Losiny - V pondělí 25. dubna krátce před sedmnáctou hodinou se dostavil na obvodní oddělení Policie ČR ve Velkých Losinách 42letý muž. Byl předvolaný k podání vysvětlení ve věci, kterou policisté tohoto oddělení prověřují a ve které figuruje jako poškozený. Muž přijel vozem a zaparkoval jej před budovou. První, čeho si policisté po jeho vstupu do budovy a pronesení pár slov všimli, byl zápach alkoholu. Vyzvali jej proto k orientační dechové zkoušce a on se jí dobrovolně podrobil. Její výsledek byl pozitivní, a to 1,41 promile. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 1,39 promile alkoholu v dechu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Nenechávejte ve svých autech odložené věci

Bludov - Do dvou automobilů odstavených na parkovišti bludovských lázní se vloupal neznámý pachatel v pondělí 25. dubna odpoledne. Oba majitelé byli tou dobou na lázeňských procedurách. Pachatele nalákaly věci viditelně odložené v obou vozech. Po rozbití oken z aut tyto věci odcizil. Z jednoho zmizela taška, mimo jiné se třemi fotoaparáty, a z druhého kožená bunda s mobilním telefonem a taška s doklady a osobními věcmi. Celkovou škodu majitelé předběžně odhadli na asi 20 tisíc korun.

Ze skladovacího kontejneru vzal nářadí
Zábřeh - V době od 22. do 25. dubna se vloupal neznámý pachatel do ocelového kontejneru v areálu firmy na ulici Leštinské v Zábřehu. Z kontejneru odcizil vrtací kladivo, rozbrušovací pilu, elektrocentrálu, kompresor a další věci. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na bezmála 100 tisíc korun.

Z pastvin se ztrácí dobytek

Vikantice - V době od 10. března do 20. dubna odcizil neznámý pachatel z pastvin v katastru obce Vikantice několik kusů dobytka. Dle poškozené organizace z pastvin zmizeli dva býci, sedm jalovic a sedm krav. Pachatel také odcizil osm kovových zábran. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 200 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.5.2016 06:55
Titulek: lázně Bludov
Autor: anonym
124
143
Ono se tam nekrade jen na parkovišti, ale i v lázních samotných, viz jejich současný "vlastník" ! Kdo tam jede, jenom ty lumpy podporuje,stejné služby lidem zajistí v každém městě solidní fyzioterapeut.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.