ZPRÁVY

Z policejní linky - 17. týden

26. dubna 2015, 10:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Vozidlem odjel někdo jiný
  • Rypadlo zůstalo bez nafty
  • Požár stohu
  • Píchl si do žíly toluen
  • Zakopl o klestí a byl dopaden
  • Půjčky ano, splácet ne
  • Vykradl chatku
  • Narazil do zabezpečovacího zařízení
  • Skončili v policejní cele

Vozidlem odjel někdo jiný
Zábřeh
- V pátek 24. dubna přijali policisté z obvodního oddělení Zábřeh oznámení o krádeži vozidla, k níž došlo v průběhu pátečního dne. Neznámý pachatel odcizil vozidlo Škoda Octavia, které bylo zaparkované na ulici Československé armády v Zábřehu. V sedm hodin ráno vozidlo řidič zaparkoval na uvedeném místě, ale v odpoledních hodinách ho tam už nenašel. Poškozené společnosti vznikla škoda za 250 tisíc korun. Policisté po vozidle vyhlásili pátrání. V případě zjištění pachatele mu za krádež, vzhledem k výši vzniklé škody hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Rypadlo zůstalo bez nafty
Vitošov
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 22. do 23. dubna v areálu firmy ve Vitošově odcizil z odstaveného rypadla čtyřicet litrů motorové nafty. Poškozením uzávěru nádrže způsobil škodu kolem 3 tisíce korun a odcizením nafty ve výši 1 200 korun.

Požár stohu
Mohelnice
- Dne 23. dubna po sedmnácté hodině došlo k požáru stohu mezi obcemi Libivá a Mohelnice ve směru na Křemačov. Požár zasáhl stoh o objemu 205 tun pšeničné slámy ze sklizně minulého roku. Škoda byla vyčíslena na částku kolem 50 tisíc korun. Vyšetřovatel z hasičského záchranného sboru uvedl, že k zahoření došlo úmyslným jednáním neznámé osoby. Případ policie šetří pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Píchl si do žíly toluen
Zábřeh
- Dne 22. dubna před desátou hodinou dopoledne se v ubytovně Jamajka na ulici Havlíčkové v Zábřehu pokusil o sebevraždu 30letý muž. Ten si dvakrát injekční stříkačkou aplikoval do levé ruky toluen, když ho paže začala bolet, tak si vše rozmyslel a přivolal záchrannou službu. U muže byla provedena dechová zkouška a test na drogy s negativním výsledkem. Dotyčný nebyl v ohrožení života.

Zakopl o klestí a byl dopaden
Zábřeh
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 28letý muž ze Šumperska, který byl dne 22. dubna po patnácté hodině na ulici ČSA v Zábřehu spatřen policejní hlídkou, jak řídí vozidlo Fiat Multipla. Řidič na pokyny k zastavení nereagoval a začal policistům ujíždět vysokou rychlosti přes ulici Postřelmovskou a Zelenou, kdy na ulici Krátké vozidlo zastavil, vystoupil a dal se na útěk. Muž přeskočil plot a utíkal přes zahrady domů. Na ulici Třešňové zakopl o hromadu klestí a byl následně dopaden. Lustrací policisté zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení od února do srpna 2015. Dechová zkouška a test na drogy byly negativní. Podezřelý skončil v policejní cele. Ke zranění policistů nebo muže nedošlo.

Půjčky ano, splácet ne
Loučná nad Desnou
- Z trestného činu podvodu je podezřelá 24letá žena z Loučné nad Desnou, která dne 14. srpna se společností Provident Financial sepsala smlouvu o půjčce ve výši 25 tisíc korun. Žena při sepisování smlouvy zatajila podstatné údaje. Především, že má vícero závazku z minulé doby, kdy nebude schopna hradit další sjednané závazky. Podezřelé za tento čin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vykradl chatku
Dolní Studénky
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 9. do 20. dubna v zahradní kolonii Rozkvět v Dolních Studénkách po vypáčení okna vnikl do rekreační chaty. Celý objekt prohledal a z místa odcizil dalekohled v hodnotě kolem 700 korun. Celkově způsobil majiteli škodu kolem 1 200 korun.

Narazil do zabezpečovacího zařízení
Postřelmov
- Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti je podezřelý 25letý muž z Postřelmova, který dne 18. dubna kolem třetí hodiny ranní na železničním přejezdu mezi obcemi Postřelmov a Bludov nezvládl své vozidlo a narazil do přejezdového zabezpečovacího zařízení bez závor. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu a narazilo do dalšího zabezpečovacího zařízení se závorami. Řidič dopravní nehodu neohlásil a z místa odešel. Během šetření byl vypátrán a přivezen zpět k místu události. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem jedna promile alkoholu. Řidič se k popíjení alkoholu před jízdou doznal. Dále uvedl, že dne 17. dubna kolem dvaadvacáté hodiny užil marihuanu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a byl převezen k ošetření a odběru krve do nemocnice v Šumperku. Škoda na vozidle činí 25 tisíc korun a na zabezpečovacím zařízení 300 tisíc korun.

Skončili v policejní cele
Šumperk
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 27letý muž ze Šumperska, který byl 19. dubna před čtvrtou hodinou ranní na ulici Langrové v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Opel Vivaro. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 19 promile. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.
Další 25letý podnapilý řidič z Bruntálu byl kontrolován výše uvedeného dne před osmou hodinou ranní na ulici 8. května v Šumperku jako řidič vozidla Škoda Octavia. U muže provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota alkoholu v dechu 1, 37 promile. Tento řidič také skončil v policejní cele.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).