ZPRÁVY

Z policejní linky - 17. týden

26. dubna 2015, 10:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Vozidlem odjel někdo jiný
  • Rypadlo zůstalo bez nafty
  • Požár stohu
  • Píchl si do žíly toluen
  • Zakopl o klestí a byl dopaden
  • Půjčky ano, splácet ne
  • Vykradl chatku
  • Narazil do zabezpečovacího zařízení
  • Skončili v policejní cele

Vozidlem odjel někdo jiný
Zábřeh
- V pátek 24. dubna přijali policisté z obvodního oddělení Zábřeh oznámení o krádeži vozidla, k níž došlo v průběhu pátečního dne. Neznámý pachatel odcizil vozidlo Škoda Octavia, které bylo zaparkované na ulici Československé armády v Zábřehu. V sedm hodin ráno vozidlo řidič zaparkoval na uvedeném místě, ale v odpoledních hodinách ho tam už nenašel. Poškozené společnosti vznikla škoda za 250 tisíc korun. Policisté po vozidle vyhlásili pátrání. V případě zjištění pachatele mu za krádež, vzhledem k výši vzniklé škody hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Rypadlo zůstalo bez nafty
Vitošov
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 22. do 23. dubna v areálu firmy ve Vitošově odcizil z odstaveného rypadla čtyřicet litrů motorové nafty. Poškozením uzávěru nádrže způsobil škodu kolem 3 tisíce korun a odcizením nafty ve výši 1 200 korun.

Požár stohu
Mohelnice
- Dne 23. dubna po sedmnácté hodině došlo k požáru stohu mezi obcemi Libivá a Mohelnice ve směru na Křemačov. Požár zasáhl stoh o objemu 205 tun pšeničné slámy ze sklizně minulého roku. Škoda byla vyčíslena na částku kolem 50 tisíc korun. Vyšetřovatel z hasičského záchranného sboru uvedl, že k zahoření došlo úmyslným jednáním neznámé osoby. Případ policie šetří pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Píchl si do žíly toluen
Zábřeh
- Dne 22. dubna před desátou hodinou dopoledne se v ubytovně Jamajka na ulici Havlíčkové v Zábřehu pokusil o sebevraždu 30letý muž. Ten si dvakrát injekční stříkačkou aplikoval do levé ruky toluen, když ho paže začala bolet, tak si vše rozmyslel a přivolal záchrannou službu. U muže byla provedena dechová zkouška a test na drogy s negativním výsledkem. Dotyčný nebyl v ohrožení života.

Zakopl o klestí a byl dopaden
Zábřeh
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 28letý muž ze Šumperska, který byl dne 22. dubna po patnácté hodině na ulici ČSA v Zábřehu spatřen policejní hlídkou, jak řídí vozidlo Fiat Multipla. Řidič na pokyny k zastavení nereagoval a začal policistům ujíždět vysokou rychlosti přes ulici Postřelmovskou a Zelenou, kdy na ulici Krátké vozidlo zastavil, vystoupil a dal se na útěk. Muž přeskočil plot a utíkal přes zahrady domů. Na ulici Třešňové zakopl o hromadu klestí a byl následně dopaden. Lustrací policisté zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení od února do srpna 2015. Dechová zkouška a test na drogy byly negativní. Podezřelý skončil v policejní cele. Ke zranění policistů nebo muže nedošlo.

Půjčky ano, splácet ne
Loučná nad Desnou
- Z trestného činu podvodu je podezřelá 24letá žena z Loučné nad Desnou, která dne 14. srpna se společností Provident Financial sepsala smlouvu o půjčce ve výši 25 tisíc korun. Žena při sepisování smlouvy zatajila podstatné údaje. Především, že má vícero závazku z minulé doby, kdy nebude schopna hradit další sjednané závazky. Podezřelé za tento čin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vykradl chatku
Dolní Studénky
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 9. do 20. dubna v zahradní kolonii Rozkvět v Dolních Studénkách po vypáčení okna vnikl do rekreační chaty. Celý objekt prohledal a z místa odcizil dalekohled v hodnotě kolem 700 korun. Celkově způsobil majiteli škodu kolem 1 200 korun.

Narazil do zabezpečovacího zařízení
Postřelmov
- Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti je podezřelý 25letý muž z Postřelmova, který dne 18. dubna kolem třetí hodiny ranní na železničním přejezdu mezi obcemi Postřelmov a Bludov nezvládl své vozidlo a narazil do přejezdového zabezpečovacího zařízení bez závor. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu a narazilo do dalšího zabezpečovacího zařízení se závorami. Řidič dopravní nehodu neohlásil a z místa odešel. Během šetření byl vypátrán a přivezen zpět k místu události. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem jedna promile alkoholu. Řidič se k popíjení alkoholu před jízdou doznal. Dále uvedl, že dne 17. dubna kolem dvaadvacáté hodiny užil marihuanu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a byl převezen k ošetření a odběru krve do nemocnice v Šumperku. Škoda na vozidle činí 25 tisíc korun a na zabezpečovacím zařízení 300 tisíc korun.

Skončili v policejní cele
Šumperk
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 27letý muž ze Šumperska, který byl 19. dubna před čtvrtou hodinou ranní na ulici Langrové v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Opel Vivaro. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 19 promile. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.
Další 25letý podnapilý řidič z Bruntálu byl kontrolován výše uvedeného dne před osmou hodinou ranní na ulici 8. května v Šumperku jako řidič vozidla Škoda Octavia. U muže provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota alkoholu v dechu 1, 37 promile. Tento řidič také skončil v policejní cele.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.