ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 17. týden

30. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Preventivní akce – Duben, měsíc bezpečnosti
  • Srazil cyklistku
  • Vypil dvě piva a boural
  • Ze sklepa ukradl kolo
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Způsobil dopravní nehodu a ujel

Preventivní akce – Duben, měsíc bezpečnosti
Šumperk – I přes nepřízeň počasí se uskutečnila dopravně preventivní akce pod názvem „Duben - měsíc bezpečnosti“. Událost proběhla ve středu 26. dubna se v areálu budovy Komín na Komenského ulici v Šumperku.
 Soutěžící si mohli projít čtyřmi stanovišti, kde se seznámili a procvičili si znalosti dopravní problematiky, zdravovědy a také zvládání dopravních situací na křižovatce. Účastníci se na koloběžkách pokoušeli řešit jednotlivé dopravní situace a policisté dopravního inspektorátu jim ukázali a vysvětlili správné postupy.
 Celá akce vznikla ve spolupráci Dopravního inspektorátu Policie ČR v Šumperku, spolku MAS Šumperský venkov, autoškolou SBS Šumperk, Střední zdravotnickou školou Šumperk a v neposlední řadě také SVČ Doris Šumperk.


Srazil cyklistku
Šumperk – Na křižovatce ulic Uničovská a Lidická v Šumperku došlo k dopravní nehodě. V pátek 28. dubna před pátou hodinou ranní nedal doposud nezjištěný řidič na křižovatce přednost v jízdě cyklistce jedoucí ve směru od Nového Malína. V prostoru křižovatky se s ní střetl a způsobil jí zranění.
 Šumperští dopravní policisté proto nyní žádají o pomoc svědky nehody, kteří se v dané době nacházeli na místě nehody. Ti se mohou přihlásit na telefonním čísle 735 788 600.

Vypil dvě piva a boural
Šumperk – Mladý řidič způsobil v Šumperku dopravní nehodu. Ve středu 26. dubna krátce před půl třetí odpoledne jel 22letý řidič s vozidlem Škoda Felicia. Při projíždění pravotočivé zatáčky na křižovatce ulic Puškinova a K. H. Máchy nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokrém povrchu vozovky dostal smyk. Vůz přejel do protisměru, kde levou zadní částí narazil do protijedoucího vozidla Škoda Yeti, přičemž byl zraněn jeho řidič a jeden ze spolucestujících. Orientační dechová zkouška byla pozitivní u řidiče felicie, kterému byla naměřena 0,27 promile alkoholu v dechu. Mladík uvedl, že před jízdou vypil dvě piva. Provedenou kontrolou bylo také zjištěno, že nevlastní řidičské oprávnění a jeho automobil neměl platnou prohlídku STK. Škoda na felicii byla vyčíslena na 10 tisíc korun a na vozidle Škoda YETI na 100 tisíc korun.


Ze sklepa ukradl kolo
Šumperk - O své jízdní kolo přišel 46letý muž ze Šumperka. Neznámý pachatel se někdy v době od 15. do 25. dubna vloupal do sklepní kóje, kde odcizil horské kolo značky Scud 29, černé barvy se světle zelenými prvky. Navíc bylo vybaveno tachometrem, brašničkou na řídítkách a košíky na pití. Neznámý pachatel krádeží způsobil škodu za 15 tisíc korun.

Řídil pod vlivem alkoholu
Hanušovice – Policejní hlídka zastavila v Hanušovicích opilého řidiče. Ve středu 26. dubna kolem páté hodiny ranní kontrolovali automobil značky Daewoo s 28letým řidičem. Při dechové zkoušce na alkohol mladíkovi naměřili 1,71 promile alkoholu v dechu. Přiznal se, že před jízdou vypil několik piv a zhruba deci slivovice. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Způsobil dopravní nehodu a ujel
Mírov - Šumperští policisté pátrají po řidiči nákladního vozidla, který byl v úterý 25. dubna u obce Mírov účastníkem dopravní nehody. Po třetí hodině odpoledne projížděla 19letá řidička s vozem Opel Vectra mezi obcemi Mohelnice a Studená Loučka. Nákladnímu vozidlu, které jelo v opačném směru, pravděpodobně kvůli špatnému technickému stavu odlétly úlomky z brzdového bubnu. Ty byly přibližně o velikosti dlaně a vážily několik kilogramů. Jeden z úlomků dopadl na protijedoucí opel, prorazil čelní sklo a poranil 19letou řidičku. Ta ztratila kontrolu nad automobilem, přejela do protisměru a narazila do svodidla. Pravděpodobně v šoku držela plynový pedál, čímž vozidlo po svodidlech ujelo dalších asi 80 metrů. Vůz zastavil až v příkopu. Kamion po havárii pokračoval směrem na Mohelnici. Mladá řidička byla se svým zraněním převezena do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 80 tisíc korun a na svodidlech 20 tisíc korun.
 Policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po řidiči nákladního vozidla. Jak případní svědci, tak i samotný řidič se mohou přihlásit šumperským dopravním policistům na telefonním čísle 735 788 600.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.