ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 17. týden

30. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Preventivní akce – Duben, měsíc bezpečnosti
  • Srazil cyklistku
  • Vypil dvě piva a boural
  • Ze sklepa ukradl kolo
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Způsobil dopravní nehodu a ujel

Preventivní akce – Duben, měsíc bezpečnosti
Šumperk – I přes nepřízeň počasí se uskutečnila dopravně preventivní akce pod názvem „Duben - měsíc bezpečnosti“. Událost proběhla ve středu 26. dubna se v areálu budovy Komín na Komenského ulici v Šumperku.
 Soutěžící si mohli projít čtyřmi stanovišti, kde se seznámili a procvičili si znalosti dopravní problematiky, zdravovědy a také zvládání dopravních situací na křižovatce. Účastníci se na koloběžkách pokoušeli řešit jednotlivé dopravní situace a policisté dopravního inspektorátu jim ukázali a vysvětlili správné postupy.
 Celá akce vznikla ve spolupráci Dopravního inspektorátu Policie ČR v Šumperku, spolku MAS Šumperský venkov, autoškolou SBS Šumperk, Střední zdravotnickou školou Šumperk a v neposlední řadě také SVČ Doris Šumperk.


Srazil cyklistku
Šumperk – Na křižovatce ulic Uničovská a Lidická v Šumperku došlo k dopravní nehodě. V pátek 28. dubna před pátou hodinou ranní nedal doposud nezjištěný řidič na křižovatce přednost v jízdě cyklistce jedoucí ve směru od Nového Malína. V prostoru křižovatky se s ní střetl a způsobil jí zranění.
 Šumperští dopravní policisté proto nyní žádají o pomoc svědky nehody, kteří se v dané době nacházeli na místě nehody. Ti se mohou přihlásit na telefonním čísle 735 788 600.

Vypil dvě piva a boural
Šumperk – Mladý řidič způsobil v Šumperku dopravní nehodu. Ve středu 26. dubna krátce před půl třetí odpoledne jel 22letý řidič s vozidlem Škoda Felicia. Při projíždění pravotočivé zatáčky na křižovatce ulic Puškinova a K. H. Máchy nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokrém povrchu vozovky dostal smyk. Vůz přejel do protisměru, kde levou zadní částí narazil do protijedoucího vozidla Škoda Yeti, přičemž byl zraněn jeho řidič a jeden ze spolucestujících. Orientační dechová zkouška byla pozitivní u řidiče felicie, kterému byla naměřena 0,27 promile alkoholu v dechu. Mladík uvedl, že před jízdou vypil dvě piva. Provedenou kontrolou bylo také zjištěno, že nevlastní řidičské oprávnění a jeho automobil neměl platnou prohlídku STK. Škoda na felicii byla vyčíslena na 10 tisíc korun a na vozidle Škoda YETI na 100 tisíc korun.


Ze sklepa ukradl kolo
Šumperk - O své jízdní kolo přišel 46letý muž ze Šumperka. Neznámý pachatel se někdy v době od 15. do 25. dubna vloupal do sklepní kóje, kde odcizil horské kolo značky Scud 29, černé barvy se světle zelenými prvky. Navíc bylo vybaveno tachometrem, brašničkou na řídítkách a košíky na pití. Neznámý pachatel krádeží způsobil škodu za 15 tisíc korun.

Řídil pod vlivem alkoholu
Hanušovice – Policejní hlídka zastavila v Hanušovicích opilého řidiče. Ve středu 26. dubna kolem páté hodiny ranní kontrolovali automobil značky Daewoo s 28letým řidičem. Při dechové zkoušce na alkohol mladíkovi naměřili 1,71 promile alkoholu v dechu. Přiznal se, že před jízdou vypil několik piv a zhruba deci slivovice. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Způsobil dopravní nehodu a ujel
Mírov - Šumperští policisté pátrají po řidiči nákladního vozidla, který byl v úterý 25. dubna u obce Mírov účastníkem dopravní nehody. Po třetí hodině odpoledne projížděla 19letá řidička s vozem Opel Vectra mezi obcemi Mohelnice a Studená Loučka. Nákladnímu vozidlu, které jelo v opačném směru, pravděpodobně kvůli špatnému technickému stavu odlétly úlomky z brzdového bubnu. Ty byly přibližně o velikosti dlaně a vážily několik kilogramů. Jeden z úlomků dopadl na protijedoucí opel, prorazil čelní sklo a poranil 19letou řidičku. Ta ztratila kontrolu nad automobilem, přejela do protisměru a narazila do svodidla. Pravděpodobně v šoku držela plynový pedál, čímž vozidlo po svodidlech ujelo dalších asi 80 metrů. Vůz zastavil až v příkopu. Kamion po havárii pokračoval směrem na Mohelnici. Mladá řidička byla se svým zraněním převezena do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 80 tisíc korun a na svodidlech 20 tisíc korun.
 Policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po řidiči nákladního vozidla. Jak případní svědci, tak i samotný řidič se mohou přihlásit šumperským dopravním policistům na telefonním čísle 735 788 600.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).