ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 16. týden

21. dubna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
  • Dluží na výživném
  • Silnice brázdil opilý
  • Zmizelo autorádio a panel rychloměru
  • Střet s kamionem nepřežili dva jeleni
  • Nekradl poprvé
  • Nezodpovědný otec
  • Traktorista nadýchal
  • Vzal si, co mu nepatří
  • Obezřetnost se vyplatí
  • Havárie vozidla

Dluží na výživném
Šumpersko – Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý dvaačtyřicetiletý muž ze Šumperska. Muž od listopadu 2017 neplní řádně a včas vyživovací povinnost na své čtyři nezletilé děti. Rozhodnutím soudu má přispívat celkovou částkou 3 tisíce korun měsíčně k rukám oprávněného úřadu práce. Za uvedenou dobu tak na výživném dluží 54 tisíc korun.

Silnice brázdil opilý
Rovensko – Policejní hlídka zastavila opilého řidiče. V pátek 19. dubna v noci kontrolovali policisté v katastru obce Rovensko osobní motorové vozidlo Opel Astra. U sedmadvacetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku a orientační test na omamné a psychotropní látky. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili 2,61 promile alkoholu v dechu. Orientační test na omamné a psychotropní látky byl negativní. Policisté mu další jízdu zakázali.

Zmizelo autorádio a panel rychloměru
Mohelnice – Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý zloděj. V době od 16. do 19. dubna se někdo prozatím přesně nezjištěným způsobem vloupal do vozidla Škoda Fabia, které stálo v Mohelnici. Z něj pak odcizil panel přístrojů a autorádio. Majiteli tak způsobil škodu za předběžně 4 tisíce korun.

Střet s kamionem nepřežili dva jeleni
Mohelnice – Řidič kamionu čelil velmi nepříjemné situaci. V úterý 16. dubna před desátou hodinou večer jel řidič kamionu po cestě D35 z Mohelnice na Olomouc. Za sjezdem na Palonín mu do jízdní dráhy vběhli dva jeleni. Střetu se zvěří již řidič nedokázal zabránit. Obě zvířata na místě uhynula. O jejich odvoz se postaral zástupce tamějšího mysliveckého spolku. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně odhadnuta na 120 tisíc korun.

Nekradl poprvé
Šumperk – Mladík z Bruntálska skončil v policejní cele. V úterý 16. dubna odpoledne se pětadvacetiletý mladík zmocnil v jednom ze šumperských marketů dvaceti kusů čokolád v hodnotě za bezmála 700 korun. Cukrovinky si uschoval v batohu a prošel pokladní zónou, aniž by je uhradil. Jeho činu si však všimla pracovnice prodejny, která jej oslovila, a mladík musel s pravdou ven. Přivolaní policisté zjistili, že se obdobného jednání nedopustil poprvé.

Nezodpovědný otec
Šumperk – Šumperští policisté šetří podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle prvotního šetření si sedmatřicetiletý muž řádně neplní vyživovací povinnost vůči svému nezletilému synovi. Povinnost vyživovat nezletilé dítě obecně vyplývá z příslušných ustanovení občanského zákoníku. Muži byla tato povinnost upravena také rozsudkem Okresního soudu v Šumperku, podle kterého má na syna měsíčně přispívat částkou 2 tisíce korun. Od května 2017 do současné doby má na výživném dlužit 23 tisíc korun.

Traktorista nadýchal
Bušín – Muž usedl za volant traktoru po předchozím požití alkoholu. V pondělí 15. dubna o půl osmé ráno provedli policisté v Bušíně v rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu kontrolu řidiče traktoru. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla vyzvali jednašedesátiletého muže, aby se podrobil také dechové zkoušce na alkohol. Při té mu byly opakovaně naměřeny hodnoty přes 0,7 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadovat. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Vzal si, co mu nepatří
Zábřežsko – Ze spáchání trestného činu krádeže je důvodně podezřelý jednadvacetiletý muž ze Zábřežska. Mladík se měl po rozchodu s přítelkyní neoprávněně zmocnit jejího notebooku značky Lenovo, a to i s nabíječkou. Poškozené způsobil škodu přes 10 tisíc korun.

Obezřetnost se vyplatí
Mohelnice – V baru přišla o kabelku. V neděli 14. dubna v noci vyrazila dvaatřicetiletá žena za zábavou do baru v Mohelnici. V nestřeženém okamžiku ji neznámý zloděj připravil o tašku, kterou měla odloženou na křesle. Společně s taškou přišla žena také o peněženku s finanční hotovostí, platební kartu, osobní doklady, klíče a další věci.

Havárie vozidla
Zábřeh – Všechny složky integrovaného záchranného systému přispěchaly k dopravní nehodě mezi Libivou a Zábřehem. V neděli 14. dubna před pátou hodinou odpoledne havaroval jednasedmdesátiletý muž s vozem Škoda Octavia. Řidič z prozatím přesně nezjištěných příčin během jízdy na Zábřeh přejel do protisměru a vyjel mimo silnici, kde narazil do travnatého svahu. Po nárazu se vozidlo přetočilo a dopadlo zpět na komunikaci, kde zůstalo ležet na levém boku. Při havárii se muž zranil a byl přepraven k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška, které se podrobil, vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.