ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 16. týden

22. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
  • Šarvátka na diskotéce
  • Řídil i přes zákaz
  • Alkohol za volantem
  • Střet vozidel
  • Upozornil na sebe rychlou jízdou
  • Zmizelo jízdní kolo
  • Vozík zkomplikoval dopravu
  • Dopravní nehody na Šumpersku

Šarvátka na diskotéce
Šumperk – Na diskotéce došlo ke rvačce. V sobotu 21. dubna ve čtyři hodiny ráno napadl doposud neznámý pachatel 22letého mladíka na tanečním parketu diskotéky v Šumperku. Pěstí jej udeřil do oblasti úst a tím mu způsobil zranění nejen rtu, ale poškodil mu i dva zuby.

Řídil i přes zákaz
Libina – Mladík řídil i přes soudní zákaz. V pátek 20. dubna v rámci silniční kontroly zastavila policejní hlídka v Libině 21letého řidiče vozidla BMW. Provedenou kontrolou zjistili, že za volantem nemá co dělat, protože má soudem uložený zákaz řízení až do ledna roku 2019.

Alkohol za volantem
Zábřeh – Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 51letý řidič vozu Renault Scenic. V čtvrtek 19. dubna muže zastavili a kontrolovali zábřežští policisté. Při dechových zkouškách mu byla naměřena hodnota 2,43 promile alkoholu v dechu.

Střet vozidel
Zábřeh – V katastru obce Zábřeh došlo ke srážce dvou osobních automobilů. Ve čtvrtek 19. dubna ráno jel 57letý řidič vozu Škoda Fabia ve směru od Mohelnice. Na křižovatce chtěl odbočit vlevo, směrem na obec Rovensko. Při odbočování však pravděpodobně přehlédl vůz Škoda Rapid projíždějící křižovatkou v přímém směru jízdy, a tak došlo ke střetu. Při nehodě byl zraněn 22letý řidič vozu Škoda Rapid, a byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do šumperské nemocnice. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně hlídky Městské policie Zábřeh. Výše škody na voze Škoda Fabia byla předběžně vyčíslena na částku 150 tisíc korun, na voze Škoda Rapid na částku 250 tisíc korun.


Upozornil na sebe rychlou jízdou
Sobotín – Překročení rychlosti se vymstilo mladému muži. Ve středu 18. dubna krátce po půl sedmé ráno zastavili policisté v Sobotíně vozidlo Seat Cordoba z důvodu překročení nejvyšší dovolené rychlosti. Řidiče vyzvali k předložení dokladů. V průběhu kontroly však zjistili, že 24letému řidiči byl soudem uložen trest zákazu řízení motorových vozidel.

Zmizelo jízdní kolo
Postřelmov – Neznámý pachatel odcizil na nádraží kolo. Ve středu 18. dubna oznámil mladý muž na policii, že postrádá sportovní jízdní kolo značky Subrosa Letum. V sedm hodin ráno jej uzamkl lankovým zámkem v prostoru vlakového nádraží v Postřelmově, ale o půl druhé odpoledne ho tam nenašel. Zloděj majiteli způsobil škodu za 13 tisíc korun.

Vozík zkomplikoval dopravu
Šumperk – Přívěsný vozík se odpojil od automobilu a způsobil komplikace. V úterý 17. dubna kolem deváté hodiny ranní se na ulici Jesenická vyhákl špatně zapojený přívěs z automobilu Škoda Octavia. Vozík vyjel vpravo mimo komunikaci a zastavil se až na travnatém porostu za chodníkem. Cestou poškodil vyvýšený betonový obrubník a vylomil uchycení svislé dopravní značky. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Škoda na obrubníku byla předběžně vyčíslena na 2 tisíce korun, na dopravním značení a samotném přívěsném vozíku na částku 5 tisíc korun.


Dopravní nehody na Šumpersku
Postřelmov – V Postřelmově došlo k vážné dopravní nehodě. V pátek 13. dubna krátce před devátou hodinou večer vstoupil 34letý muž z dosud nezjištěných příčin do jízdní dráhy vozu Toyota RAV4. Došlo ke střetu vozidla s chodcem. Chodec při nehodě utrpěl vážná zranění, kvůli kterým byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Tam následkům zranění podlehl. Ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. U chodce byl nařízen odběr krve.
Sobotín – V Sobotíně havaroval motocyklista. V neděli 15. dubna nezvládl 56letý řidič motocyklu Yamaha v úseku klesání k obci Sobotín v zatáčce řízení. S motorkou vyjel mimo silnici, kde předním kolem narazil do svodidel. Po nárazu upadl na vozovku a způsobil si zranění. Z místa byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na částku 20 tisíc korun, na sloupku svodidla na tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.