ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 16. týden

24. dubna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
 • Vloupání do kanceláře
 • Z domu si odnesl zlato a peníze
 • Z kolárny zmizelo kolo
 • Řídil přes zákaz
 • Do rána bylo auto pryč
 • Vloupal se do trafiky
 • Opel vjel do cesty Felicii
 • Zloděje nalákaly věci uvnitř vozu
 • Vloupal se do obchodu
 • Vozík byl do rána pryč
 • Zapůjčené auto nevrátil

Vloupání do kanceláře
Mohelnice - Neznámý pachatel se v době od 21. do 22. dubna vloupal do kanceláře v Mohelnici. Uzamčené vstupní dveře překonal dosud nezjištěným způsobem. Uvnitř odcizil dva notebooky značky Acer a HP, příruční pokladničku s finanční hotovostí 300 korun a platební kartou. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 30 300 korun.

Z domu si odnesl zlato a peníze
Sobotín - Ve čtvrtek 21. dubna během dne se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v obci Sobotín. Z domu odcizil hotovost a zlaté šperky. Majitelka škodu předběžně odhadla na 26 tisíc korun.

Z kolárny zmizelo kolo
Šumperk - V době od 19. do 21. dubna se vloupal neznámý pachatel do kolárny panelového domu na ulici Finské v Šumperku. Z místnosti odcizil pánské horské jízdní kolo v hodnotě 14 tisíc korun.

Řídil přes zákaz
Hanušovice - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 24letý mladík ze Šumperka. V úterý 19. dubna podvečer jej jako řidiče osobního motorového vozidla na Hanušovicku zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že mladík má rozhodnutím správního orgánu vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to do září letošního roku. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Do rána bylo auto pryč
Šumperk - Přes noc na úterý 19. dubna odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky Audi A4, které bylo odstavené na parkovišti na ulici Temenické v Šumperku. Majitel způsobenou škodu odhadl na 140 tisíc korun.

Vloupal se do trafiky
Leština - Zřejmě v noci na úterý 19. dubna se vloupal neznámý pachatel do trafiky v Leštině. Pachatel vniknul dovnitř po vypáčení dřevěné okenice a okna. Z trafiky odcizil různé druhy cigaret. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslená na více jak 24 tisíc korun.

Opel vjel do cesty Felicii
Úsov
- V pondělí 18. dubna krátce po čtrnácté hodině se střetla v obci Úsov dvě osobní motorová vozidla. Devětačtyřicetiletý řidič vjel s vozem značky Opel z vedlejší silnice do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděla dvaačtyřicetiletá řidička s vozem Škoda. V prostoru křižovatky řidička čelně narazila do levého boku Opelu. Řidička při nehodě utrpěla zranění a k ošetření byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Šumperku, kde jí také byla odebrána krev ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. U řidiče policisté provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol a její výsledek byl negativní. Celková škoda na vozidlech byla předběžně odhadnutá na 30 tisíc korun, po patnácti tisících korun na každém z nich. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. 


Zloděje nalákaly věci uvnitř vozu

Mohelnice - V pondělí 18. dubna mezi třináctou a čtrnáctou hodinou se vloupal neznámý pachatel do vozidla značky Ford, které bylo odstavené na parkovišti na ulici Sadové v Mohelnici. Pachatel u auta rozbil sklo v levých zadních dveřích a z interiéru odcizil brašnu s notebookem a mobilní telefon. Škoda byla předběžně vyčíslená na bezmála 30 tisíc korun.

Vloupal se do obchodu
Postřelmov - V době od 17. do 18. dubna se vloupal neznámý pachatel do obchodu na ulici Komenského v Postřelmově. Z prostor prodejny odcizil především drogistické zboží a zahradní nářadí. Co přesně pachatel odcizil a v jakém množství, bude upřesněno až po inventuře. Poškození způsobenou škodu předběžně odhadli na 70 tisíc korun.

Vozík byl do rána pryč

Strupšín - Přes noc na neděli 17. dubna odcizil neznámý pachatel ze zajištěného pozemku u rodinného domu v obci Strupšín přívěsný vozík. Majitel škodu vyčíslil na 8 tisíc korun.

Zapůjčené auto nevrátil
Zábřeh - Podezřelým ze spáchání trestného činu zpronevěra je 28letý muž ze Zábřežska. Vloni v březnu si od svého známého zapůjčil osobní automobil. Po týdnu jej měl v nepoškozeném stavu vrátit zpět. Vozidlo však bez souhlasu majitele užívá dál a na opakované výzvy, aby ho vrátil, nebo zaplatil způsobenou škodu, nereaguje. Majitel se proto nyní, po roce, obrátil na policii. Škodu vyčíslil na 27 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.4.2016 18:20
Titulek: Opel vjel do cesty Felicii
Autor: Charles Darwin
145
Nejbezpečnější je Tatra s pluhem!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).