ZPRÁVY

Z policejní linky - 16. týden

19. dubna 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
  • Poškození vozidla
  • Vloupání do garáže
  • Na zahradě není bezpečný ani zahradní gril
  • V hořící garáži byla nalezena munice
  • Pokácel olše
  • Skončil v policejní cele
  • Nalezl dělostřelecké granáty
  • Rozbil přední světlomet
  • Posprejoval odstavený vagón

Poškození vozidla
Šumperk
– V uplynulém týdnu poškodil vandal lak vozidla, které majitel parkoval v podzemní garáži v Šumperku na ulici Langrova. Na vozidle značky Citroen C4 Picaso udělal na celé pravé straně škrábance. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 40 tisíc korun.

Vloupání do garáže
Kouty nad Desnou
- V posledních dvou týdnech se vloupal zloděj do garáže v Koutech nad Desnou. Vypáčil dveře a odcizil motorovou pilu, křovinořez, dvě sekery, dvě jízdní kola a sadu dřevěného zahradního nábytku. Majitel škodu vyčíslil na 32 tisíc korun.

Na zahradě není bezpečný ani zahradní gril
Rejhotice
– Během minulého týdne si vyhlédl zloděj betonový zahradní gril, který měl zahrádkář na své zahrádce v Rejhoticích. Pravděpodobně nikým nepozorován gril za 11 tisíc korun naložil a odvezl neznámo kam.

V hořící garáži byla nalezena munice
Hanušovice
- Dne 15. dubna kolem dvacáté hodiny došlo k zahoření řadové garáže na ulici Údolní v Hanušovicích. Požárem byly zasaženy vnitřní prostory garáže a zaparkované vozidlo, u kterého došlo k poškození zadních světlometů a laku. Příčiny požáru jsou stále v šetření pro podezření z trestného činu poškození cizí věci, kdy vyšetřovatel z hasičského záchranného sboru stanovil jako možné zahoření samovznícením nebo nedbalostní či úmyslné jednání další osoby. Způsobená škoda činí asi sto tisíc korun. Při ohledání požářiště garáže byla nalezena munice. Jednalo se o šest střel ráže 15 mm, dva náboje ráže 15 mm, tři nábojnice a fragment mosazné nábojnice. Na místo byl přivolán pyrotechnik, který veškerou munici zajistil. V současné době je nález vyšetřován pro podezření z nedovoleného ozbrojování neznámým pachatelem.

Pokácel olše
Hrabišín
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. prosince 2014 do 11. března v remízku u obce Hrabišín pokácel a odcizil dvanáct vzrostlých olší. Tímto jednáním tak obci způsobil škodu kolem 15 tisíc korun.

Skončil v policejní cele
Rohle
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 46letý muž ze Šumperska, který byl dubna kolem patnácté hodiny v obci Rohle kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 22 promile alkoholu. Řidič se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Následně byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Nalezl dělostřelecké granáty
Hoštejn
- Dne 12. dubna kolem třinácté hodiny oznámil na policii 40letý muž z Ústí nad Orlicí, že v katastru obce Hoštejn ve směru na Drozdovskou pilu nalezl pět dělostřeleckých zapalovačů a sedm dělostřeleckých granátů různých typů. Přivolaný pyrotechnik potvrdil, že se jedná o munici z období II. světové války, kdy ji zajistil a převezl k likvidaci.

Rozbil přední světlomet
Šumperk
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 11. dubna ve večerních hodinách nezjištěným předmětem rozbil pravý přední světlomet na tahači značky Scania, který byl odstaven na parkovišti ulice Vítězné v Šumperku. Tímto jednáním způsobil majiteli škodu kolem 20 tisíc korun.

Posprejoval odstavený vagón
Šumperk
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. do 12. dubna na ulici Jesenické v Šumperku na nádraží Českých drah posprejoval odstavený železniční vagón. Pachatel vytvořil obrazec o velikosti 6, 3 krát 1, 2 metrů, kdy škoda nebyla doposud vyčíslena. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).