ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 16. týden

23. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
  • Z trezoru odcizil několik desítek tisíc
  • Poškodil auto
  • Ukradl včelí úly
  • Ukradl sběratelské mince
  • Dopravní nehody
  • Velikonoční dopravně bezpečnostní akce
  • Ukradl mobilní telefon
  • Při nehodě zboural plot

Z trezoru odcizil několik desítek tisíc
Zábřeh – Neznámý pachatel se vloupal do firmy na ulici Dvorské v Zábřehu. Zřejmě v noci na sobotu 22. dubna vnikl lupič do administrativní budovy firmy. V jedné z kanceláří se násilím dostal do trezoru, ze kterého odcizil hotovost a stravovací poukázky. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 150 tisíc korun.

Poškodil auto
Zábřeh – Neznámý pachatel poškodil v Zábřehu zaparkovaný automobil. Zřejmě v noci na sobotu 22. dubna někdo poškodil osobní motorové vozidlo Mercedes Benz, které bylo zaparkované před restaurací na ulici Kosmonautů. V zadním levém sloupku pachatel prorazil otvor o rozměrech 3x4 centimetry a způsobil promáčklinu velkou 25x30 centimetrů. Poškozená společnost škodu odhadla na 150 tisíc korun.

Ukradl včelí úly
Sobotín – V Sobotíně zmizely úly i se včelami. V době od 12. do 20. dubna odcizil neznámý pachatel 19 kusů včelích úlů včetně včelstev. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku 57 tisíc korun.

Ukradl sběratelské mince
Zábřeh – Neznámý pachatel ukradl z bytu v Zábřehu sběratelské mince. V době od 19. do 20. dubna rozbil lupič skleněnou výplň okna a vnikl do přízemního bytu. Uvnitř odcizil doposud nezjištěné množství sběratelských mincí a finanční hotovost ve výši tisíc korun.

Dopravní nehody
Raškov – V Raškově se převrátil sypač. Dne 19. dubna po půl osmé ráno havaroval sypač značky Renault. Řidič, 44letý muž, při vyhýbání najel na nezpevněnou krajnici, která se pod váhou vozidla utrhla, načež došlo k jeho převrácení. Došlo k poškození drátěného oplocení rodinného domu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 80 tisíc a na plotu asi na 10 tisíc korun.Olšany - K další dopravní nehodě došlo krátce po půl druhé odpoledne za obcí Olšany. 19letý řidič jel s vozidlem Škoda Felicia směrem na Klášterec. V pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk, který nezvládl. Automobil zůstal převrácený na boku v příkopu. Při nehodě došlo ke zranění spolujezdkyně, která byla převezena k ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 10 tisíc korun.Velikonoční dopravně bezpečnostní akce
Okres - V souvislosti s velikonočními svátky proběhla v okrese Šumperk v období od 12. do 17. dubna dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na dohled nad bezpečností silničního provozu. Policisté se zaměřili hlavně na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování stanovené rychlosti, správný způsob jízdy, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel, alkohol a jiné návykové látky za volantem.
Bezpečnostní akce se zúčastnilo celkem 71 policistů a těmi bylo zkontrolováno 665 vozidel. Zjištěno bylo 147 dopravních přestupků.
Zjištění porušení rychlosti - 69
Zjištění požití alkoholických nápojů - 0
Zjištěno nepoužívání bezpečnostních pásů a zádržných systémů - 16
Nevyhovující technický stav vozidla - 22

Ukradl mobilní telefon
Šumperk – Žákovi někdo ve škole ukradl mobilní telefon. V úterý dne 18. dubna odcizil doposud neznámý pachatel v učebně základní školy na ulici Vrchlického v Šumperku z volně odloženého školního batohu mobilní telefon. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku 7 tisíc korun.

Při nehodě zboural plot
Veleboř – Opilý řidič zboural plot. V neděli 16. dubna krátce po čtvrté hodině ranní havarovalo v obci Veleboř osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. Automobil řídil 26letý řidič, který dle svého vyjádření při řízení usnul. Když projížděl mírně pravotočivou zatáčku, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do oplocení domu. Při nehodě byli zraněni řidič i dva spolucestující. Všichni byli z místa nehody odvezeni k ošetření do nemocnice. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 2,32 promile alkoholu v dechu a při opakované zkoušce 2,41 promile alkoholu v dechu. Mladík uvedl, že před jízdou vypil pět piv a tři dcl tvrdého alkoholu. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 60 tisíc korun a na poničeném plotu asi na 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.