ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 15. týden

16. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 15. týden
  • Krádež nářadí
  • Jel pod vlivem a se zákazem
  • Kýchnutí způsobilo nehodu
  • Vykázali jej z domu
  • Neplatil na své děti, dluží desetitisíce
  • Ničil vše, co mu přišlo pod ruce
  • Za volant usedla se zákazem a pod vlivem drog
  • Vnikl do prodejny
  • V Šumperku poničil vozidla

Krádež nářadí
Bušín – Neznámý pachatel odcizil z kravína v Bušíně nářadí. V pátek 14. dubna v průběhu dne se zloděj dostal do objektu přes volně přístupnou branku pro dobytek. Uvnitř pak odcizil dvě motorové pily, dvě flexy, vzduchovku, autonabíječku, bariérový elektrický ohradník a další nářadí. Poškozené organizaci svým jednáním způsobil škodu 65 200 korun.

Jel pod vlivem a se zákazem
Rapotín – Policisté chytili opilého řidiče se zákazem řízení. V pátek 14. dubna v nočních hodinách stavěla policejní hlídka v Rapotíně osobní vozidlo, které jelo směrem na Šumperk. Řidič auta na výzvu nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Za použití výstražných světel však vozidlo bylo dostiženo. Hlídka u něho provedla dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou 2,17 promile alkoholu v dechu. Dalším prověřováním bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2020.

Kýchnutí způsobilo nehodu
Dubicko - Pouhé kýchnutí mělo mít za následek dopravní nehodu. 23letá žena jela ve středu 12. dubna s vozem Peugeot 307 ve směru od obce Dubicko na obec Hrabová. Na rovném úseku si kýchla, přičemž strhla řízení, uvedla vozidlo do smyku a vyjela vlevo mimo silnici. V příkopu narazila s vozidlem do stromu. Řidička utrpěla lehké zranění, které záchranáři ošetřili na místě. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na vozidle vznikla škoda ve výši 9 tisíc korun.


Vykázali jej z domu
Šumperk - K vykázání 48letého muže ze společného obydlí museli přistoupit šumperští policisté. Ve středu 12. dubna odpoledne oznámila 44letá žena na policii domácí neshody. Její o čtyři roky starší manžel jí měl opakovaně slovně a fyzicky napadat a neustále ji kontrolovat. K poslednímu napadení došlo právě ve středu po poledni. Protože v chování agresora byla zřejmá opakovanost, postupný nárůst intenzity a také byla jasná role mezi násilnou a ohroženou osobou, přistoupili policisté k vykázání muže ze společného obydlí na deset dnů.

Neplatil na své děti, dluží desetitisíce
Šumpersko - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 47letého muže z Olomouce. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že nejméně v období od července roku 2015 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svou 4letou dceru. Za uvedenou dobu na její výživu nepřispěl žádnou částkou. Od září roku 2014 do současné doby dluží také výživné na svého 3letého syna. Na jeho výživu přispěl jednou, a to částkou 1600 korun. K rukám úřadu práce a matky dětí tak k dnešnímu dni dluží přibližně 81 tisíc korun.

Ničil vše, co mu přišlo pod ruce
Mohelnicko – Neznámý pachatel způsobil škody v jatkách na Mohelnicku. V době od 10. do 11. dubna vnikl viník do objektu jatek na Mohelnicku. Uvnitř poškodil 11 dveří se zárubněmi, elektronické zabezpečovací zařízení a vystříkal tři práškové hasicí přístroje. Z kanceláře odcizil finanční hotovost ve výši 6 tisíc korun, notebook a stravovací poukázky. Celkem způsobil prozatím vyčíslenou škodu přesahující 73 tisíc korun.

Za volant usedla se zákazem a pod vlivem drog
Mohelnice – Policejní hlídka chytila v Mohelnici řidičku pod vlivem pervitinu. Dne 10. dubna krátce po patnácté hodině odpoledne byla kontrolována policií 30letá řidička vozidla Nissan Almera. Vozidlo bylo hlídkou zastaveno z důvodu překročení rychlosti. Lustrací se zjistilo, že byl ženě Okresním soudem v Bruntále vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností do konce roku 2017. Dále byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol. Ta vyšla s negativním výsledkem, avšak test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní. Nyní je podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vnikl do prodejny
Dubicko – Neznámý pachatel se vloupal do obchodu v Dubicku. V době od 8. do 10. dubna vnikl lupič po vypáčení dveří do prodejny, kde následně vypáčil dva trezory, ze kterých odcizil finanční částku přibližně 23 tisíc korun. Dále odcizil dosud nezjištěné množství cigaret různých druhů a dobíjecí telefonní karty. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 26 tisíc korun.

V Šumperku poničil vozidla
Šumperk – Neznámý pachatel poškodil v Šumperku na ulicích Kosmonautů a J. z Poděbrad 14 zaparkovaných vozidel. Pravděpodobně v noci z 8. na 9. dubna způsobil pachatel v laku vozidel rýhy různé délky a hloubky. Celková škoda byla prozatím majiteli vozidel vyčíslena na přibližně 110 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).