ZPRÁVY

Z policejní linky – 15. týden

10. dubna 2013, 20:20, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 15. týden
 • Šlohnul vrtačku a dal si panáka
 • Ukradl kontejnery
 • Kopal do aut a teď může jít „bručet“
 • Odmontoval katalyzátor
 • Hodily se mu ventilátory
 • Neměl nic, přesto řídil
 • Popíjel, sedl za volant a sjel do potoka
 • Vymyslel si bombu
 • Sedm řidičů bylo opilých už ráno
 • Šlohnul vrtačku a dal si panáka

  Jakubovice
  – Posbírat nářadí a dopít láhev s alkoholem se rozhodl neznámý pachatel, kterého policie hledá kvůli spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Zloděj se v průběhu druhé poloviny března a první poloviny dubna vloupal hned do tří objektů v Jakubovicích. Z rodinného domu ukradl vrtačku za tři tisíce korun, z kůlny u chaty si odnesl nářadí a v další chatě se občerstvil lihovým nápojem. Celková škoda se pohybuje kolem patnácti tisíc korun.


  Ukradl kontejnery

  Mohelnice – Zřejmě spoustu odpadků nasbíral zloděj, který „úřadoval“ v Mohelnici. Jedenáct kovových kontejnerů ukradl z oploceného pozemku v ulici Družstevní v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku. Svým jednáním tak způsobil městu a odpadovým firmám škodu přes sto sedmdesát tisíc korun.


  Kopal do aut a teď může jít „bručet“


  Zábřeh
  – Špatný den měl zřejmě pětadvacetiletý muž z Jeseníku, kterého v pátek zatkla zábřežská policie pro výtržnictví a poškození cizí věci. Mladík totiž před jedenáctou hodinou v noci v ulici Nerudova kopal do zaparkovaných automobilů, u některých poškodil zpětná zrcátka a prokopl jedny dveře. Celkově způsobil škodu za dvacet pět tisíc korun. Provedená zkouška ukázala 2,94 promile alkoholu v jeho dechu. Zadržený byl převezen na záchytnou stanici v Olomouci. Hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta.


  Odmontoval katalyzátor

  Šumperk – Část výfukového potrubí s katalyzátorem ukradl neznámý pachatel z automobilu Peugeot Boxer, zaparkovaného v Šumperku v ulici Jesenická. Způsobil tak škodu za více než třicet pět tisíc korun. Při dopadení mu hrozí obvinění z trestného činu krádež.


  Hodily se mu ventilátory


  Šumperk – Dva ventilátory a měděné potrubí za dvě stě tisíc korun ukradl neznámý pachatel z technické místnosti v přístavbě v zadní části budovy prodejny nábytku Falco v Žerotínově ulici v Šumperku. Škodu spáchal firmě Jednota v sobotu 6. dubna v dopoledních hodinách.


  Neměl nic, přesto řídil


  Hanušovice – Pevné nervy měl výtečník, kterého v sobotu po desáté hodině policejní hlídka zastavila v Hanušovicích. Muž řídil automobil bez registračních značek, neměl k vozu žádné doklady a jak se o chvíli později ukázalo, neměl navíc ani řidičský průkaz, neboť nesmí řídit motorová vozidla až do listopadu letošního roku. Jedenadvacetiletý muž z Hanušovicka se tak dopustil trestného činu maření úředního rozhodnutí a hrozí mu až dvouletý pobyt za mřížemi.


  Popíjel, sedl za volant a sjel do potoka


  Mohelnice – Střechou dolů v potoce skončil v pondělí čtyřiapadesátiletý muž v Mohelnici, který před šestou hodinou večer přijížděl ke garážím z ulice 1. máje. Řidič vypověděl, že prudce sešlápl plyn a dostal smyk, který nezvládl. Sjel po travnatém pásu do potoka, kde se vozidlo otočilo na střechu. Při nehodě se lehce zranil a byl ošetřen v šumperské nemocnici. Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,79 promile alkoholu. Na vozidle Chevrolet Camaro si způsobil škodu zhruba za sto tisíc korun.
  Vymyslel si bombu

  Šumperk
  – Zvláštní smysl pro humor měl neznámý pachatel, který v pondělí před jedenáctou hodinou v noci poslal obsluze herny Kotelna v ulici Šumavská v Šumperku sms s textem, že se v místnosti nachází bomba. Přivolaní policisté evakuovali návštěvníky a provedli důkladnou prohlídku, žádnou výbušninu však nenašli. Ke škodě na majetku či újmě na zdraví nedošlo. Případ je nyní v šetření, pachateli hrozí obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy.


  Sedm řidičů bylo opilých už ráno

  Šumperk – Hned sedm řidičů, kteří pili alkohol a poté sedli za volant, chytila brzy po ránu policejní hlídka v pondělí v Šumperku. Všichni nadýchali do jednoho promile. Policie zorganizovala bezpečnostní akci, která se zaměřila právě na problematiku zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Zúčastnili se jí policisté z obvodního oddělení, dopravního inspektorátu, cizinecké policie a strážníci městské policie. Spolu s nimi byl v terénu krajský koordinátor BESIP Miroslav Charouz, který řidičům rozdával informační materiály. Muži zákona zkontrolovali od páté hodiny ranní do desáté hodiny dopolední celkem 889 vozidel, přičemž zjistili třicet čtyři přestupky a uložili pokuty ve výši šest tisíc korun. Kromě opilých řidičů se jim podařilo zachytit jednoho výtečníka, který řídil navzdory tomu, že má vyslovený zákaz.
  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 11.4.2013 12:17
  Titulek: Kopal do aut a teď může jít „bručet“
  Autor: Jirka
  66
  No teda nevím jestli muže zatknula zrovna policie a stejně tak ho odvážela na záchytnou stanici. Dle mě to byli strážníci.
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.