ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 14. týden

7. dubna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
 • Vloupání do technické místnosti
 • Řidič pod vlivem alkoholu
 • Vloupal se do garáže
 • Při nákupu se občerstvovala
 • Pozor na lesní zvěř
 • Předjíždění se nevydařilo
 • Podnapilý řidič
 • Krádež dřevní hmoty
 • Zmizelo jízdní kolo
 • Střet osoby s vlakem
 • Vloupání do vozidla
 • Vykrádání vozidel

Vloupání do technické místnosti
Loštice – Šestašedesátiletý muž oznámil na policii vloupání do technické místnosti v Lošticích. Neznámý pachatel měl na vloupání dostatek času, protože technická místnost patří k rekreačnímu objektu, který majitel navštívil naposledy 24. března. Pachatel odstranil dva visací zámky u vrat místnosti. Uvnitř odcizil elektrickou řetězovou pilu, zahradnické nůžky a pilu na teleskopické tyči značky Fiskars. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 5 800 korun.

Řidič pod vlivem alkoholu
Rohle – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. V sobotu 6. dubna v jedenáct hodin dopoledne zastavili policisté vůz značky BMW s šestapadesátiletým řidičem. Protože měli podezření, že muž řídí pod vlivem alkoholu, vyzvali ho k dechové zkoušce. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,51 promile alkoholu. Protože řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, odběr krve nežádal. Policisté muži zadrželi jeho řidičský průkaz a umístili ho do policejní cely.

Vloupal se do garáže
Zábřeh – Zábřežští policisté pátrají po lupiči. Někdy v době od 31. března do 4. dubna se neznámý pachatel vloupal do garáže v Zábřehu, na ulici Rudolfov. Tu prohledal a odcizil závěsný nosič jízdních kol značky Thule v hodnotě 5 tisíc korun.

Při nákupu se občerstvovala
Šumperk – Ze spáchání přestupku proti majetku je podezřelá třiatřicetiletá žena. Ve středu 3. dubna dopoledne prováděla žena nákup v jednom šumperském supermarketu. Během nákupu měla zkonzumovat tři cukrovinky v hodnotě za 29 korun. Na pokladně to však nesdělila. Poté, co opustila zónu pokladen, byla oslovena pracovníkem ostrahy, který její jednání sledoval. Nezbylo jí, než z kapsy vytáhnout prázdné obaly od zkonzumovaného zboží. Ze svého jednání se nyní bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Pozor na lesní zvěř
Bukovice – Policisté v tomto období evidují zvýšený nárůst počtu nehod s účastí lesní zvěře. K dalšímu střetu osobního vozidla se zvěří došlo ve středu 3. dubna o půl šesté ráno na silnici I/11, v úseku mezi Bukovicemi a Červenou Vodou. Řidiči vozu Škoda Octavia tam z pravé strany vběhl bezprostředně před vozidlo srnec. Střetu se zvířetem již řidič nedokázal zabránit. Zvíře po střetu na místě uhynulo. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.


Předjíždění se nevydařilo
Moravičany – V Moravičanech došlo ke střetu osobního vozu s traktorem. V úterý 2. dubna před třetí hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnici v katastru obce Moravičany. Řidič osobního vozu, jedoucí ve směru na Mohelnici, začal předjíždět traktor. Řidič traktoru v tom okamžiku odbočoval vlevo na polní cestu, a tak došlo ke střetu. Vznikla naštěstí pouze hmotná škoda na obou vozidlech. Na osobním voze byla způsobená škoda předběžně odhadnuta na 25 tisíc korun, na traktoru na tisíc korun. Oba řidiči se na místě podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu.


Podnapilý řidič
Šumperk – Policisté zastavili dalšího řidiče pod vlivem alkoholu. Sedmačtyřicetiletého řidiče zastavila a kontrolovala policejní hlídka v úterý 2. dubna po půlnoci na ulici Jesenické v Šumperku. Součástí kontroly byla i dechová zkouška. Naměřené výsledky zkoušky prozradily, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Muž nadýchal hodnoty 2,52 a 2,58 promile alkoholu v dechu. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi a po absolvování lékařského vyšetření skončil v policejní cele.

Krádež dřevní hmoty
Velké Losiny – Policisté ve Velkých Losinách prověřují oznámení o krádeži dřevní hmoty. Dosud nezjištěný pachatel měl v době mezi 5. a 22. březnem neoprávněně vykácet stromy v lesním porostu v lokalitě Žárová – Prameny. Sedm smrků a jeden buk následně odcizil. Způsobená škoda byla poškozenou společností předběžně odhadnuta na více než 10 tisíc korun.

Zmizelo jízdní kolo
Šumperk – Policisté pátrají po zloději jízdního kola. Někdy v době od 22. března do 1. dubna vnikl neznámý pachatel za použití násilí do sklepních prostor panelového domu na ulici Balbínova v Šumperku. Ze sklepa si odnesl horské kolo Giant Trance v hodnotě za 40 tisíc korun.

Střet osoby s vlakem
Šumperk – Na železniční trati mezi Bludovem a Šumperkem došlo k tragické události. V neděli 31. března krátce po půl desáté večer, v blízkosti ulice Žerotínova v Šumperku, došlo ke střetu vlaku s osobou. V poškozeném byl zjištěn jednatřicetiletý muž, který po srážce utrpěl zranění neslučitelná se životem. Šumperští kriminalisté tuto tragickou událost na základě dosud zjištěných informací šetří jako možnou sebevraždu. Provoz na trati byl obnoven krátce před půl dvanáctou v noci.

Vloupání do vozidla
Zábřeh – Nemilé překvapení čekalo na majitele svého vozu na parkovišti v Zábřehu. V neděli 17. března po poledni odstavil muž svůj vůz značky Audi na parkoviště u vlakového nádraží v Zábřehu. Když se k vozu o dva týdny později vrátil, zjistil, že je vykradený. Zloděje zřejmě upoutaly věci viditelně ponechané ve vozidle. Po odstranění zámku dveří u řidiče vnikl pachatel do vozidla a odcizil značkové sluneční brýle, držák na mobilní telefon, čelovku, ručně vyráběný nůž s rukojetí z paroží, značkové pánské sako a dámský kabát. Také poškodil lak v prostoru zámků na dveřích řidiče i spolujezdce a interiér i exteriér vozu postříkal prozatím neznámou tekutinou. Škodu na vozidle majitel předběžně vyčíslil na 50 tisíc korun, na odcizených věcech na 31 tisíc korun.

Vykrádání vozidel
Mohelnice – Mohelničtí policisté zaznamenali dva pokusy o odcizení vozidel. Na mohelnické policisty se v průběhu neděle 31. března obrátili dva majitelé vozidel, kteří na svých vozech zjistili poškození zámků na dveřích u řidiče, a také neoprávněnou manipulaci se spínacími skříňkami. K poškození obou vozidel došlo v noci na neděli. První vozidlo, dodávka VW Transportér, byla odstavena na parkovišti před prodejnou Penny market na ulici Zábřežské. Na ulici Za Penzionem se pachateli podařilo vniknout do vozu Audi A4. V této souvislosti policisté žádají občany, aby věnovali zvýšenou pozornost pohybu osob kolem zaparkovaných vozidel a v případě zjištění jakéhokoliv podezření ihned zalarmovali policisty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.