ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 14. týden

8. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
 • Havárie osobního vozidla
 • Alkohol za volant nepatří
 • Vykradená vozidla
 • Krádež disků
 • Krádež kabelu
 • Vloupání do garáže
 • Odcizené jízdní kolo
 • Fingovaná loupež
 • Alkohol za volantem
 • Podnapilý řidič
 • Vloupání do vozidla
 • Za volantem neměli co dělat
 • Zebra se za Tebe nerozhlédne

Havárie osobního vozidla
Rájec – V katastru obce Rájec došlo k dopravní nehodě. V neděli 8. dubna kolem půl sedmé ráno vyjel automobil značky Mazda mimo komunikaci a havaroval. Při nehodě došlo ke zranění celé čtyřčlenné osádky vozidla. Podle prvotních informací byla dechová zkouška na alkohol u řidiče pozitivní.

Alkohol za volant nepatří
Šumperk – Žena řídila pod vlivem alkoholu. V sobotu 7. dubna kolem půlnoci kontrolovali policisté 30letou řidičku vozidla Škoda Octavia. Při dechové zkoušce jí přístroj naměřil hodnotu přes dvě promile alkoholu v dechu. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.
Loučná nad Desnou - Ze stejného trestného činu je podezřelý také 54letý řidič vozidla Ford Mondeo. Toho policisté v Loučné nad Desnou kontrolovali v sobotu 7. dubna krátce před půlnocí. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili kolem 1,5 promile alkoholu v dechu.

Vykradená vozidla
Bludov – Neznámý pachatel vykradl v Bludově dvě vozidla. V pátek 6. dubna odpoledne se někdo vloupal do dvou aut na parkovišti na ulici 8. května. Jednalo se o vozidla Škoda Octavia a Opel Astra. Na octavii rozbil okno a odcizil na podlaze ponechanou tašku. Byla v ní peněženka s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí ve výši 1 200 korun. Na druhém vozidle rozbil okno zavazadlového prostoru, odkud vzal tašku s potravinami. Škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 31 tisíc korun.

Krádež disků
Šumperk - Škodu za více než 14 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný pachatel, který ukradl hliníkové disky. Někdy v době od 2. do 4. dubna zloděj vytvořil díru v oplocení pozemku autobazaru v Šumperkua dostal se tak do areálu, odkud měl odcizil osm kusů hliníkových disků i s pneumatikami.

Krádež kabelu
Mohelnicko – Na staveništi zmizel kabel. Někdy v době od 28. března do 3. dubna odcizil neznámý pachatel kabelový svazek pro napájení veřejného osvětlení nově budované cyklostezky na Mohelnicku. Ze staveniště zmizelo přibližně 120 metrů kabelu již uloženého pod vrstvou zeminy. Krádeží vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun.


Vloupání do garáže
Zábřeh – Neznámý pachatel se vloupal do garáže. Někdy v době od 15. března do 4. dubna se do garáže na ulici Zahradní v Zábřehu dostal lupič. S sebou si odnesl modely tanků, čtyři jízdní kola, aparatura na elektrickou kytaru, dvě elektrické kytary a zahradní sekačka. Škoda, kterou pachatel způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun.

Odcizené jízdní kolo
Šumperk - Šumperští policisté pátrají po pachateli, který ukradl kolo. Ve středu 4. dubna krátce před osmou hodinou večer někdo připravil 72letého muže o starší jízdní kolo a finanční hotovost ve výši 500 korun. Majitel kolo ponechal na chvíli bez dozoru opřené o lavičku před budovou nádraží v Šumperku. Na lavičce nechal také volně odložený batoh, ze kterého mu zmizela uvedená finanční hotovost.

Fingovaná loupež
Mohelnice – Policisté odhalili předstíranou loupež. Dne 15. března po půl čtvrté hodině ranní oznámil 19letý barman na linku 158 přepadení jeho osoby v baru, kde pracuje. Přepadení se měli dopustit dva maskovaní pachatelé, kteří prý vypnuli přívod elektřiny do provozovny v době, kdy mladík přepočítával tržbu. Údajně pod pohrůžkou střelné zbraně si pak z baru odnesli finanční hotovost přes 100 tisíc korun, 190 kusů krabiček cigaret, ale také bezpečnostní kameru snímající prostor za barem. Na podkladě tohoto oznámení policisté ihned provedli rozsáhlé šetření a pátrání. Nakonec dospěli k závěru, že ve výpovědi oznamovatele je celá řada nesrovnalostí, na které v průběhu dalšího prověřování věci poukázali. O týden později pak policisté obvinili jak barmana, tak jeho 45letého komplice, ze spáchání trestného činu zpronevěry. Z provedeného šetření totiž vyplynulo, že se barman se svým známým domluvil jak na odcizení tržby a jejím vynesení z podniku, tak na zahlazení stop fingováním loupežného přepadení. Měli být také domluveni, že se o svůj lup podělí.

Alkohol za volantem
Šumperk – Mladá žena řídila po požití alkoholu. V úterý 3. dubna po půlnoci provedli policisté v Šumperku kontrolu 23leté řidičky vozu Ford Mondeo. Po předložení veškerých dokladů ji policisté vyzvali, aby se podrobila dechové zkoušce. Při této jí byly opakovaně naměřeny hodnoty lehce přes 0,6 promile alkoholu v dechu.

Podnapilý řidič
Mohelnice – Muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. V pondělí 2. dubna dopoledne kontrolovali policisté na ulici Nádražní v Mohelnici 51letého řidiče vozu Renault Megane. Při dechových zkouškách byly muži naměřeny hodnoty 2,57 a 2,67 promile alkoholu v dechu.

Vloupání do vozidla
Kouty nad Desnou - Pouhých patnáct minut stačilo zloději k vykradení automobilu. V neděli 1. dubna dopoledne vnikl neznámý pachatel do uzamčeného vozidla Opel Agila, které stálo na parkovišti Ski areálu v Koutech nad Desnou. Z úložného prostoru odcizil pánskou peněženku s finanční hotovostí 2 500 korun a osobními doklady.

Za volantem neměli co dělat
Bohdíkov - Během velikonočních svátků policisté zjistili dva řidiče, kteří usedli za volant s platným zákazem řízení. Prvního zastavili v sobotu 31. března po desété hodině večer v Bohdíkově, části Aloisov. Ten za volant vozu BMW usedl i přes to, že mu byl správním orgánem vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností až do prosince letošního roku.
Zábřeh - Dalšího řidiče s platným zákazem řízení policisté zastavili v pondělí 2. dubna dopoledne v Zábřehu. Při dopravní kontrole jej vyzvali, aby se podrobil také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin/metamfetamin.

Zebra se za Tebe nerozhlédne
Okres – V okrese Šumperk proběhla dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Od 3. do 6. dubna se policisté zapojili do celorepublikové akce pro děti. Téměř celý týden policisté dopravního inspektorátu, policistka z oddělení tisku a prevence, a policisté jednotlivých obvodních oddělení dohlíželi na přechody pro chodce v blízkosti základních škol. Vždy ráno od sedmi do osmi, a po poledni od jedné do dvou oslovovali u přechodů pro chodce desítky dětí jdoucích do, nebo ze školy a zjišťovali, zda vědí, jak správně přecházet přes silnici. Školáky pak odměnili propagačními předměty s logem akce a dalšími drobnými dárky. S policisty u přechodů pro chodce se děti potkaly nejen ve větších městech, ale také v Olšanech, Sudkově, Postřelmově, Bludově, Bratrušově a Dubicku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.