ZPRÁVY

Z policejní linky - 14. týden

6. dubna 2015, 10:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
  • Skončil v policejní cele
  • Skončil na záchytce
  • Shořela dvě nákladní vozidla
  • Čelní střet
  • Skončila na záchytce
  • Ženě hrozil nožem
  • Dechovou zkoušku odmítl
  • Nalezli munici

Skončil v policejní cele
Šumperk - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 23letý muž ze Zábřehu, který byl dne 4. dubna po páté hodině ranní na náměstí Míru v Šumperku kontrolován hlídkou městské policie jako řidič osobního vozidla. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 49 promile. Podezřelý byl zadržen a převezen na místní oddělení do policejní cely.

Skončil na záchytce
Šumpersko
- Dne 4. dubna po devatenácté hodině zavolal na linku 112 padesátiletý muž ze Šumperska, kdy uvedl, že má deprese a chce spáchat sebevraždu. Na základě dostupných informací se zjistilo místo volajícího. Do akce byl zapojen krizový vyjednavač, který muže přiměl, aby otevřel dům a vydal se hlídce policie. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním s výsledkem 2, 48 promile alkoholu. Následně byl zajištěn a převezen na protialkoholní zachytnou stanici do Olomouce.

Shořela dvě nákladní vozidla
Šumperk
- Dne 3. dubna před jednou hodinou ranní na ulici Průmyslové v Šumperku došlo k požáru dvou nákladních vozidel. Při požáru došlo k popálení 52letého muže, který se v inkriminovanou dobu nacházel na místě. Muž byl hospitalizován s popáleninami v nemocnici v Ostravě. Co bylo příčinnou je předmětem šetření, stejně tak vyšetřovatelé zjišťují, proč se na místě nacházel v danou dobu 52letý muž. Celková škoda nebyla doposud vyčíslena.

Čelní střet
Hanušovicko
- Dne 1. dubna po půl sedmé na silnici mezi obcemi Raškov a Hanušovice došlo k dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly. Jednadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti nepřizpůsobil rychlost jízdy ve směru od Raškova a při průjezdu pravotočivou zatáčkou na zasněženém povrchu dostal s vozidlem smyk. Posléze přejel do protisměru, kde se čelně střetl s projíždějícím vozidlem Škoda Felicia, které řídil 23letý muž z Jeseníku. Při nehodě utrpěli řidiči z obou vozidel lehká zranění, spolujezdec ze škodovky byl zraněn těžce. Všechny účastníky nehody ošetřili zdravotníci v nemocnici v Šumperku. Dechová zkouška a test na drogy u obou řidičů byly negativní. Celková škoda na vozidlech činí 50 tisíc korun.


Skončila na záchytce
Šumperk
- Dne 30. března před třiadvacátou hodinou zavolala na linku 158 sedmatřicetiletá žena z Prahy a uvedla, že pokud nenastoupí trest odnětí svobody ihned, tak se zabije. Volající byla vypátrána v herně Praha na ulici Gen. Svobody v Šumperku. Podrobila se dechové zkoušce se zjištěnou hodnotou 2, 72 promile alkoholu. Volající nakonec skončila na záchytné stanici v Olomouci k vystřízlivění.

Ženě hrozil nožem
Zábřeh
- Trestných činů loupež a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který dne 29. března po patnácté hodině na ulici Zelené v Zábřehu přistoupil ke vstupním dveřím rodinného domu a zazvonil na zvonek. Dveře mu přišla otevřít 75letá žena. Pachatel na ženu vytáhl nůž a požadoval vydání peněz. Posléze ženu natlačil do chodby a pokoušel se zavřít vstupní dveře. Žena upadla na zem a začala křičet. Pachatel následně z místa utekl. Při incidentu ke zranění nebo odcizení věcí nedošlo.

Dechovou zkoušku odmítl
Petrov nad Desnou
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 35letý muž z Petrova nad Desnou, který byl dne 15. 3. 2015 po sedmnácté hodině ve výše uvedené obci kontrolován jako řidič vozidla Škoda 120. Muž odmítl dechovou zkoušku, ale lékařskému vyšetření s odběrem krve se dobrovolně podrobil. V současné době jsme obdrželi výsledky, kdy hladina alkoholu v krvi v inkriminovanou dobu se u muže vyšplhala na 2, 97 promile. Věc byla překvalifikována z přestupku na přečin, kdy podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Nalezli munici
Zábřežsko
- Dne 28. března v dopoledních hodinách oznámil na policii v Zábřehu 45letý muž z Ústí nad Orlicí, že na poli u Drozdovské pily nalezl celkem šest dělostřeleckých granátů různé ráže. Na místo se dostavil pyrotechnik, který uvedl, že se jedná o tři dělostřelecké granáty ráže 10,5 cm, jeden dělostřelecký granát ráže 15 cm, jeden dělostřelecký granát ráže 7,5 cm, jeden dělostřelecký granát ráže 4,5 cm, jedna rozbuška a jedno počinové pouzdro granátu. Munici zajistil a odvezl k likvidaci.
Další nález výše uvedeného dne před osmnáctou hodinou učinil 50letý muž. Ten na ulici Strejcové v Zábřehu při rytí zahrady nalezl munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 20 mm z II. světové války. I v tomto případě byla munice zajištěna a převezena k likvidaci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.