ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 13. týden

3. dubna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
 • Okradená, neokradená
 • Vloupání do vozidla
 • Šel po drůbeži
 • Vloupal se do garáže
 • Z lupu se dlouho neradoval
 • Sotva si odpykal trest, už zase kradl
 • Policisté se zaměřili na řidiče
 • Posprejoval fasádu i dveře
 • Okradl taxikářku
 • Bezpečnostní opatření Šumperk
 • Posprejoval vlak
 • Přišel o kolo

Okradená, neokradená
Mohelnice - Pětašedesátiletá žena ohlásila v sobotu 2. dubna policistům na obvodní oddělení Mohelnice krádež peněženky, kterou jí měl podle její výpovědi odcizit neznámý pachatel v pátek v odpoledních hodinách v hypermarketu na ulici Pražská v Olomouci. Jednalo se o značkovou peněženku s penězi, osobními doklady a jinými drobnostmi v celkové hodnotě za 4 200 korun. Za krátkou dobu se žena vrátila a policistům oznámila, že peněženku našla ve svém vozidle, kde jí zřejmě vypadla z kabelky.

Vloupání do vozidla
Kouty nad Desnou - Neznámý pachatel v pátek 1.dubna dopoledne poškodil na nehlídané odstavné ploše u silnice I/44 před restaurací Galerie u lyžařského areálu K3 skleněnou výplň předních pravých dveří na zde zaparkovaném firemním vozidle BMW. Okýnkem se mu pak podařilo dostat do vozidla, kde z jeho kabiny odcizil peněženku s doklady a platebními kartami. Celková škoda krádeží a poškozením byla vyčíslena na 11 tisíc korun.

Šel po drůbeži
Vikýřovice - V noci na čtvrtek 31. března vnikl neznámý pachatel na pozemek u jednoho z rodinných domů v obci Vikýřovice. Z volně přístupného přístřešku odcizil kohouta a tři slepice. U dalšího přístřešku za použití násilí vytrhl pant dveří a uvnitř odcizil dvě kachny a pět kačerů. Škodu majitel odhadl asi na 4 tisíce korun.

Vloupal se do garáže
Rapotín - V noci na čtvrtek 31. března se vloupal neznámý pachatel do jedné z řadových garáží u sídliště v Rapotíně. Z garáže odcizil pánské jízdní kolo, křovinořez, elektrické zahradní nůžky a bednu s prázdnými pivními lahvemi. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na více jak 10 tisíc korun.

Z lupu se dlouho neradoval
Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu krádež je 44letý muž ze Šumperka. V noci na středu 30. března jej zadrželi strážníci městské policie v blízkosti parkovacího domu na ulici Temenické v Šumperku krátce poté, co na jednom ze zaparkovaných vozidel rozbil okno a odcizil autorádio. Zadrženého pak předali na místo přivolané policejní hlídce. Policisté muže umístili v policejní cele. Po provedení nezbytných úkonů byl muž tentýž den večer propuštěn na svobodu. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Za tento trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Sotva si odpykal trest, už zase kradl
Hanušovice - V úterý 29. března večer odcizil 56letý muž z Hanušovicka v prodejně Penny Market v Šumperku zboží v hodnotě přes sedm set korun. Do batohu si v prodejně postupně naskládal kachnu, šest kusů trvanlivých salámů a dva šampóny. Poté prošel přes pokladny bez zaplacení. Když jej oslovil pracovník ostrahy prodejny a chtěl zkontrolovat obsah batohu, utekl pryč i se zbožím. O pár ulic dál jej zadržela přivolaná hlídka strážníků městské policie, která pak zadrženého předala policejní hlídce. Za podobnou trestnou činnost byl muž v posledních třech letech soudem čtyřikrát odsouzen a potrestán. Z výkonu posledního trestu odnětí svobody se muž vrátil začátkem března letošního roku. Nyní mu opět hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Policisté se zaměřili na řidiče
Šumperk - V úterý 29. března, od brzkých ranních hodin a během celého dopoledne, se policisté ze šumperského dopravního inspektorátu zaměřili na řidiče motorových vozidel. Zkontrolovali celkem 53 vozidel a zjistili 26 přestupků. V devíti případech nebyl řidič či spolujezdec připoután bezpečnostním pásem, v sedmi případech řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost, v šesti případech byl vůz v nevyhovujícím technickém stavu, jeden řidič za jízdy telefonoval. U jednoho z řidičů byla pozitivní orientační dechová zkouška na alkohol, tento přestupek bude řešit příslušný správní orgán.

Posprejoval fasádu i dveře
Šumperk - Zřejmě přes noc na Velikonoční pondělí posprejoval neznámý pachatel činžovní dům na ulici Jeremenkově v Šumperku. Na dřevěné vstupní dveře sprejer nastříkal bílým sprejem nápis „MFLS“ a na fasádu domu pak černým sprejem nápisy „MFLS“ a „ROKAS“. Společenství vlastníků škodu předběžně vyčíslilo na 10 tisíc korun.

Okradl taxikářku
Zábřeh - Škodu za 6 200 korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se v brzkých ranních hodinách v sobotu 26. března nechal v Zábřehu svézt taxíkem. Pasažér využil chvilkové nepozornosti 24leté řidičky a z přístrojové desky odcizil volně položený mobilní telefon Lenovo P70.

Bezpečnostní opatření Šumperk
Šumperk - V noci na sobotu 26. března vyrazili policisté územního odboru Šumperk na bezpečnostní opatření. Hlavním úkolem byla kontrola restauračních zařízení v souvislosti s požíváním alkoholu mladistvými a BESIP. Policisté během noci zvládli zkontrolovat 51 vytipovaných restauračních zařízení a barů. Ani v jednom nezjistili žádné podávání alkoholu mladistvým. Při silniční kontrolách zastavili přes 150 vozidel. U 16 z nich zjistili spáchání přestupku. Čtrnáct přestupků vyřídili policisté na místě uložením blokové pokuty a další dva, jízda pod vlivem alkoholu s hladinou do 1 ‰ alkoholu a jízda pod vlivem omamné psychotropní látky, oznámili k projednání příslušným úřadům. Navíc v rámci opatření byl také zjištěn jeden řidič, který je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Posprejoval vlak
Šumperk - V době od 24. do 29. března postříkal neznámý sprejer vlak odstavený v areálu společnosti Pars Nova. Na vlaku vytvořil obrazec o rozměru 7x1,5 metru. Poškozená firma škodu předběžně vyčíslila na 20 tisíc korun. 


Přišel o kolo
Mohelnice - O své kolo přišel 33letý muž z Mohelnice. Neznámý pachatel mu jej odcizil ze sklepní kóje. Do domu se zloděj dostal někdy v době od 24. do 27. března. U sklepní kóje se dostal přes visací zámek a uvnitř odcizil horské jízdní kolo značky Scott, bílé barvy. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 4 600 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.4.2016 18:07
Titulek: Posprejoval vlak
Autor: Nanosekunda ®
80
141
ale když si čez pomaluje vlak reklamou s bleskama, tak na to každej čumí, jak je to boží
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.