ZPRÁVY

Z policejní linky - 13. týden

29. března 2015, 06:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
 • Auto není trezor!
 • Za volantem pod vlivem alkoholu
 • Zaplatil, ale zboží nedostal
 • Rozbil výlohu
 • Drzost zlodějů nezná mezí
 • Z vozidla odčerpal benzín
 • Fyzické napadání v Šumperku
 • Přes zákaz sedl za volant
 • Zloděj bral autobaterie, naftu, nářadí
 • Odcizil býky
 • Řídil přes zákaz
 • Přišel o 180 tisíc
 • Skončil v policejní cele
 • Další řidič pod vlivem alkoholu
 • Kradl dřevo

Auto není trezor!
Bludov
- V pátek v ranních hodinách přišla v Bludově o kabelku s celým obsahem její majitelka. Nechala ji ráno volně odloženou v uzamčeném vozidle, zaparkovaném na parkovišti. Když se k vozidlu zhruba za deset minut vrátila, zjistila, že je na něm rozbité okno a kabelka zmizela. Měla peněženku s penězi, osobní doklady, platební kartu a také mobilní telefon. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na 10 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Za volantem pod vlivem alkoholu
Šumperk
- V noci ze soboty 28. na neděli 29. března krátce po půlnoci kontrolovali policisté na ulici Jesenické v Šumperku řidiče vozidla Škoda Felicia. U 29letého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu přes dvě promile alkoholu v dechu. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zaplatil, ale zboží nedostal
Mohelnice
- Obětí podvodníka se patrně stal 29letý muž z Mohelnice. V pondělí 16. března 2015 našel na inzertním internetovém portále Bazoš.cz inzerát na prodej mobilního telefonu Apple iPhone 5S za 6 tisíc korun. Prodávající žádal zaplacení nabízeného mobilu předem na účet. Následující den tedy mladý muž požadovanou částku na účet zaslal. Dosud však telefon neobdržel. Navíc zjistil, že e-mail, přes který s prodejcem komunikoval, byl zrušen, a proto vše oznámil na policii. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod.
Tento případ bohužel není ojedinělý. Při nakupování přes internet by každý měl být obezřetný, zvlášť pokud se jedná o neobvykle levné zboží, navíc nabízené přes inzerát, kdy prodávající požaduje placení předem. Pokud se nejedná o tzv. zákazníky ověřený e-shop, je určitě lepší si nechat zboží zaslat na dobírku.

Rozbil výlohu
Šumperk
- Ve čtvrtek 26. března ve večerních hodinách na náměstí Míru v Šumperku rozbil neznámý pachatel výlohu prodejny se sportovním vybavením. Z výlohy odcizil zatím přesně nezjištěné zboží. Majitel škodu předběžně vyčíslil na více jak 5 tisíc korun.

Drzost zlodějů nezná mezí
Šumperk
- Ve čtvrtek 26. března ráno odcizil neznámý pachatel z volně přístupné kanceláře ve druhém patře budovy na ulici Lužickosrbské v Šumperku peněženku s hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Peněženku měla majitelka uloženou v kabelce, která byla volně odložená na stole. Pachatel tak využil pěti minut, kdy poškozená nechala kancelář bez dozoru. Majitelka škodu vyčíslila na 6 tisíc korun.

Z vozidla odčerpal benzín
Rovensko
- V době od 24. do 25. března provrtal neznámý pachatel nádrž osobního motorového vozidla Škoda Felicia zaparkovaného před jedním z domů v obci Rovensko. Z nádrže zmizelo celkem 34 litrů benzínu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na více jak 1 500 korun.

Fyzické napadání v Šumperku
Šumperk
- V úterý 17. března zahájili šumperští kriminalisté trestní stíhání dvou mladíků. Jeden z nich, mladistvý, je obviněný ze spáchání provinění výtržnictví a druhý již plnoletý je obviněný ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví. Oba v neděli 15. března po dvacáté hodině v centru města Šumperk, po předchozí dohodě, fyzicky napadli další dva mladíky. Jen díky tomu, že se napadeným dařilo účinně bránit, nedošlo k žádnému zranění. Starší z pachatelů navíc při útoku použil žulovou dlažební kostku vážící 1,7 kilogramu, kterou hodil směrem na hlavu jednoho z poškozených. K zasažení poškozeného však naštěstí nedošlo. Mladistvému za tento čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a druhému plnoletému pak za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody na tři léta až deset let.
Šumperští kriminalisté se také zabývají incidentem, ke kterému došlo v sobotu 14. března v brzkých ranních hodinách na Husově náměstí v Šumperku. Nejméně dva mladíci měli v tu dobu na chodníku u autobusové zastávky fyzicky napadnout jiného mladíka. Jedenkrát jej udeřili pěstí do obličeje a následně, když byl na zemi, ho kopli do hlavy. Napadenému způsobili zlomeninu nosních kostí. Tento případ je zatím šetřený jako podezření z přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Kriminalisté v současné době disponují dostatkem informací k ustanovení obou pachatelů. Za toto jednání pak pachatelům hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Přes zákaz sedl za volant
Šumperk
- Podezřelým za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 18letý mladík ze Zábřežska. Ten byl ve středu 25. března 2015 odpoledne v Šumperku jako řidič osobního motorového vozidla Fiat Multipla kontrolován policejní hlídkou. Při kontrole policisté zjistili, že mladík má od února letošního roku rozhodnutím Městského úřadu Šumperk vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, a to na půl roku. Policisté proto mladíka na místě zadrželi a převezli na obvodní oddělení. Po výslechu byl mladík propuštěn. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Zloděj bral autobaterie, naftu, nářadí
Velké Losiny
- Neznámý pachatel v době 22. března od dvanácti hodin do půl osmé ráno následujícího dne v obci Velké Losiny vnikl do nezajištěného a nehlídaného objektu firmy provozující autodopravu. Na dvoře objektu ze čtyř odstavených nákladních vozidel odcizil celkem 8 kusů autobaterií. Navíc z nádrže jednoho nákladního vozidla odčerpal 300 litrů motorové nafty a z kovového boxu za kabinou odcizil různé nářadí a hydraulický zvedák. Další nářadí a vázací řetězové potřeby pachatel odcizil z traktoru, který byl také zaparkovaný na dvoře objektu. Majitel v tomto případě škodu předběžně vyčíslil na více jak 50 tisíc korun. O dva dny později pak majitel poškozené firmy zjistil, že pachatel se vloupal také do ocelové haly v areálu objektu. Z haly odcizil zatím nezjištěné množství motorových a převodových olejů, startéry a alternátory k nákladním vozidlům, krycí plachty, osm letních pneumatik i s disky na osobní vozidla, příslušenství k traktoru (travní sekačku a velkou štípačku dřeva), jedenáct nových pneumatik na nákladní vozidla, traktor a přívěsný vozík za osobní automobil. V tomto případě zatím majitel škodu nevyčíslil. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci.

Odcizil býky
Drozdov
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který od 3. do 23. března odcizil z pastvin u obce Drozdov na Zábřežsku tři býky ve stáři jednoho roku. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 30 tisíc korun.

Řídil přes zákaz
Hrabová
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 37letý muž ze Zábřehu, který byl dne 24. března po deváté hodině ranní v obci Hrabová kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. Lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do června 2016. Podezřelý o této skutečnosti věděl, přesto usedl za volant. Muž byl na místě zadržen.

Přišel o 180 tisíc
Šumperk
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 24. března před třináctou hodinou na ulici Lidické v Šumperku v prodejně Billa využil nepozornosti 45letého muže ze Zlína a v nestřežený okamžik mu z volně odložené tašky v nákupním košíku odcizil peněženku s finanční hotovostí 180 tisíc korun.

Skončil v policejní cele
Hrabenov
- Z trestných činů maření úředního rozhodnutí, vykázání a hrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 48letý muž z Rudy nad Moravou, který dne 20. března před devatenáctou hodinou řídil vozidlo Škoda 105 mezi obcemi Aloisov a Hrabenov. Muž byl spatřen místními obyvateli, kteří na místo přivolali policejní hlídku. U řidiče byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2, 06 promile alkoholu. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do prosince 2018. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Další řidič pod vlivem alkoholu
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Mohelnice, který byl dne 20. března před půlnocí na ulici Zábřežské v Mohelnici kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 54 promile alkoholu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Kradl dřevo
Kamenná
- Z trestného činu krádeže je podezřelý 21letý muž ze Zábřežska, který v době od 1. února do 19. března vytěžil z lesa v katastru obce Kamenná 14 smrků, dvě borovice, jednu olši a dub. Celkově způsobil Lesům České republiky škodu téměř sedm tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.4.2015 00:09
Titulek: Z vozidla odčerpal benzín
Autor: standa blabol
72
34l paliva ve felici zdvojnásobuje hodnotu vozidla:D
Reagovat