ZPRÁVY

Z policejní linky - 14. týden

30. března 2014, 18:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
 • Krádež elektropohonu pojezdové brány
 • Opilá seniorka za volantem
 • Auto není trezor
 • Výzva k případu střetu mezi dvěma vlaky
 • Policie chystá akci PŘECHODY
 • Pokácel a odcizil 20 stromů
 • Bez řidičského oprávnění a se zákazem
 • Odcizil 115 zavařenin
 • Rozbil výlohu
 • Odcizil smrk a třešeň
 • Nalezl dělostřelecké granáty
 • Alkohol za volantem

Krádež elektropohonu pojezdové brány
Jedlí
- Z pátku na sobotu demontoval zloděj ze zadní venkovní zadní brány vedoucí do areálu společnosti v obci Jedlí elektropohon pojezdové brány. Tímto jednáním způsobil společnosti škodu za 20 tisíc korun.

Opilá seniorka za volantem
Zábřeh
- V sobotu 29. března kolem druhé hodiny v noci zastavila policejní hlídka třiasedmdesátiletou řidičku osobního auta Š Fabia na ulici Nemilanská v Zábřehu. Při předkládání dokladů byl z ženy cítit silný zápach alkoholu. Dechová zkouška potvrdila, že žena před jízdou pila. Hodnota se na přístroji zastavila na 1,33 promile alkoholu v dechu. Žena pod vlivem alkoholu absolvovala jízdu z Postřelmova až do Zábřehu. Cestou naštěstí nikoho nezranila ani nezpůsobila nehodu. Byl jí odebrán řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Auto není trezor
Mohelnice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 27. března před dvanáctou hodinou na ulici Sadové v Mohelnici vnikl do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Z automobilu odcizil tašku s notebookem, digitálním fotoaparátem včetně objektivů a velký červený kufr Hilti se sadou pro lepení chemických kotev. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 51 tisíc korun.

Výzva k případu střetu mezi dvěma vlaky
Šumperk
- Dne 20. března po patnácté hodině v prostoru nádraží v Šumperku došlo ke střetu lokomotivy s vlakovou soupravou Regionova. Jednašedesátiletý strojvedoucí nerespektoval návěstidlo, které mu zakazovalo další jízdu, a vyjel s lokomotivou do prostoru výhybky, kde se střetl pravým bokem se soupravou Regionova, která přijížděla od Bludova. V daný okamžik v osobní soupravě cestovalo 20 osob. Při střetu nebyl nikdo zraněn. Doprava na daném úseku nebyla omezena. Dechová zkouška u obou strojvedoucích byla negativní. Předběžná škoda na osobním vlaku činí 420 tisíc korun a na lokomotivě 50 tisíc korun. „Z důvodu řádného prošetření celé události žádáme osoby, které cestovaly v inkriminovanou dobu v jízdní soupravě, aby se přihlásily na kterémkoliv oddělení Policie České republiky, tel. 158, nebo přímo na telefonním čísle 974 779 101, 974 779 102,“ apeluje na svědky nehody policejní mluvčí Josef Bednařík. Jednašedesátiletý strojvedoucí je podezřelý z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti a hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let nebo zákaz činnosti.

Policie chystá akci PŘECHODY
Okres
- V následujícím týdnu od 31. března. do 4. dubna v rámci republikové akce proběhne v celém kraji preventivně bezpečnostní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Policisté v ranních hodinách od 7.00 do 8.00 a v odpoledních hodinách od 14.00 do 15.00 obsadí frekventované přechody pro chodce a přechody před školami. Na místě budou kromě dohledu a rad, rozdávat i preventivní materiály s bezpečnostní tématikou. Dále navštíví i základní školy, kde uskuteční přednášky na téma zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Pokácel a odcizil 20 stromů
Janoušov
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 17. prosince 2013 do 18. března v katastru obce Janoušov pokácel a odcizil 20 vzrostlých stromů, kdy se jednalo o čtrnáct smrků, tři buky, dva javory a jeden modřín. Celkově tak Lesům ČR způsobil škodu 18600 korun.

Bez řidičského oprávnění a se zákazem
Zábřeh
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 22letý muž ze Zábřežska, který byl 26. března po desáté hodině na ulici Křížkovského v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla VW Vento. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž není držitelem řidičského oprávnění a má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do září 2014.

Odcizil 115 zavařenin
Šumperk
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 23. do 25. března vnikl do společných sklepních prostor v panelovém domě na ulici Pod Senovou v Šumperku. V místnosti zkonzumoval tři sklenice zavařeného ovoce a následně odcizil 115 sklenic různých druhů domácích zavařenin. Celkově způsobil majitelce škodu kolem 3 600 korun.

Hořelo nepojízdné auto
Šumperk
- Odstavený Ford Eskord na Lidické ulici v Šumperk zahořel v noci před druhou hodinou ranní ve středu 26. března. Požár na místě lokalizovali hasiči. Na základě provedeného ohledání není vyloučeno cizí zavinění a věc šetří policie. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku kolem 4 tisíc korun.

Rozbil výlohu
Zábřeh
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 22. do 24. března na náměstí Osvobození v Zábřehu rozbil skleněnou výlohu na prodejně Elima. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 5600 korun.

Odcizil smrk a třešeň
Hrabišín
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. ledna do 22. března na parcele v Hrabišíně pokácel a odcizil devět vzrostlých 50 až 100 let starých smrků a jednu 35 let starou třešeň. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

Nalezl dělostřelecké granáty
Hoštejn
- V sobotu 22. Března kolem šestnácté hodiny oznámil na policii 39letý muž z Ústí nad Orlicí, že v katastru obce Hoštejn u Drozdovské pily na Zábřežsku nalezl 17 kusů munice. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o 17 dělostřeleckých granátů z druhé světové války. Munici zajistil a odvezl k likvidaci. K ohrožení zdraví a majetku nedošlo.

Alkohol za volantem
Zábřeh
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 30letý muž ze Zábřehu, který byl dne 22 března po třetí hodině ranní kontrolován na ulici Třešňové v Zábřehu jako řidič vozidla Fiat Brava. Dechová zkouška prokázala 1, 69 promile alkoholu. Muži byla zakázána další jízda.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.