ZPRÁVY

Z policejní linky – 13. týden

27. března 2013, 17:41, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 13. týden
 • Ukradl smrkové a bukové dřevo
 • Na Mohelnicku hořela kůlna
 • Popil a naboural zastávku
 • Skočil pod vlak
 • Prchal před policií a prorazil si vanu
 • Automobilová honička skončila v cele
 • Ukradl smrkové a bukové dřevo

  Lesnice
  – Smrkové dřevo za více než šest tisíc korun ukradl v průběhu minulého týdne neznámý pachatel z Lesnice v části zvané Dlouhá. Na stejném místě vytěžil bukové dřevo zhruba za dva a půl tisíce korun. Celkově se tedy škoda vyhoupla na devět tisíc korun.


  Na Mohelnicku hořela kůlna


  Horní Krčmy – Dřevěnou kůlnu, v níž mohlo být údajně zavřené zvíře, hasili o víkendu profesionálové i dobrovolníci v Horních Krčmách na Mohelnicku. K požáru došlo v sobotu kolem deváté večerní hodiny. Hasiči přijeli k budově ve chvíli, kdy plameny zcela pohltily budovu o rozměrech 4 x 4 metry, v níž bylo uskladněno seno. Později se ukázalo, že v ní naštěstí žádné zvíře nebylo. Hasiči museli kvůli velkému žáru ochlazovat okolní objekty. K rozšíření plamenů naštěstí nedošlo a požár se po chvíli podařilo lokalizovat. Další dvě hodiny pokračovala celková likvidace požáru. Příčina jeho vzniku i výše škody jsou v šetření.


  Popil a naboural zastávku

  Šumperk – Dvě dopravní značky, autobusovou zastávku a stromek naboural v neděli po dvacáté hodině pětadvacetiletý muž z Nového Malína v ulici Lidická v Šumperku. Policisté dali řidiči automobilu Škoda Felicie nadýchat a zjistili u něj dvě promile alkoholu. Muž utrpěl lehké zranění a celkově způsobil škodu za 28 tisíc korun. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, policie mu zabavila řidičský průkaz.  Skočil pod vlak

  Mohelnice –  Smrt na kolejích potkala čtyřiadvacetiletého muže z Bruntálu, kterého v pondělí po desáté hodině večer srazil na železniční stanici v Mohelnici vlak. Strojvůdce projížděl nádražím rychlostí 85 kilometrů v hodině, když spatřil postavu, která seskočila z perónu do kolejiště a postavila se čelem blížícímu se vlaku. Vlak nebylo možné ubrzdit, muž svým zraněním na místě podlehl. Událost je nyní v šetření, více ukáže nařízená soudní pitva.


  Prchal před policií a prorazil si vanu

  Šumperk – Vlastní nešikovnost způsobila, že si čtyřiadvacetiletý muž ze Šumperka prorazil olejovou vanu na svém automobilu VW Golf. Stalo se to v pondělí dopoledne, když ujížděl z Radniční ulice před pěší zónu do ulice Generála Svobody. Snažil se uniknout hlídce městské policie a na kruhovém objezdu v Husitské ulici dostal smyk, najel na vyvýšený obrubník a udělal tak díru do vany. Z místa nehody pak ujel. Strážníci našli auto v ulici Vrchlického. Řidič měl už před tímto kouskem vysloven zákaz řízení do května příštího roku. Teď je navíc podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí.


  Automobilová honička skončila v cele

  Rapotín – Dalším výtečníkem, který se rozhodl utéci policii, je třiačtyřicetiletý muž z Jindřichova. Muži zákona ho chtěli zastavit v úterý před třiadvacátou hodinou v ulici Jesenická v Rapotíně. Řidič však namísto na brzdu šlápnul na plyn. Riskantní jízdou na trase Rapotín – Rejchartice – Kopřivná se snažil se svým vozem Ford uniknout kontrole. Policisté ho dostihli a zastavili právě v Kopřivné. Řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce a lékařskému vyšetření. Ukázalo se, že nesmí až do července řídit žádná motorová vozidla. Muž byl zadržen a skončil v policejní cele pro podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí. Majitel vozidla zatím není známý, auto bylo proto zajištěno a odtaženo.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).