ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 12. týden

22. března 2020, 20:00, BH
Z policejní linky - 12. týden
  • Podvodný prodej
  • Lupičům hrozí až osm let ve vězení

Podvodný prodej
Zábřeh – Na internetového podvodníka zřejmě narazil devětatřicetiletý muž ze Zábřeha. V únoru letošního roku zareagoval na inzerát nabízející k prodeji osobní automobil tovární značky Ford Focus za zhruba 118 tisíc korun. Po vzájemné elektronické komunikaci s prodávajícím převedl smluvenou finanční částku na účet vedený v cizině s tím, že vozidlo bude po platbě přepraveno do České republiky. Do současné doby mu však vůz nebyl dodán, a ani mu nebyly vráceny peníze. Prodávající s poškozeným přerušil veškerou komunikaci, a proto se muž obrátil na policii.

Lupičům hrozí až osm let ve vězení
Zábřeh – Policisté upozorňují občany na vážnost situace v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou České republiky, která se odráží také v přísnějších trestech pro pachatele některých trestných činů. Čtyřnásobně delší trest nyní například hrozí jednatřicetiletému muži ze Vsetínska, který se měl o víkendu 14. a 15. března vloupat do sklepní kóje v Zábřehu. S sebou si odnesl sedmdesát osm lahví vína v hodnotě asi 10 tisíc korun. Policisté muži sdělili obvinění ze spáchání zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Běžně by pachateli hrozil trest odnětí svobody maximálně na dva roky. Protože se však tohoto činu dopustil po vyhlášení nouzového stavu, hrozí mu v případě uznání viny mnohem vyšší sazba, a to až osm let odnětí svobody. Stejná trestní sazba hrozí i pachateli následujícího případu.
Mohelnice – Někdy v době od 16. do 17. března se zatím neznámý pachatel vloupal do kůlny na dvoře rodinného domu v Mohelnici. Z kůlny odcizil motokrosový motocykl značky Yamaha. Majitel škodu předběžně odhadl na 50 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.