ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 12. týden

26. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
  • Kdo odjel vozidlem?
  • Usedl za volant, přestože neměl
  • Zpronevěřil svěřené peníze
  • Řidička přehlédla jiné vozidlo
  • Při předjíždění došlo k nehodě
  • Podvodné jednání
  • Policie dopadla vařiče pervitinu
  • Vloupali se do garáží

Kdo odjel vozidlem?
Zábřeh – Na parkovišti na ulici Severovýchod v Zábřehu zmizel automobil značky Škoda Octavia. Ve čtvrtek 23. března večer majitel zaparkoval na uvedeném místě, a když se kolem půlnoci vrátil, už ho tam nenašel. Škoda byla vyčíslena předběžně na 120 tisíc korun. Policisté po vozidle i pachateli pátrají.

Usedl za volant, přestože neměl
Zábřeh – Mladý řidič řídil v sobotu 25. března kolem i přes soudní zákaz. Policisté kontrolovali v noci na ulici Na Křtaltě v Zábřehu osobní motorové vozidlo Opel Vectra. Lustrací 23letého řidiče zjistili, že rozhodnutím Městského soudu Šumperk má od dubna loňského roku na dobu jednoho roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Další jízdu mu zakázali. Nyní je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky.

Zpronevěřil svěřené peníze
Šumpersko – Dne 12. ledna převzal 26letý muž z Olomoucka od poškozené 24leté ženy ze Šumperska finanční hotovost ve výši 20 tisíc korun, za kterou jí měl po vzájemné dohodě zakoupit osobní vozidlo Mazda 6, které si poškozená vybrala na internetovém portále. Do současné doby však ženě automobil nedodal, ani jí peníze nevrátil zpět. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zpronevěry, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Řidička přehlédla jiné vozidlo
Šumperk – V Šumperku došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 23. března o půl sedmé ráno na křižovatce ulic Vítězná, Reissova, Jiřího z Poděbrad a Bratrušovská jela 38letá řidička s vozidlem Fiat Punto ze směru od ulice Reissova na ulici Jiřího z Poděbrad. Při vjíždění do křižovatky přehlédla po hlavní komunikaci jedoucí vozidlo VW Passat, načež došlo ke střetu obou vozidel. Žena byla odvezena k ošetření do nemocnice. Orientační dechové zkoušky měly u obou negativní výsledky. Škoda na fiatu byla předběžně odhadnuta na částku 20 tisíc korun a na vozidle volkswagenu na 50 tisíc korun.


Při předjíždění došlo k nehodě
Bludov – Na Bludovském kopci došlo k nehodě tří osobních vozidel. Dne 23. března po jedné hodině odpolední předjížděl řidič vozidla jedoucího ve směru od Šumperka na Bludov vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu, kdy jedno z předjížděných vozidel začalo rovněž předjíždět. Řidič, aby zabránil střetu s tímto vozidlem, strhnul řízení vlevo, kde se čelně střetl s protijedoucím automobilem, jehož řidička utrpěla zranění. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření.

Podvodné jednání
Šumpersko - V období od listopadu roku 2015 do února 2016 převzala 23letá žena a 24letý muž z Frýdku-Místku od poškozené 22leté ženy ze Šumperska dvě osobní motorová vozidla značky Alfa Romeo za účelem provedení opravy vozů. V souvislosti s opravou si od poškozené převzali také přibližně 73 tisíc korun. Do současné doby oprava vozů nebyla provedena a poškozené nebyly vozidla spolu s finanční hotovostí vráceny zpět. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 103 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na 5 let.

Policie dopadla vařiče pervitinu
Zábřeh, Mohelnice - Několik měsíců měli policisté v hledáčku dvě osoby, 23letou ženu a jejího o 16let staršího partnera. Dvojice vyráběla a distribuovala pervitin ve městech Zábřeh a Mohelnice. Ve čtvrtek 16. března provedli policisté v bytě partnerů domovní prohlídku, kterou překazili výrobu další várky. Během prohlídky zajistili 264 tablet léčiva, chemikálie a další prostředky potřebné k výrobě drogy. Žena byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jí hrozí až 5letý trest odnětí svobody. Její 39letý partner byl již v minulosti opakovaně pro drogovou trestnou činnost trestán, takže jemu hrozí tvrdší trest, a to odnětí svobody až na 10 let. Obviněný muž je stíhán vazebně.
Další dva muži ve věku 37 a 40 let také vyráběli a distribuovali pervitin v Olomouckém kraji. Při domovních prohlídkách a dalších procesních úkonech policisté u dvojice zajistili marihuanu, hašiš, pervitin a prostředky potřebné k výrobě pervitinu. Jelikož oba byli v posledních třech letech pravomocně odsouzeni pro drogovou trestnou činnost, vyslechli si obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jim hrozí až trest odnětí svobody v délce 10 let.


Vloupali se do garáží
Šumperk - Víc škody než užitku způsobil neznámý pachatel, který si zvolil netradiční způsob vloupání do garáže v Šumperku. Někdy v době od 18. února do 19. března proboural stěnu z jedné garáže do druhé. Z pracovního ponku pak odcizil drobné nářadí v hodnotě pět set korun. Poškozením zdi způsobil 68letému majiteli škodu za tisíc korun.
Šumperk - Vyšší škodu způsobil neznámý pachatel při vloupání do garáže na jiném místě v Šumperku. V průběhu posledních dvou týdnů vypáčil vrata a z garáže odcizil dvě kompletní sady kol včetně pneumatik. 64letý majitel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.