ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 12. týden

27. března 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
  • Odcizení věcí z vozidla
  • Alkohol za volantem
  • Poškodil autobusové nádraží
  • Ukradli mu auto
  • Odcizil pánskou tašku
  • Dostal se do auta a odcizil lyžařskou obuv
  • Obstaral si snídani
  • Přemohl ji mikrospánek
  • Pil alkohol a havaroval

Odcizení věcí z vozidla
Velké Losiny - V sobotu 26. března ve večerních hodinách vnikl neznámý pachatel na pozemek u domu ve Velkých Losinách. U zaparkovaného vozidla rozbil zadní okno a z kufru odcizil tři motorové pily, kalač a další věci. Šestadvacetiletý poškozený vyčíslil škodu na více jak 95 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Šumperk – 34letého muže, řídícího automobil značky Peugeot, zastavili policisté ve večerních hodinách v pátek 25. března v Šumperku. Po kontrole dokladů vyzvali policisté řidiče k dechové zkoušce. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,92 ‰ alkoholu. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poškodil autobusové nádraží
Šumperk - Škodu za 100 tisíc korun způsobil řidič nákladního vozidla v Šumperku. Ve středu 23. března projížděl 48letý muž s vozem značky Daf Šumperkem. Nerespektoval dopravní značku „Zákaz vjezdu" a vjel na autobusové nádraží. Při průjezdu nádražím zavadil návěsem o střešní konstrukci nástupiště C. Nárazem došlo k ohnutí všech nosných sloupů střechy nástupiště. Na vozidle nevznikla žádná škoda. Dechová zkouška byla u řidiče negativní.


Ukradli mu auto
Mohelnice - O své vozidlo přišel 26letý muž ze Šumperska. V úterý 22. března ráno zaparkoval vůz značky Škoda na ulici 1. máje v Mohelnici. Když se na místo v odpoledních hodinách vrátil, automobil zde již nebyl. Neznámý pachatel svým jednáním způsobil škodu za 100 tisíc korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

Odcizil pánskou tašku
Mohelnice - Podezření ze spáchání přečinu krádeže si vyslechl 41letý muž z Albrechtic. V neděli 20. března oznámil na policii 63letý muž krádež své tašky. Poškozený si pánskou příruční tašku volně odložil v jednom z mohelnických barů. I s taškou pak zmizely věci, jako osobní doklady, dvě balení tabáku a peněženka s finanční hotovostí 6 500 korun. Policisté hned na místě začali zjišťovat podrobnosti a pátrat po možném pachateli. V jiném baru vypátrali 41letého muže, který se pohyboval na místě činu. U něj pak nalezli odcizenou pánskou tašku s doklady a finanční hotovostí. Peníze však již nebyly všechny, více jak tisíc korun chybělo.

Dostal se do auta a odcizil lyžařskou obuv
Bludov - Vloupání do vozidla oznámil na policii 40letý muž z Břeclavska. V pondělí 21. března odpoledne odstavil vůz značky Škoda na volně přístupném parkovišti v Bludově. Neznámý pachatel u vozidla rozbil jedno z oken a z kufru odcizil batoh s lyžařskými botami Head. Krádeží bot způsobil neznámý pachatel škodu za 6 tisíc korun a rozbitím okna 3 500 korun.

Obstaral si snídani
Bohutín - Zřejmě pro čerstvé pečivo na snídani si přišel neznámý pachatel v Bohutíně. Pachatel v pondělí 21. března v brzkých ranních hodinách překonal bránu u zásobovací rampy prodejny potravin. Z rampy odcizil pečivo v hodnotě 287 korun.

Přemohl ji mikrospánek
Mohelnice - Jednadvacetiletá řidička jela v sobotu 19. března odpoledne po silnici R35 ve směru od Olomouce na Mohelnici. Za volantem vozu značky VW ženu zřejmě přemohl mikrospánek a vyjela vpravo mimo silnici. Po najetí do příkopu se vůz převrátil přes střechu a zůstal stát na kolech. Řidička z dopravní nehody vyvázla bez zranění. Způsobená škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.


Pil alkohol a havaroval
Vikýřovice – Při dopravní nehodě naměřili policisté 30letému řidiči hodnotu 2,24 ‰ alkoholu v krvi. Muž projížděl v sobotu 19. března v brzkých ranních hodinách Vikýřovicemi. Při odbočování vyjel mimo silnici a čelně narazil do kovového zábradlí. Po pozitivní dechové zkoušce se řidič odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Lustrací policisté zjistili, že 30letý muž má od roku 2014 platný zákaz řízení motorových vozidel. Na vozidle a zábradlí vznikla škoda za 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).