ZPRÁVY

Z policejní linky - 12. týden

22. března 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
  • Zloděj šel po čokoládě
  • Řidič posilněn alkoholem
  • Sprejoval po chodníku
  • Posprejoval panelový dům
  • Posprejoval školu
  • Z trezoru odcizil peníze
  • Nalezl mrtvého muže
  • Nalezl dělostřelecký granát
  • Alkohol za volantem
  • Z rolby odcizil hliníkové lišty

Zloděj šel po čokoládě
Šumperk
- Neznámý zloděj se někdy v době od čtvrtečního večera do pátečního rána vloupal do prodejny cukrovinek na ulici Slovanská v Šumperku. Skleněnou výplň dveří rozbil kamene a následně vešel dovnitř, kde ukradl blíže nezjištěné množství čokolád Studentská pečeť. Předběžná škoda byla vyčíslena na 6 tisíc korun. Policisté se případem zabývají a po zloději pátrají.

Řidič posilněn alkoholem
Šumper
k - V sobotu kolem jedné hodiny ranní zastavili policisté řidiče vozidla značky Fiat Bravo na ulici Zábřežská v Šumperku. Při provedené dechové zkoušce se na displeji přístroje zastavila hodnota přítomného alkoholu v dechu na 1,63 promile. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení hrozí řidiči až jednoroční pobyt ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Sprejoval po chodníku
Šumperk
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který 19. března v dopoledních hodinách na chodníku u křižovatky ulic J. z Poděbrad a Vítězné v Šumperku nastříkal černou barvou dvě velká písmena „Z“. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 1 500 korun.

Posprejoval panelový dům
Šumperk
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 17. do 18. března na ulici Zahradní v Šumperku posprejoval panelový dům deseti bílými a šedými nápisy. Celkově tak městu Šumperk způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

Posprejoval školu
Šumperk
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. března na ulici Šumavské v Šumperku posprejoval budovu místní základní školy. Na stěnu nastříkal nápis o velikosti 120 krát 50 centimetrů. Způsobil škodu kolem 6 tisíc korun.

Z trezoru odcizil peníze
Loučná nad Desnou
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. března po překonání zámku u vstupních dveří vnikl do objektu údržby v průmyslovém areálu v obci Loučná nad Desnou. Z dílny vzal úhlovou brusku, páčidla a rudl, pak vnikl do administrativní budovy, kde tyto věci zanechal. V kanceláři administrativní budovy přesunul z účetní kanceláře do expediční kanceláře trezor. Do trezoru vyřezal otvor a odstranil zamykací mechanismus, posléze z něho odcizil finanční hotovost přes 149 tisíc korun. Dále pachatel z objektu odcizil čtyři nové zimní pneumatiky. Než objekt opustil, hasicím práškovým přístrojem vystříkal celý prostor kanceláře a poškodil výpočetní techniku. Škoda na zařízení činí kolem 125 tisíc korun.

Nalezl mrtvého muže
Šumperk
- Dne 17. března před desátou hodinou oznámil na policii 67letý muž z Šumperka, že na ulici Jesenické v Šumperku naproti obchodnímu domu Albert v travnatém porostu při procházce nalezl mrtvého muže. Přivolaní policisté šetřením zjistili, že se jedná o 50letého muže z Petrova nad Desnou, který se pohyboval mezi lidmi bez domova. Lékař nezjistil cizí zavinění a ve věci byla nařízena zdravotní pitva.

Nalezl dělostřelecký granát
Hoštejn
- Dne 16. března před sedmnáctou hodinou oznámil na policii 43letý muž z Bludova, že v katastru obce Hoštejn v oblasti nazývané Drozdovská pila nalezl za použití detektoru kovu munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 100 mm a zápalnici. Munice pochází z období II. světové války. Pyrotechnik vše zajistil a převezl k likvidaci. Ke zranění osob nedošlo.

Alkohol za volantem
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 50letý muž z Moravičan, který byl dne 15. března před jednadvacátou hodinou na ulici Zábřežské v Mohelnici kontrolován jako řidič vozidla BMW. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 38 promile. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Z rolby odcizil hliníkové lišty
Loučná nad Desnou
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. do 14. března v obci Loučná nad Desnou vnikl do oploceného areálu paintballového hřiště. Z odstavené sněžné rolby odcizil čtyři hliníkové pásové lišty. Dále odcizil čtyřicet podložek, osmdesát vysokopevnostních šroubů a čtyři vodící lišty. Celkově způsobil škodu kolem 27 300 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.3.2015 16:48
Titulek: aha
Autor: aha
79
No to je pěkné ,... radnice oslovila místní "sprajery", aby pomalovali betonové parkoviště ... hle a vemou to pěkně kolem BSK tam je vzor pomalování, školku, zahradní... a finská tam bude veledílo.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.