ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 11. týden

17. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
  • Sprejer na železnici
  • Nekradl poprvé
  • Neodhadl vzdálenost mezi vozidly
  • Podnapilá řidička
  • Zmizela jízdní kola
  • Poškozené vozidlo

Sprejer na železnici
Velké Losiny – Neznámý vandal poškodil zastávku. V pátek 15. března odpoledne bylo policistům oznámeno, že někdo posprejoval zadní stěnu vlakové zastávky v obci Velké Losiny. Na zeď nastříkal stříbrnou a černou barvou dva nápisy, jeden o rozměru 650 x 200 centimetrů a druhý o velikosti 40 x 48 centimetrů. Škoda, kterou pachatel způsobil společnosti Svazek obcí údolí Desné, nebyla doposud vyčíslena.

Nekradl poprvé
Šumperk – Zloději čokolád hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. V úterý 12. března vpodvečer si 31letý muž vyhlédl v šumperské prodejně potravin tři čokolády v hodnotě za 300 korun. Platit se mu za ně však nechtělo. Cukrovinky si uschoval pod oblečení a bez zaplacení prošel pokladní zónou. Tam už na něj čekal pracovník ostrahy. Přivolaní policisté zjistili, že se muž takového skutku dopustil již poněkolikáté.

Neodhadl vzdálenost mezi vozidly
Libivá – Řidič špatně vyhodnotil vzdálenost mezi vozidly a došlo tak k dopravní nehodě. V pondělí 11. března po šesté hodině ráno došlo u obce Libivá na Mohelnicku k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Řidič osobního vozu Audi jedoucí ve směru na Mohelnici měl v úmyslu předjet tahač s návěsem. Přejel z pravého do levého jízdního pruhu, aby se přesvědčil, zda může soupravu bezpečně předjet. Zaregistroval protijedoucí vozidlo, a proto předjíždět nezačal. Při návratu do svého jízdního pruhu však špatně vyhodnotil vzdálenost mezi vozidly a levou přední částí vozu narazil do návěsu. Nehoda se obešla bez zranění. Za tento nevydařený manévr uložili policisté 28letému řidiči osobního vozu tisícikorunovou pokutu.


Podnapilá řidička
Velké Losiny – Žena ze Šumperka je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V sobotu 9. března večer nezvládla 55letá řidička řízení svého vozidla. Přejela do protisměru a levou částí vozu sjela mimo silnici. Policisté ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol. Přístroj opakovaně naměřil hodnoty přes 2,6 promile alkoholu v dechu.

Zmizela jízdní kola
Postřelmov – Neznámý pachatel připravil hned tři cyklisty o jejich kola. Nemilé překvapení čekalo v sobotu 9. března večer na návštěvníky pohostinství v Postřelmově. Tři z nich přišli o svá jízdní kola značek Merida, Favorit a Rock Machine, která ponechali uzamčená lankovým zámkem ve stojanu před restaurací. Odcizením jízdních kol vznikla škoda za více než 19 tisíc korun.

Poškozené vozidlo
Malá Morava – Padající strom poškodil osobní automobil. Velmi nepříjemnou situaci zažil v neděli 10. března večer řidič vozu Škoda Octavia, který projížděl úsekem mezi obcemi Vlaské a Malá Morava na Hanušovicku. Bezprostředně před jeho vozem se totiž v důsledku silného poryvu větru najednou uvolnil kmen buku. Strom přehradil celou silnici a způsobil také škodu na čelním skle a střeše octavie. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.