ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 11. týden

18. března 2018, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
  • Poškozené vozidlo
  • Řidič posilněný alkoholem
  • Pozitivní test na přítomnost drog
  • Poškozená garážová vrata
  • Nehoda se obešla bez zranění
  • Policisté žádají svědky
  • Neoprávněný přístup k facebookovému profilu
  • Řidič pod vlivem drog
  • Poničil vozidla

Poškozené vozidlo
Sobotín – Škodu za 20 tisíc korun způsobil vandal v Sobotíně. V noci na sobotu 17. března si neznámý pachatel vyhlédl osobní vůz VW Bora, který stál před rodinným domem. V laku vytvořil rýhy a utrhl anténu.

Řidič posilněný alkoholem
Libina – Mladík z Karvinska skončil v policejní cele. V sobotu 17. března zastavili policisté v Libině vůz Škoda Octavia. 23letého řidiče vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Přístroj mu naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,05 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní test na přítomnost drog
Šumperk – Mladík řídil pod vlivem drog. Ve čtvrtek 15. března vpodvečer zastavili policisté v Šumperku vozidlo Mercedes Benz Vito, které řídil 18letý mladík. Po předložení dokladů policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní, a to na látky canabis a amfetamin/metamfetamin.

Poškozená garážová vrata
Hrabová – Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V noci na čtvrtek 8. března někdo poškodil garážová vrata na rodinném domě v obci Hrabová tak, že je polil dosud nezjištěnou látkou. Jejich majiteli způsobil škodu za 45 tisíc korun.

Nehoda se obešla bez zranění
Hrabišín – Mezi Novým Malínem a Hrabišínem došlo k dopravní nehodě tří vozidel. V úterý 13. března jela 21letá řidička vozu Seat Toledo směrem na Hrabišín. Při předjíždění vozu Ford Tourneo si nevšimla, že ona sama již byla předjížděna automobilem značky Peugeot. S tím se střetla. Po nárazu ztrhla vůz vpravo, kde narazila do předjížděného vozidla Ford, se kterým jeho řidič vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do pařezu a následně zůstal stát v poli. Řidič vozu Peugeot dostal po střetu smyk, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do dopravního značení a dále do stromu, který se nárazem zlomil. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidlech Seat a Ford byla předběžně vyčíslena na částku 20 tisíc korun, na voze Peugeot na 40 tisíc korun.


Policisté žádají svědky
Bludov - Policisté žádají o pomoc svědky dopravní nehody. V úterý 13. března okolo čtvrt na pět odpoledne došlo k nehodě na železničním přejezdu mezi obcemi Bludov a Postřelmov, v blízkosti Habermannovy vily. Na místě byla poškozena závora zabezpečující železniční přejezd. O jejím poškození policisty informoval projíždějící řidič. K dopravní nehodě došlo nejspíš tak, že někdo jedoucí směrem na Postřelmov nerespektoval výstražné zařízení železničního přejezdu a nárazem poškodil pravou závoru ve směru své jízdy. Aniž by poškození závory oznámil, z místa odjel. Majiteli zabezpečovacího zařízení tak způsobil škodu předběžně vyčíslenou na částku 20 tisíc korun. Policisté prosí řidiče, kteří mají jakýkoliv poznatek k nehodě, aby dali vědět buď na telefonním čísle 735 788 600, nebo na bezplatné lince 158.


Neoprávněný přístup k facebookovému profilu
Okres - Ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací je podezřelý dosud neustanovený pachatel. V říjnu loňského roku si někdo opatřil přístupové údaje k facebookovému profilu 26leté ženy. Po překonání přístupového hesla měl pak volný přístup k veškeré komunikaci na uvedeném profilu.

Řidič pod vlivem drog
Mohelnice – Mladý muž se před jízdou posilnil drogami. V pondělí 12. března dopoledne zastavili policisté na ulici Sadová v Mohelnici 24letého řidiče vozu VW Caddy. Při dechové zkoušce bylo vyloučeno, že řídil pod vlivem alkoholu. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek však ukázal pozitivní hodnoty, a to na látky canabis a amfetamin/metamfetamin.

Poničil vozidla
Zábřeh – Neznámý vandal způsobil škodu za 70 tisíc korun. Zábřežští policisté pátrají po pachateli, který v době od 9. do 11. březma na sídlišti Severovýchod v Zábřehu poškodil lak na celkem deseti vozidlech. Na auta různých značek vyryl rýhy a obrazce ve tvaru kosočtverců. Policisté žádají občany, kteří mají jakoukoliv informaci, která by mohla přispět ke zjištění osoby pachatele, nebo byli jednáním pachatele také poškozeni, aby dali vědět buď na Obvodním oddělení Policie ČR v Zábřehu, nebo na bezplatné lince 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.