ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 11. týden

19. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
  • Z domu nic nezmizelo
  • Bezpečnostní opatření
  • Požár nebyl úmyslný
  • Dopravně bezpečnostní opatření
  • Řídili i přes zákaz
  • Srazil dítě
  • Alkohol za volantem
  • Vloupal se do garáže

Z domu nic nezmizelo
Mohelnice – Neznámý pachatel se vloupal do domu v Mohelnici. V noci na pátek 17. března vypáčil v zadní části domu okno do koupelny a vlezl dovnitř. Poté v jednotlivých místnostech prohledal skříně a zásuvky, avšak nic nezmizelo. 55letému majiteli způsobil škodu poškozením okna ve výši tisíc korun.

Bezpečnostní opatření
Zábřeh – Policisté z obvodního oddělení Zábřeh se zaměřili na kontroly řidičů. Během dopoledne 17. března zvládlo šest policistů zkontrolovat 64 vozidel. Téměř u poloviny zjistili porušení zákona. Nejčastějším prohřeškem, a to ve dvanácti případech, bylo nerespektování dopravního značení. U osmi vozidel zjistili policisté špatný technický stav, pětkrát nebyli řidiči připoutáni bezpečnostním pásem a v jednom případě jel řidič bez předepsaného osvětlení. Všechny případy byly vyřešeny na místě uložením blokové pokuty.

Požár nebyl úmyslný
Vikýřovice – Ve středu 15. března provedli policisté společně s hasiči ohledání požářiště v areálu ve Vikýřovicích, kde v úterý v ranních hodinách hořela budova. Vyšetřovatelé pracovali se třemi možnými příčinami požáru - úmyslné zapálení, nedbalostní jednání provozovatele a technická závada. Jelikož po ohledání bylo vyloučeno úmyslné jednání neznámého pachatele, případ si na místě převzal vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru.

Dopravně bezpečnostní opatření
Velké Losiny - Více jak 100 řidičů zkontrolovali policisté z Velkých Losin při bezpečnostním opatření. Ve středu 15. března v dopoledních hodinách uspořádali preventivně bezpečnostní opatření zaměřené na dodržování zákona o silničním provozu. Většina řidičů prošla kontrolou bez problémů. Zákon porušilo pouze pět řidičů. Blokové pokuty byly rozdány za špatný technický stav, nepoužití bezpečnostních pásů a jízdu bez dokladů. Poslední přestupek řidiče, který nadýchal zbytkový alkohol, oznámili policisté k projednání na příslušný městský úřad.

Řídili i přes zákaz
Nový Malín – Policisté zastavili v Novém Malíně 34letého řidiče, který neměl za volantem co pohledávat. Muž ze Šumperka řídil v pondělí 13. března vozidlo Volkswagen Passat, když jej zastavila policejní hlídka. Při kontrole dokladů se zjistilo, že mu byl rozsudkem soudu mimo jiné uložen trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a to až do května roku 2024. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.
Šumperk - Ze stejného přečinu je podezřelý i 22letý mladík ze Zábřehu. Toho policisté zastavili v úterý 14. března v brzkých ranních hodinách v Šumperku. Lustrac se zjistilo, že má rozhodnutím městského úřadu zakázáno řízení motorových vozidel do dubna 2017.
V případě uznání viny hrozí oběma mužům až trest odnětí svobody na 3 roky.

Srazil dítě
Šumperk - Dopravní nehoda, při které byla sražena malá chodkyně, se naštěstí obešla bez vážnějšího zranění. V úterý 14. března projížděl 56letý muž s automobilem Volkswagen Passat Šumperkem. Na křižovatce ulic Lidická a 8. května přehlédl 7letou dívku, která šla po přechodu pro chodce. Řidič na poslední chvíli začal brzdit, ale nárazu zabránit nedokázal. Dívka byla se zraněním převezena do šumperské nemocnice. Požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 5 tisíc korun.


Alkohol za volantem
Mohelnice – V Mohelnici byl přistižen opilý řidič. V neděli 12. března před polednem zaregistrovali policisté vozidlo, které projíždělo jednosměrnou ulicí v protisměru. Automobil zastavili a 63letého řidiče z Prostějovska vyzvali k dechové zkoušce. Přístroj naměřil hodnotu 1,96 promile alkoholu. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vloupal se do garáže
Mohelnice - Neznámý pachatel odcizil z garáže motocykl. V noci na pondělí 13. března se někdo vloupal do garáže. Po překonání vstupních dveří odcizil motocykl značky Simson, červené barvy. 63letý majitel vyčíslil škodu na 15 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.3.2017 20:03
Titulek: Lidická
Autor: aha
57
Klasika řidič jel jak prase ...

Jesenická, Uničovská, Lidická, Bratrušovská
To jsou nové závodní dráhy. MP-Šumperk by měla začít jednat.
Reagovat
Datum: 23.3.2017 07:08
Titulek: Re: Lidická
Autor: X
52
Jako taky začít závodit ?
Reagovat
Datum: 23.3.2017 13:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Lucie
46
To těžko - nová závodní místa, vždyť jsou ty cesty neustále plné, jezdíme tam denně a nestalo se nám, že bychom byly schopni jet "jak prase" jak vy říkate...
Řidič prostě děcko přehlédl a nebo jak známe děcka - nerozhlédnou se a normálně si vběhnou na cestu, takže to vždy nemusí odnést chudák řidič...
Reagovat
Datum: 25.3.2017 08:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Radka
44
Nikdy neuškodí nové testy pro řidiče. Takové to, nic se nestalo, může příště znamenat smrt pro dítě. Nevím jak vy, já zde ve spravedlnost nevěřím, asi bych si ji zjednala sama.Pak by byl řidič chudák.
Reagovat
Datum: 25.3.2017 11:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
66
A co byste udělala?
Reagovat
Datum: 25.3.2017 11:39
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: J.
40
Pouze silná slova doma za stolem a když nevěříš ve spravedlnost, tak se odstěhuj do Ruska nebo KLDR tam se jí dočkáš.
Reagovat
Datum: 25.3.2017 17:51
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: C.
41
Sám se odstěhuj.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.