ZPRÁVY

Z policejní linky - 11. týden

15. března 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
  • Jízda pod vlivem alkoholu
  • Bezpečnostní opatření
  • Zneužil facebookový profil
  • Krádež elektromotorů
  • Krádež jízdního kola
  • Zaměřil se na vodovodní baterie
  • Zpronevěra zařízení
  • Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu
  • Nebezpečné vyhrožování
  • Nezvaný host navštívil chalupu

Jízda pod vlivem alkoholu
Mohelnice
- V sobotu 14. Března kolem třetí hodiny ranní kontrolovala policie řidiče v Mohelnici na ulici Družstevní. Při kontrole řidiče osobního auta značky Audi A3 byla u pětadvacetiletého muže provedena i dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Přístroj ukázal 1,63 promile. Řidiči byl odebrán řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda.

Bezpečnostní opatření
Šumperk
- Dne 11. března proběhla na území Šumperka dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Během celé akce policisté z dopravního inspektorátu zkontrolovali 54 vozidel, kdy zjistili 43 přestupků, za které uložili blokové pokuty ve výši 12 700 korun. V převážné většině se jednalo o překročení povolené rychlosti a technický stav vozidel. Další bezpečnostní akce se uskutečnila v teritoriu Šumperka o den později v dopoledních hodinách. Tato akce byla zaměřena na veřejný pořádek a kontrolu ubytovacích zařízení. Během akce bylo zkontrolováno 10 ubytoven a 183 osob. V rámci opatření nebyla zjištěna žádná osoba v pátrání ani žádný přestupek v souvislosti se zákazem konzumace alkoholu na veřejnosti.

Zneužil facebookový profil
Mohelnice, Zábřeh
- Trestných činů neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se dopustil neznámý pachatel, který v době od 9. do 11. března připravil 30letého muže z Mohelnice o finanční hotovost kolem 19 tisíc korun. Neznámý pachatel překonal přístupové heslo k facebookovému profilu 30letého muže ze Zábřehu na Moravě. Posléze jeho jménem rozeslal žádost o zaslání 40 korunové částky. Třicetiletý muž z Mohelnice tuto částku chtěl zaslat, a proto vyplnil přihlašovací údaje ke svému elektronickému bankovnictví do zaslaného formuláře. Na další zaslaný odkaz vyplnil údaje o své platební kartě a telefonní kontakt na sebe. Na tento telefon mu posléze přišly dva autorizační kódy. Ještě během komunikace s pachatelem zjistil, že mu byly z jeho účtu provedeny dvě platby. Poškozený muž okamžitě kontaktoval svoji banku, kdy se mu podařilo zabránit odeslání druhé platby. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Krádež elektromotorů
Ráje
c - Z úterý 10. na středu 11. března překonal zloděj zámky na vratech vedoucích do skladu v areálu společnosti v katastru obce Rájec. Dosud neznámý pachatel odcizil 8 elektromotorů i s příslušenstvím. Společnosti způsobil celkovou škodu za 121 tisíc korun.

Krádež jízdního kola
Mohelnice
- Někdy během desátého týdne tohoto roku se vloupal zloděj do sklepní kóje v domě na ulici Staškova v Mohelnici. Po odstranění a překonání zámku zde odcizil uložené pánské horské jízdní kolo. Majiteli způsobil celkovou škodu poškozením a odcizením ve výši 23 tisíc korun.

Zaměřil se na vodovodní baterie
Vernířovice
- V období od ledna do současné doby se vloupal neznámý zloděj do dvou rekreačních chat v obci Vernířovice. V jedné chatě po překonání vstupních dveří vše prohledal a demontoval dvě pákové vodovodní baterie. Ve druhé chatě také rozbil dveře a vnikl dovnitř. Opět demontoval vodovodní a sprchovou baterii. Dvěma majitelům tak dosud neznámý zloděj způsobil celkovou škodu poškozením a odcizením v hodnotě 6 tisíc korun.

Zpronevěra zařízení
Zábřežsko
- Ve čtvrtek odpoledne si zapůjčil jeden zájemce v obci na Zábřežsku chladící zařízení na nápoje. Uzavřel se společností smlouvu o výpůjčce a zařízení v hodnotě 14 tisíc korun si odnesl. Vše měl vrátit do pátečního večera. Tak se bohužel nestalo. Společnost jej kontaktovala, ale bezvýsledně. Proto celou věc oznámila na policii. Muži za zpronevěru hrozí až dva roky vězení.

Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu
Šumperk
- V pondělí kolem páté hodiny ranní došlo k dopravní nehodě v Šumperku na ulici Zábřežská. Osmapadesátiletý řidič osobního auta značky Renault Megane jel směrem k ulici Jesenická. Na křižovatce při odbočování do ulice Jílová nezvládl řízení a vjel mimo komunikaci a narazil do sloupku svislého dopravního značení a následně do živého plotu. Vozidlo bylo pojízdné a z místa nehody odjel a zaparkoval na parkovišti nedaleké společnosti. Zde byl zkontrolován policejní hlídkou. Při kontrole dokladů a řešení dopravní nehody došlo také na dechovou zkoušku. Zkouška byla pozitivní a stupnice se zastavila na hodnotě1,33 promile. Řidič se dobrovolně podrobil i lékařskému vyšetření s odběrem krve. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Při nehodě nedošlo ke zranění, ale způsobená škoda na vozidle a na majetku třetí osoby se vyšplhala na 60 tisíc korun.

Nebezpečné vyhrožování
Šumperk
- Smrtí a ublížením vyhrožoval v pátek 6. března svým kolegům v zaměstnání třicetiletý muž ze Šumperku. Přivolaní policisté muže zadrželi a následující den obvinili z nebezpečného vyhrožování. V neděli pak soudce akceptoval návrh státního zástupce a na obviněného muže uvalil vazbu. Obviněný muž byl držitelem zbrojního průkazu, nicméně v souvislosti s jeho obviněním ze spáchání přečinu pytláctví byly všechny jeho legálně držené zbraně včetně zbrojního průkazu zajištěny. Přesto policisté provedli u obviněného muže v sobotu během dne domovní prohlídky, aby se ujistili, že nevlastí i jiné zbraně. Při domovní prohlídce se žádná další zbraň nenašla. Nyní muži hrozí až jeden rok ve vězení.

Nezvaný host navštívil chalupu
Jakubovice
- Trestného činu porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. prosince 2014 do 8. března po rozbití okna vnikl do rekreační chalupy v obci Jakubovice. Pachatel celý objekt prohledal, ale nic neodcizil. Majiteli způsobil na poškozeném okně škodu kolem 2 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).