ZPRÁVY

Z policejní linky - 11. týden

16. března 2014, 17:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
 • Krádež dřeva
 • Alkohol za volantem
 • Pokácel a odcizil 13 stromů v rezervaci
 • Výzva pro svědky dopravní nehody
 • Vnikl do garáží
 • Nedala přednost
 • Proháněl se v autě se zákazem řízení
 • Vnikl do budovy železniční stanice
 • Odcizil nářadí a naftu
 • Alkohol za volantem
 • Vnikl do jednatřiceti chat
Krádež dřeva
Šumperk
- Neznámý lapka řádil někdy v době do začátku do poloviny měsíce března na katastrálním území města Šumperk v blízkosti řeky Desné a Moravy. Na místní parcele neoprávněně vykácel a vytěžil celkem 21 různých listnatých stromů v celkové hodnotě 10 tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají. V případě prokázáni viny mu hrozí až dva roky ve vězení.

Alkohol za volantem
Rapotín
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 45letý muž ze Sobotína, který byl dne 12. března před půlnocí v obci Rapotín kontrolován jako řidič vozidla Škoda Fabia. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem měření 1, 38 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Pokácel a odcizil 13 stromů v rezervaci
Leština
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. 10. 2013 do 14. 1. 2014 v přírodní rezervaci Trlina v katastru obce Leština pokácel a odcizil devět buků a čtyři duby. Celkově byla škoda vyčíslena na částku 5574 korun.

Výzva pro svědky dopravní nehody
Jestřebí
- Dne 11. března po třiadvacáté hodině v obci Jestřebí došlo k dopravní nehodě, kdy nezjištěné vozidlo vyjelo mimo silnici a narazilo do skříně HUP u rodinného domu. Následně řidič z místa nehody ujel. Nárazem rovněž poškodil plynoměr a neoznámením způsobil škodu na uniklém plynu. Místo dopravní nehody bylo v době příjezdu policie uklizené, téměř bez jakýchkoliv poškozených částí nezjištěného vozidla. Celkově způsobil škodu kolem 15 tiséc koun. Z důvodu řádného prošetření dopravní nehody a zjištění řidiče vozidla, policie žádá svědky, aby se přihlásili na telefonním čísle 974779591 nebo lince 158. (foto viz příloha)

Vnikl do garáží
Šumperk
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 6. do 12. března na ulici Uničovské v Šumperku po vypáčení vrat vnikl do dvou garáží. Pachatel pouze odcizil elektrický prodlužovací kabel, který majitel nalezl za garáží. Celkově způsobil škodu na vratech kolem 4 tisíce korun.

Nedala přednost
Šumperk
- K dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly došlo v pondělí 10. března na ulici Jeremenkově v Šumperku. Čtyřiatřicetiletá řidička vozidla Ford Galaxi z Humpolce jela po ulici Fialové, kdy nedala přednost vozidlu Fiat Punto, které přijíždělo z pravé strany po ulici Jeremenkové. Při střetu byla zraněna lehce 18letá řidička fiatu. Dechová zkouška u obou řidiček byla negativní. Celková škoda na vozidlech činí 12 korun. (foto viz příloha)

Proháněl se v autě se zákazem řízení
Jindřichov
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 57letý muž z Ostravy, který byl 11. března po deváté hodině ranní v obci Jindřichov kontrolován jako řidič vozidla Škoda Octavia. Provedeným šetření bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, kdy byl odsouzen Okresním soudem v Šumperku s nabytím právní moci dne 10. června 2013 na dobu pěti let. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k podání vysvětlení.

Vnikl do budovy železniční stanice

Postřelmov
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 10. března ve večerních hodinách vnikl do objektu železniční stanice v Postřelmově. Místnosti uvnitř objektu prohledal, dále prohledal pokladnu, jelikož byla prázdná, tak nic neodcizil. Vloupáním způsobil na zařízení škodu 4500 korun.

Odcizil nářadí a naftu
Lukavice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 7. března v odpoledních hodinách v Lukavici po prostřižení pletivového plotu vnikl na pozemek zdejší firmy. Pachatel odstranil visací zámky u dveří do objektu skladu, ze kterého odcizil nářadí, nástroje a pohonné hmoty v celkové výši přes 28200 korun. Dále v době od 7. do 10. března na odstavné ploše za obchodem v Lukavici vnikl do nádrže zaparkovaného nákladního vozidla, ze kterého odcizil 300 litrů bionafty a 30 litrů motorové nafty z nezávislého topení. Celkově tak způsobil škodu přes 13800 korun.

Alkohol za volantem
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 31letý řidič Škody Octávie z Loštic, kterého v pondělí 10. března jedné hodiny ranní kontrolovala hlídka na ulici Lidické v Mohelnici. Dechová zkouška měla pozitivní výsledek 2, 01 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen, dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Muži byla zakázána další jízda a zadrženo řidičské oprávnění.

Vnikl do jednatřiceti chat
Šumperk
- Trestných činů porušování domovní svobody a poškozování cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. března v Šumperku v chatových koloniích U Náhonu a U Splavu vnikl za použití násilí do jedenatřiceti chat. Z objektů nic neodcizil, přesto způsobil majitelům škodu zhruba 20 tisíc korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).