ZPRÁVY

Z policejní linky - 11. týden

16. března 2014, 17:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
 • Krádež dřeva
 • Alkohol za volantem
 • Pokácel a odcizil 13 stromů v rezervaci
 • Výzva pro svědky dopravní nehody
 • Vnikl do garáží
 • Nedala přednost
 • Proháněl se v autě se zákazem řízení
 • Vnikl do budovy železniční stanice
 • Odcizil nářadí a naftu
 • Alkohol za volantem
 • Vnikl do jednatřiceti chat
Krádež dřeva
Šumperk
- Neznámý lapka řádil někdy v době do začátku do poloviny měsíce března na katastrálním území města Šumperk v blízkosti řeky Desné a Moravy. Na místní parcele neoprávněně vykácel a vytěžil celkem 21 různých listnatých stromů v celkové hodnotě 10 tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají. V případě prokázáni viny mu hrozí až dva roky ve vězení.

Alkohol za volantem
Rapotín
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 45letý muž ze Sobotína, který byl dne 12. března před půlnocí v obci Rapotín kontrolován jako řidič vozidla Škoda Fabia. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem měření 1, 38 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Pokácel a odcizil 13 stromů v rezervaci
Leština
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. 10. 2013 do 14. 1. 2014 v přírodní rezervaci Trlina v katastru obce Leština pokácel a odcizil devět buků a čtyři duby. Celkově byla škoda vyčíslena na částku 5574 korun.

Výzva pro svědky dopravní nehody
Jestřebí
- Dne 11. března po třiadvacáté hodině v obci Jestřebí došlo k dopravní nehodě, kdy nezjištěné vozidlo vyjelo mimo silnici a narazilo do skříně HUP u rodinného domu. Následně řidič z místa nehody ujel. Nárazem rovněž poškodil plynoměr a neoznámením způsobil škodu na uniklém plynu. Místo dopravní nehody bylo v době příjezdu policie uklizené, téměř bez jakýchkoliv poškozených částí nezjištěného vozidla. Celkově způsobil škodu kolem 15 tiséc koun. Z důvodu řádného prošetření dopravní nehody a zjištění řidiče vozidla, policie žádá svědky, aby se přihlásili na telefonním čísle 974779591 nebo lince 158. (foto viz příloha)

Vnikl do garáží
Šumperk
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 6. do 12. března na ulici Uničovské v Šumperku po vypáčení vrat vnikl do dvou garáží. Pachatel pouze odcizil elektrický prodlužovací kabel, který majitel nalezl za garáží. Celkově způsobil škodu na vratech kolem 4 tisíce korun.

Nedala přednost
Šumperk
- K dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly došlo v pondělí 10. března na ulici Jeremenkově v Šumperku. Čtyřiatřicetiletá řidička vozidla Ford Galaxi z Humpolce jela po ulici Fialové, kdy nedala přednost vozidlu Fiat Punto, které přijíždělo z pravé strany po ulici Jeremenkové. Při střetu byla zraněna lehce 18letá řidička fiatu. Dechová zkouška u obou řidiček byla negativní. Celková škoda na vozidlech činí 12 korun. (foto viz příloha)

Proháněl se v autě se zákazem řízení
Jindřichov
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 57letý muž z Ostravy, který byl 11. března po deváté hodině ranní v obci Jindřichov kontrolován jako řidič vozidla Škoda Octavia. Provedeným šetření bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, kdy byl odsouzen Okresním soudem v Šumperku s nabytím právní moci dne 10. června 2013 na dobu pěti let. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k podání vysvětlení.

Vnikl do budovy železniční stanice

Postřelmov
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 10. března ve večerních hodinách vnikl do objektu železniční stanice v Postřelmově. Místnosti uvnitř objektu prohledal, dále prohledal pokladnu, jelikož byla prázdná, tak nic neodcizil. Vloupáním způsobil na zařízení škodu 4500 korun.

Odcizil nářadí a naftu
Lukavice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 7. března v odpoledních hodinách v Lukavici po prostřižení pletivového plotu vnikl na pozemek zdejší firmy. Pachatel odstranil visací zámky u dveří do objektu skladu, ze kterého odcizil nářadí, nástroje a pohonné hmoty v celkové výši přes 28200 korun. Dále v době od 7. do 10. března na odstavné ploše za obchodem v Lukavici vnikl do nádrže zaparkovaného nákladního vozidla, ze kterého odcizil 300 litrů bionafty a 30 litrů motorové nafty z nezávislého topení. Celkově tak způsobil škodu přes 13800 korun.

Alkohol za volantem
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 31letý řidič Škody Octávie z Loštic, kterého v pondělí 10. března jedné hodiny ranní kontrolovala hlídka na ulici Lidické v Mohelnici. Dechová zkouška měla pozitivní výsledek 2, 01 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen, dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Muži byla zakázána další jízda a zadrženo řidičské oprávnění.

Vnikl do jednatřiceti chat
Šumperk
- Trestných činů porušování domovní svobody a poškozování cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. března v Šumperku v chatových koloniích U Náhonu a U Splavu vnikl za použití násilí do jedenatřiceti chat. Z objektů nic neodcizil, přesto způsobil majitelům škodu zhruba 20 tisíc korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.