ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 10. týden

10. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • Poškození palivové nádrže
 • Řidička skončila v cele
 • Auto není trezor
 • Z vozidla se uvolnila kola
 • Nezodpovědní řidiči
 • Otálel s nástupem výkonu trestu
 • Ve sklepě skrýval pěstírnu
 • Zmizelo vozidlo
 • Poškozená výloha
 • Alkohol za volantem
 • Vloupání do chaty
 • Přišel o peněženku

Poškození palivové nádrže
Václavov – Šumperští policisté podezírají 21letého mladíka z Bruntálska a jeho o dva roky staršího komplice z Olomoucka ze spáchání trestného činu krádeže. Začátkem měsíce března měli dva muži ve Václavově navrtat palivovou nádrž u vozu značky Opel a z ní pak odcizit zhruba deset litrů benzínu. Dalších zhruba pět litrů paliva vyteklo na zem. Majiteli vozidla vznikla škoda za celkem 3 tisíce korun.

Řidička skončila v cele
Šumperk – Podezřelou ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 19letá dívka ze Šumperska. Jako řidičku osobního vozidla ji v sobotu 9. března nad ránem zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Šumperku. Policisté mladou ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, a ta byla pozitivní s výsledkem 1,20 promile alkoholu v dechu. Policisté řidičku zadrželi a po absolvování lékařského vyšetření skončila v policejní cele.

Auto není trezor
Loučná nad Desnou – Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel. V noci z úterý na středu 6. března se někdo vloupal do vozu Dacia zaparkovaného v Loučné na Desnou. Ze zavazadlového prostoru odcizil čtyři motorové pily značky Stihl, a to včetně příslušenství. Škoda na odcizených pilách byla vyčíslena na 120 tisíc korun, škoda na vozidle na 2 tisíce korun.

Z vozidla se uvolnila kola
Jindřichov – Uvolněné pneumatiky způsobily škodu na třech projíždějících vozidlech. Nepříjemnou situaci zažili ve středu 6. března kolem čtvrté hodiny odpoledne řidiči projíždějící úsekem mezi Potůčníkem a Jindřichovem. Řidiči dodávky jedoucímu ve směru na Potůčník se v důsledku špatného utažení matic uvolnila obě levá zadní kola, která následně způsobila škodu na třech protijedoucích vozidlech. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Všichni řidiči se na místě podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na poškozených vozidlech byla předběžně odhadnuta na 220 tisíc korun. Přestupek řidiče policisté vyřešili uložením pokuty ve výši 2 tisíce korun.


Nezodpovědní řidiči
Klopina – Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 23letý mladík z Olomoucka. Jako řidiče osobního motorového vozidla jej v úterý 5. března po osmé hodině ráno v obci Klopina zastavila a kontrolovala hlídka dopravní policie. Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, a ta byla pozitivní s výsledkem 1,82 promile alkoholu v dechu. Muž policistům uvedl, že předchozí večer vypil šest piv a jedno pivo vypil ještě půl hodiny před tím, než usedl za volant.
Velké Losiny – V úterý 5. března dopoledne kontrolovali policisté ve Velkých Losinách osobní motorové vozidlo Hyundai Accent. U 42letého řidiče provedli jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Ten prokázal přítomnost amfetaminu/metamfetaminu. Z tohoto důvodu jej policisté vyzvali, aby se podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. To muž bezdůvodně odmítl.

Otálel s nástupem výkonu trestu
Šumpersko – Ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelý muž ze Šumperska. V polovině prosince loňského roku si 33letý muž převzal výzvu k nastoupení nepodmíněného výkonu trestu odnětí svobody v délce deseti měsíců. Bez závažného důvodu však do výkonu trestu nenastoupil. Vězení se ale nakonec stejně nevyhnul, protože v úterý 5. března ráno jej zadrželi šumperští kriminalisté.

Ve sklepě skrýval pěstírnu
Šumpersko – Šumperští kriminalisté obvinili muže z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný 39letý muž se měl trestného činu dopustit tím, že v rodinném domku v malé obci na Šumpersku pěstoval nejprve ve sklepě a později také v přilehlé garáži konopí. V rámci domovní prohlídky policisté kromě indoorové pěstírny (osvětlení, vzduchotechnika a hnojiva) na místě zajistili také 23 kusů rostlin konopí setého dosahujících výšky od 16 do 20 centimetrů, a také přibližně 200 gramů sušené rostlinné hmoty. Muž se k pěstování přiznal a uvedl, že tak činí již od roku 2012. Každý rok měl nejméně dvakrát ve sklepě vypěstovat okolo dvaceti rostlin. V letech 2017 a 2018 pěstoval konopí také v garáži, kde měl za uvedené období sklidit přes stovku rostlin. Získanou marihuanu užíval nejen pro vlastní potřebu, ale také k prodeji a darování dalším osobám.


Zmizelo vozidlo
Zábřeh – Žena přišla o své vozidlo. Ve čtvrtek 28. února kolem šesté hodiny ráno zaparkovala 44letá žena vůz VW Golf na parkovišti za kulturním domem v Zábřehu. Když se na místo ve čtyři hodiny odpoledne vrátila, zjistila, že nemá čím odjet. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Poškozená výloha
Šumperk – Vandal způsobil škodu za 30 tisíc korun. Pravděpodobně někdy v noci ze soboty na neděli 3. března poškodil neznámý pachatel na Hlavní třídě dvě tabule skleněné výplně výlohy opatřené fotolepy.

Alkohol za volantem
Hrabišín – Policisté zastavili dalšího řidiče pod vlivem alkoholu. V neděli 3. března odpoledne zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Hrabišíně 39letého muže z Olomoucka jako řidiče osobního motorového vozidla. Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,62 promile alkoholu v dechu.

Vloupání do chaty
Jakubovice – Lupič se přišel občerstvit do chalupy. Doposud neznámý pachatel vnikl někdy v období od 16. února do 2. března do rekreační chaty v Jakubovicích. Do objektu vnikl poté, co vypáčil dřevěnou okenici a rozbil skleněnou výplň okna. Chatu pak prohledal a zkonzumoval láhev vína, kompot a oplatky, celkem v hodnotě 200 korun. Poškozením okna způsobil majiteli chaty škodu za 2 tisíce korun.

Přišel o peněženku
Hanušovicko – Neznámý pachatel kradl na hotelovém pokoji. O peněženku značky Armani přišel 44letý muž, který se ubytoval ve wellness hotelu na Hanušovicku. Během sobotního dopoledne „navštívil“ jeho pokoj nezvaný host, a vzal peněženku odloženou na televizním stolku. Společně s ní přišel majitel o své doklady, platební karty, a o více než 30 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.